DAJ CYNK

Kolejne pociągi PKP Intercity z bezpłatnym Wi-Fi wjeżdżają na tory

17.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3468

Ważne 3

1

Od 15. września pasażerowie pociągów ekspresowych Kościuszko, Krakus, Górnik i Klimczok mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

Od 15. września pasażerowie pociągów ekspresowych Kościuszko, Krakus, Górnik i Klimczok mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

HotSpot T-Mobile to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. Kolejne składy z dostępem do Wi-Fi właśnie wjeżdżają na tory. Z usługi korzysta codziennie już ponad 1500 osób - w ciągu miesiąca liczba ta wzrosła trzykrotnie.

Lista pociągów z bezpłatnym dostępem do Internetu:

  • EIC Beskidy: kursujący na linii Warszawa-Bielsko-Biała, przez Katowice,
  • EIC Klimczok: kursujący na linii Bielsko-Biała-Katowice,
  • EIC Słowacki: kursujący na linii Warszawa-Poznań,
  • EIC Sawa: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Tatry: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Krakus: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Mickiewicz: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Modrzejewska: kursujący na linii Kraków-Warszawa,
  • EIC Kościuszko: kursujący na linii Warszawa-Kraków-Warszawa,
  • EIC Kaszub: kursujący na linii Warszawa-Gdynia-Warszawa,
  • EIC Norwid: kursujący na linii Kraków-Gdynia, przez Warszawę,
  • EIC Górnik: kursujący na linii Warszawa-Wrocław-Warszawa.

Zobacz: Internet od T-Mobile w pociągach PKP Intercity

Źródło tekstu: PKP Intercity

Komentarze
Zaloguj się
21. ~elf
0

2014-09-18 13:48:51

@ zgodzę się, tylko kwestia jak to działa w praktyce, na razie nie spotkałem jeszcze dobrej jakości działania takiej sieci w różnych środkach transportu. Jak na razie lepiej działa prywatny telefon, potencjalni klienci drogich pociągów EIC raczej mają jakieś pakiety na transfer. Stąd mój wniosek, że usługa jest spóźniona o kilka lat.

Odpowiedz

20. ~
0

2014-09-18 10:04:51

~19 widzisz może i racja, ale drenowanie baterii swojego telefonu po to, żeby robić hotspota to nie zawsze dobry pomysł, tym bardziej, że na odludzi telefon nie ma szans na dobre transfery na które pozwala dobra instalacja z mocnymi antenami...

Odpowiedz

19. ~elf
0

2014-09-18 00:16:27

O wiele lat za późno. Teraz już nawet w Polskim Busie ludzie narzekają na to Wi-Fi, ostatnio zaproponowałem współpasażerom, że udostępnię im własnego hotspota, będzie działało. Nalprawdę lepiej już korzystać z własnego telefonu.

Odpowiedz

18. ~
0

2014-09-17 22:51:36

A czy są tam też ładowarki?

Odpowiedz

17. ~bolo
0

2014-09-17 22:42:44

wczoraj testowałem internet w EIC Warszawa Kraków i mielił koszmarnie a było 54mbs

Odpowiedz

16. ~kill649
0

2014-09-17 16:13:14

Na chwile obecną za darmo wszyscy mogą korzystać. oczywiście o ile działa a tyle ile sprawdzałem na pierwszej stronie się kończy internet i tyle go widział. A więc według mnie te optymistyczne 1500 to tylko logujące się do hota.

Odpowiedz

15. ~
0

2014-09-17 15:51:22

Internet dostarczony przez sieć T-Mobile w pociągach Intercity, ale czy mogą z niego bezpłatnie korzystać pasażerowie sieci Plus, Orange, Play itd. ? To jest bardzo istotna kwestia. Podobnie było ze stadionami Euro2012, czyłi Stadion Narodowy obsługa sieci Plus, Arena w Gdańsku T-Mobile, w Poznaniu Play, a we Wrocławiu Orange.

Odpowiedz

14. Wiksa11
1

2014-09-17 14:45:08

Nie rozumiem potrzeby montowania WiFi w najdroższych pociągach.

Odpowiedz

13. LuiN
0

2014-09-17 14:00:29

6, 12 - tak, chodzi o dzienne statystyki. Poprawiłem wiadomość, żeby nie było wątpliwości.

Odpowiedz

12. ~Lust
0

2014-09-17 13:45:31

~6 wnioskuje, że mowa o 1500 osobach dziennie, skoro w sierpniu mówiło się o 1000 osobach dziennie, także jest dużo lepiej niż w Twoich wyliczeniach

Odpowiedz

11. ~xgzg
0

2014-09-17 13:13:31

niezle

Odpowiedz

10. ~włoskiego banko co oznacza ławk
-1

2014-09-17 12:48:25

@8 a czyja to jest wina że tak jest? Oczywiście że Tuska!Wiem że świat jest pełen ciekawostek, wystarczy je dobrze poznać aby je zrozumieć. Dlatego jestem tutaj w świecie wirtualnym. AC z AXA, AC z AXA. Pan też ćwiczy!

Odpowiedz

9. ~
1

2014-09-17 12:45:14

LuiN: ale tak czy siak naprawdę fajna nazwa Ci wyszła.Pozdrawiam.

Odpowiedz

8. ~
0

2014-09-17 12:41:41

@6 A ktoś jeździ jeszcze IC? EIC Górnik Wro-Waw czas podróży 5:43h cena: 134zł KL2 175zł KL1. Ryanir 39zł/81zł/126 im wcześniej tym taniej. Lot od startu do lądowania trwa równe 30minut, a bilet na pociąg do centralnego 15zł, czas podróży 30+40minut = 1:10h. O/''Leary wykończy pkp, jak po nowym roku uruchomi kolejne krajówki. Im nawet pendolino nie pomoże.

Odpowiedz

7. LuiN
0

2014-09-17 12:38:56

5, taaak, błąd pojawił się kilkukrotnie w komunikacie.

Odpowiedz