DAJ CYNK

Kolejne miejscowości z LTE sieci Play

07.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7118

Ważne 7

1

Fioletowy zasięg sieci LTE trafił do kolejnych miejscowości. W 12 z nich pojawi się zasięg "zwykłego" LTE, a w 8 LTE Ultra, czyli z agregacją pasm.



Fioletowy zasięg sieci LTE trafił do kolejnych miejscowości. W 12 z nich pojawi się zasięg "zwykłego" LTE, a w 8 LTE Ultra, czyli z agregacją pasm.

Lista miejscowości z siecią LTE:

miejscowość powiat województwo
Kłecko gnieźnieński Wielkopolskie
Jasienica Rosielna brzozowski Podkarpackie
Jutrosin rawicki Wielkopolskie
Biskupiec nowomiejski Warmińsko-Mazurskie
Kopytowa krośnieński Podkarpackie
Konotop nowosolski Lubuskie
Tuchomie bytowski Pomorskie
Stary Targ sztumski Pomorskie
Brzeżno świdwiński Zachodniopomorskie
Jeżówka olkuski Małopolskie
Milejczyce siemiatycki Podlaskie
Twardawa prudnicki Opolskie


Lista miejscowości z siecią LTE Ultra:

miejscowość powiat województwo
Kłecko gnieźnieński Wielkopolskie
Trąbki garwoliński Mazowieckie
Horyniec-Zdrój lubaczowski Podkarpackie
Biskupiec nowomiejski Warmińsko-Mazurskie
Kopytowa krośnieński Podkarpackie
Konotop nowosolski Lubuskie
Tuchomie bytowski Pomorskie
Brzeżno świdwiński Zachodniopomorskie

Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
39. iphoneski
0

2018-05-08 12:23:45

Właśnie dlatego ma być VoLTE żeby maksymalnie odciążyć 3g. Ja głownie gadam na wifi calling i dźwięk jest czysty. Moim zdaniem już wprowadzenie wifi calling pomogło, bo generalnie gadamy gdy mamy czas czyli Np w domu a w biegu to takie krótkie rozmowy typu gdzie jesteś, czekam albo zaraz będę i tyle.

Odpowiedz

38. ~
0

2018-05-08 09:14:16

@35, Przykry, mam podobne spostrzeżenia co do pogorszenia usług głosowych np. dość często w porównaniu do ostatnich 2 lat , zdarza się że mój rozmówca (niezależnie od sieci) przestaje mnie słyszeć albo ja jego. To z reguły jest przy dłuższych połączeniach np. po 10min.Uważam, że to ma związek ze wykrojeniem pasma 2100MHz z 3G na LTE. W wielu miejscach 3G zostało na 5MHz i w przypadku miast jest to za mało.

Odpowiedz

37. ~Czerwona Zarazotrolla 7
0

2018-05-07 23:27:29

A ja już chciałem pochwalić pleja, bo dzwonię do koleżanki (plej) i sygnał czysty, rozmowa wyraźna... Myślę sobie, okej, plej poszedł do przodu, nie można marudzić. A na drugi dzień jakimś cudem ona mi mówi; że zmieniła na t-mobile:-D

Odpowiedz

36. ~Krz
0

2018-05-07 23:20:05

@35.~Przykry, ok, zwracam honor. Również używam play i tmobile, jednak mam inne odczucia. Fakt faktem play coraz mocniej stawia na transfer danych.

Odpowiedz

35. ~Przykry
0

2018-05-07 22:15:41

@25 ~krz zastanów się może następnym razem zanim w bezczelny sposób zarzucisz komuś kłamstwo. Od tego są komentarze żeby wygłaszać swoją opinię w danym temacie, ale bez wycieczek osobistych w szczeniackim stylu. Tak się składa że mój pracodawca nie ma nic wspólnego z branżą telekomunikacyjną, to tak dla Twojej wiadomości. Nie neguję HD Voice w Play, wskazuję jedynie na problemy jakie występują w części lokalizacji w naszym kraju. Play używam od ok. 6 lat, i o ile na początku były problemy z Internetem a usługi voice działały bezproblemowo, tak od jakiegoś może ponad roku obserwuję pogorszenie jakości części połączeń w lokalizacjach gdzie przebywam które zbiegają się w czasie że znaczną poprawą/ rozbudową zasięgu LTE. Równolegle korzystam służbowo z usług T-Mobile (wcześniej) oraz Orange (od kilku miesięcy), i w tych sieciach z moich obserwacji jakość połączeń voice jest na stale wysokim poziomie, gdzie w Play to jest loteria - będzie HD Voice czy nie (głównie na styku z innymi sieciami - tak, zdaję sobie sprawę że HD Voice nie kresy gwarantowane przy połączeniach międzysieciowych). Nagminne jest tam gdzie przebywam najczęściej w sieci Play drastyczne pogorszenie jakości połączenia głosowego po kilkudziesięciu sekundach jego trwania. Oczywiście sprawdzane na różnych urządzeniach, rozmawiając z użytkownikami innych sieci. Połączenia do Play są najczęściej zestawiane bezproblemowo (choć nie zawsze)

Odpowiedz

34. ~pabloki
0

2018-05-07 21:46:52

a ja też mam playa i działa jak widac a jak przestanie to wezmę tmobile. to tylko operator. jeden postawi 10 nadajników inny 13 . a klient i tak ma wpływ na tempo inwestycji równy ZERO.

