DAJ CYNK

KE: Dostęp do treści cyfrowych ponad granicami

08.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 21

Ważne 2

1

Komisja Europejska pozwoli na korzystanie z treści takich jak filmy, wydarzenia sportowe, e-booki, gry czy muzyka, również poza krajem zamieszkania, w którym wykupiono do nich dostęp.Komisja Europejska pozwoli na korzystanie z treści takich jak filmy, wydarzenia sportowe, e-booki, gry czy muzyka, również poza krajem zamieszkania, w którym wykupiono do nich dostęp.

Podczas podróży w UE konsumenci będą mogli korzystać z wykupionych usług online w taki sam sposób, jak robią to we własnym kraju. Przykładowo, gdy mieszkaniec Francji wykupi abonament na filmy i seriale Canal+, będzie mógł korzystać z filmów i seriali dostępnych we Francji także podczas wakacji w Chorwacji lub podróży służbowej do Danii.

Dostawcy tacy jak Netflix czy Spotify, będą sprawdzać, w jakim kraju mieszka abonent, posługując się danymi podanymi do celów płatności, umową na dostawę Internetu lub adresem IP. Nowe przepisy będą miały zastosowanie do wszystkich płatnych usług online w zakresie treści. Dostawcy oferujący bezpłatne treści (tacy jak publiczni nadawcy telewizyjni lub radiowi) będą mieli możliwość, ale już nie obowiązek udostępniania swoich treści poza krajem.

Uzgodnione przepisy są pierwszymi z pakietu modernizującego prawo autorskie UE, przedstawionego przez Komisję w ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego.

Zobacz: Roaming - jakie zmiany nas czekają?

Źródło tekstu: KE

Komentarze
Zaloguj się