DAJ CYNK

Kolejne miasta ze światłowodem Orange

06.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9214

Ważne 5

5

Orange informuje, że inwestycje w sieć światłowodową dotyczą już ok. 60 miast. W drodze jest kolejnych kilkanaście.

Orange informuje, że inwestycje w sieć światłowodową dotyczą już ok. 60 miast. W drodze jest kolejnych kilkanaście.

W ostatnich dniach Orange podpisał umowy o inwestycje w świeć światłowodową w Grodzisku Mazowieckim i Żyrardowie. W obu miastach, w latach 2017-2018, w zasięgu sieci FTTH będzie ponad połowa gospodarstw domowych. Wcześniej zostały podpisane umowy z władzami Ciechanowa, Grodziska Mazowieckiego, Legionowa, Milanówka, Pabianic, Piaseczna, Wałbrzycha, Żyrardowa, gminą Sulęcin i dzielnicą Wilanów. W drodze są porozumienia z kolejnymi 16 miastami.

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
32. ~
0

2016-09-08 09:13:20

Centrum Wrocławia, możliwości techniczne "do 20Mb/s". Przez jakiś czas wg strony był dostępny VDSL (do 80Mb/s), ale od jakiegoś czasu z powrotem tylko ADSL.Netia (ex-Dialog) podobnie (raz twierdzą, że "Max 20", innym razem, że "Max 50" i tak na przemian).Dobrze, że jest UPC (do 250Mb/s) i wszyscy operatorzy GSM z bardzo dobrym zasięgiem LTE.

Odpowiedz

31. ~Krzysztof
0

2016-09-07 21:17:22

U mnie (tak zwana zielona dzielnica średniej wielkości miasta) Orange przez lata było monopolistą, mimo to udało im się na miedzi w tym czasie podnieść prędkość do 80Mbps (które obecnie mam i sobie chwale jak to działa).Jednak obecnie pojawiła się konkurencja ze światłowodem, w wyższą prędkością i niższą ceną ... a Orange nie oferuje u mnie światłowodu

Odpowiedz

30. ~
0

2016-09-07 16:53:10

29@ bo widzisz... gdzieniegdzie orange wciąż jest monopolista i nie da się z niego ot tak zrezygnować. Ba! Nieraz by się wręcz chciało być klientem Orange, ale ten się wypina na klientów. Mam dwie lokalizacje: na wsi po przeciwnej stronie ulicy jest światłowód orange, ale mnie nie podlacza... zaoferowali mi za to ME za ponad tysiaka plus kilka klocków za przekopanie pół wsi i doprowadzenie do mnie osobnego lacza od centrali... druga sytuacja: centrum krk, gdzie w starych blokach orange ma światło, a na tej samej ulicy, do nowych bloków wejść nie chce. Jest Netia, jest t-mont, a orange spamuje tylko, że ma tam zasięg, pomimo iż bmt. Wystarczyłoby odciągnąć rurkre do bloku że studzienki. Ot, taka to dziwna firma, która zaprasza do salonów w celach zamówienia światłowody, a na miejscu okazuje się, że max to nedzna Neo i to w dodatku po ADSL a nie vdsl

Odpowiedz

29. ~
0

2016-09-07 16:29:46

Przecież nikt siłą nie zmusza do korzystania z orange ftth więc po co tak marudzicie. Jeśli orange ma słabo i drogo to widzicie tam gdzie macie lepiej i taniej, proste

Odpowiedz

28. ~
0

2016-09-07 16:08:39

@25: Krytyka Orange jest w pełni uzasadniona, sami na nią zapracowali podejściem do klienta i do inwestycji.Do mnie nie muszą docierać ze światłowodem, bo nie skorzystam z oferty na takich warunkach, jakie proponują.Są przyjaźniejsi operatorzy niż Pomarańcza.

Odpowiedz

27. ~egon
0

2016-09-07 14:47:49

@TeleBronek Zgadzam się. Mydlenie oczu światłowodem, którego nie ma. Kładą go tam gdzie jest konkurencja. Pytam się po co ? Przecież kablówka jest o wiele tańsza a kto będzie wykorzystywał 600Mb/s ? Sam mam kablówkę, płacę 29pln i jestem zadowolony. Orange mógłby pomyśleć o ludziach, którzy mieszkają w domach i tam zapewnić światło a nie w blokach gdzie każdy ma co najmniej jednego operatora na start. Dlaczego na małych wsiach operatorzy są w stanie wykorzystać środki z UE i kładą światłowód a Orange ciągle pod górę ?

Odpowiedz

0

2016-09-07 14:10:36

Hejt na orange spowodowany jest tym, że 75% jej klientów korzysta z przestarzałej technologii ADSL (FTTH to tylko 2,5%, reszta to VDSL) a za wolne łącze muszą płacić minimum 68 zł. Najtańszy abonament FTTH jest 1 zł droższy. Nie widzą przy tym żadnej perspektywy na poprawę tej sytuacji.

Odpowiedz

25. narkoman
0

2016-09-07 13:38:22

Czytam ten hejt na Orange i czytam i nie wierze, co by nie zrobili wam zawsze bedxie źle. Bo nie tam gdzie "Ty" mieszkasz, bo 600/60 jest złe, bo jakaś firma oferuje wiecej na terenie jednego osiedla w Polsce (LoL).Także ten, mam Orange światłowód 600/60 i jestem z niego bardzo zadowolony. A Ci wszyscy którzy tylko hejuja mam nadzieje, że nigdy do was nie dotrą.

Odpowiedz

24. ~zenon
0

2016-09-07 13:12:40

tu masz

Odpowiedz

23. ~tony
0

2016-09-07 13:05:23

czy jest gdzieś strona z info o lokalizacjach?

Odpowiedz

0

2016-09-07 12:50:43

Czasami mam wrażenie, że wszystkie te inwestycje w FTTH są prowadzone tylko po to żeby łatwiej było sprzedać całą infrastrukturę stacjonarną. Na sieć opartą w 100% na miedzi nabywcy raczej by nie znaleźli.

Odpowiedz

21. ~
1

2016-09-07 12:37:53

Orange instaluje światłowody przede wszystkim tam, gdzie mają konkurencję ze strony kablówek lub lokalnych sieci i nikt nawet nie spojrzy na najeżoną gwiazdkami ofertę Orange.

Odpowiedz

20. ~Paweł
-1

2016-09-07 12:33:33

Jeśli ktoś ma komórkę w Orange to kupi i światłowody bo będzie miał 50% rabatu na komórkę

Odpowiedz

19. ~Bic
1

2016-09-07 12:21:40

Fajny ten swiatłowod od orange tylko szkoda że inwestują tam gdzie jest już netia, mm, vectra itp i taki drogi. Bo jak ktoś ma kablówke np 40mb za 40zł to raczej nie przejdzie na orange światłowód za 69 zł.

Odpowiedz

18. ~SeT
1

2016-09-07 12:16:14

Pierdu Pierdu.... Warszawa, dzielnica Włochy. Max 10 Mb/s. Światłowód śmiga aż miło!!!!

Odpowiedz