Odpowiedz

33. ~Wx
0

2018-05-07 21:35:38

Play najlepszy! Ja jestem meeeega zadowolony (od 2009 r.). Oczywiście znajdzie się teraz jakiś Napoleon i powie, że jestem "fanboyem" Play. Nic z tych rzeczy. Mówię jak jest, a jeśli drugiemu przeszkadza, że mogę wyrazić swoje zdanie to niech idzie w PiSdu.

Odpowiedz

32. iphoneski
0

2018-05-07 21:18:18

@30 trudno czyta się twoje komentarze, bo w sumie nie wiadomo o co chodzi. Akurat się mylisz, bo kiedyś nie stawiali tam gdzie inni nie mieli zasięgu tylko w miastach, żeby minimalizować koszty RK. Dopiero niedawno zaczęli tak robić. A jak masz edge tylko to żadna różnica czy roaming czy sieć macierzysta bo poza rozmowami i tak nic nie działa.

Odpowiedz

31. ~Korba
0

2018-05-07 20:58:43

@8 Czasami lepszy Edge niż brak zasięgu w Play, nawet w mieście dużego kalibru jak Wawa. Jego tylko roaming ratuje.

Odpowiedz

30. ~Korba
0

2018-05-07 20:53:21

@8 Play wyznawco jednej slusznej sieci mial takie założenie. I w pewnym sensie spryt. Dal tam zasieg gdzie inni nie mieli a tak gdzie mieli inni mial roaming. Bardzo dobre zagranie marketingowe. A nie jak jak zaslepieni jego wyznawcy, że Play był taki dobroduszny. Sami specjalisci sie tutaj wypowiadaja.

Odpowiedz

29. ~Korba
0

2018-05-07 20:50:50

@21 Słyniesz tutaj ze swoich mądrości i właśnie to pokazałes. Powinieneś zostać właścicielem Play!!!. Jest kilka powodow. Po pierwsze musza spelnić warunki przetargu LTE800/2600, głównie 800. Po drugie ruch w LTE rosnie a nie mieli wczesniej roamingu w LTE. Po trzecie po to jest LTE aby się nie kisić w roamingu na 3Mb/s. Po czwarte ludzie zaczynaja odchodzic bo ile można w roamingu siedziec. I wiele wiele innych specjalisto. Po prostu musza bo nie maja innego wyjscia. Zaspali a teraz musza cisnac. Pokryja Polske na tyle ile sie da a potem - beda jak Plus stawiac 2 nadajniki na rok.

Odpowiedz

28. iphoneski
0

2018-05-07 19:27:01

@krz potrzebowali, ale tylko do muzyki z YouTube, jakiegoś Facebooka, mecz obejrzeć pod namiotem albo jakieś wiadomości i tyle, nikt nie sciągał całego internetu na dysk telefonu w 5 minut. U mnie też nikt nie narzeka, generalnie wszyscy zadowoleni.@wlo u mnie ostatnio było tak, że nie działał żaden operator, mieliśmy wszystkie karty i jechaliśmy na lte mobilnym play kumpla. Znaczy niby każdy miał zasięg ale 3g, w porywach do jednej kreski l800, ale i tak poza komunikatorem nie działało nic. I nie była to żadna wieś tylko przedmieścia sporego miasta.

Odpowiedz

27. wlo
0

2018-05-07 19:02:53

iphoneski - a u mnie jest tak, że jeśli Plus, Orange, T-Mobile nie mają zasięgu albo nmają szczątkowy, Plej tym bardziej nie ma własnego "sygnału" ;-)

Odpowiedz

26. ~krz
0

2018-05-07 18:50:20

@22. iphoneski, widocznie nigdy nie potrzebowali tego neta w roamingu, dlatego nie zauwazyli. Nikt, kogo namowilem do przejscia do play, nikt kto play uzywa, nie narzeka na jakosc sieci i zasieg. O tym jaki to play jest zly, czytam tylko w komentarzach na telepolis :-).

Odpowiedz

25. ~krz
0

2018-05-07 18:47:28

@16. ~Przykry, tak, oczywiscie. Ja rozumiem ze twoj pracodawca tmobile albo inny orange traci kase przez play, ale zeby tak skandalicznie klamac przed ludzmi?! Rzadko kiedy nie mam hd voice w play. To jest juz standard w tej sieci!

Odpowiedz