DAJ CYNK

Karty SIM nju z możliwością zdjęcia kodu PIN

15.09.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 12731

Ważne 13

2

Od 14 września w nju mobile są dostępne karty SIM z możliwością wyłączenia kodu PIN.

Od 14 września w nju mobile są dostępne karty SIM z możliwością wyłączenia kodu PIN.

W pierwszej kolejności nowe karty trafiły do oferty nju internetowy i nju internet dodatkowy. Do pozostałych ofert trafią one w krótkim czasie. Zdjęcie kodu PIN będzie możliwe z poziomu menu urządzenia, w którym karta będzie się znajdować.

Karty oznaczone są jako usimMC. Informacja o typie karty znajduje się na jej odwrocie.

Warto zaznaczyć, że zdjęcie kodu PIN nie jest dostępne nie tylko w nju mobile, ale również całym Orange. Od dłuższego czasu w ofertach abonamentowych zdjęcie PIN-u z karty jest niemożliwe.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
68. mPablo
0

2017-01-11 08:14:14

Oto odpowiedź, jaką dostałem od nju mobile na wniosek o wydanie karty z możliwością wyłączenia żądania kodu PIN:"Karty, która umożliwiają wyłączenie żądania kodu PIN dostępne są i wyłącznie na dzień dzisiejszy w ofercie NJU internetowy i NJU internetowy dodatkowy.W momencie dostępność kart SIM z możliwością wyłączenia żądania kodu PIN w ofertach abonamentowych oraz na kartę informację dostępne będą na stronie www.njumobile.pl."

Odpowiedz

67. wlo
-1

2016-09-16 12:50:10

62 - to raczej właśnie jest kod kiedy już karta jest zablokowana? Na zmianę kod jest trochę inny - i zmienić można tylko przy włączonym telefonie i zalogowaniu się na karcie (z PIN-em lub bez). Podaje się w nim stary PIN - jak w przypadku zmiany z menu telefonu... Jednak jeśli nawet - zapytaj kogokolwiek na ulicy czy wie o co chodzi ;-)Operator nie podawał "instrukcji" jak uruchomić telefon przy braku znajomości pierwotnego kodu i w sytuacji gdy żądnie PIN nie zostało wyłączone.

Odpowiedz

66. ~jerzy
-1

2016-09-16 12:07:05

Mam telefon ze sferii i nie mam simlocka, choć mi w tym wypadku akurat wszystko jedno, bo i tak nie zamierzam go sprzedawać

Odpowiedz

65. BUCKS
0

2016-09-16 11:57:18

@47 miałem kilka routerów w ręku i każdy miał opcję zapamiętania kodu PIN, więc jeśli nie planuje się żonglowania kartami SIM to wpisujesz kod PIN raz i zapominasz. Także po części uważam to za problem sztucznie nakręcony.

Odpowiedz

64. BUCKS
0

2016-09-16 11:38:09

c.d. mowa oczywiście o pakiecie 10GB w usłudze Wszytko komórkowe za 29zł i 13GB w Jeden na wszystko za 39zł.

Odpowiedz

63. BUCKS
0

2016-09-16 11:35:47

Wyższe paczki internetu w standardzie od 1-10-2016 w Nju z rachunkiem. Nie widzę o tym newsa ale to co teraz jest w promocji do końca września to od 1 października będzie standardem, czyli promocja się kończy ale oferta zostaje :)

Odpowiedz

62. ~
1

2016-09-16 09:58:46

@58: Przecież są kody na zmianę/ustalenie PINU przy użyciu kodu PUK **05*puk*nowy pin*nowy pin#Wtedy nie trzeba blokować karty.Orange w starterach też swego czasu nie drukował pierwotnego PINU.Tylko Play i T-Mobile zawsze podają pierwotny PIN, choć w P4 domyślnie PIN jest wyłączony.

Odpowiedz

61. ~Misiek
1

2016-09-16 08:15:52

W plusie każda wymiana karty jest płatna, nawet jesli karta padła z winy operatora (włącznie z przypadkami, że karta w modemie i telefonie jest ok, ale do sieci się nie loguje). Przerabiałem to, właśnie z powodu takich opłat w Plusie i T-M mam tam już tylko jeden abonament do Internetu.

Odpowiedz

60. ~mk
0

2016-09-15 21:14:00

Kiedy ta usługa w orange?Bo klikanie w pin bywa męczące nawet jeżeli samemu się go ułożyło..

Odpowiedz

59. wlo
0

2016-09-15 19:19:47

W przypadku prepaid ebok podaje pierwotny PIN, więc bez problemu można go pozyskać bez dzwonienia na infolinię, by np. włączyć żądanie PIN - posługując się właśnie ustawionym kodem a nie poprzez wpisywanie złego kodu i blokadę karty ;-)

Odpowiedz

58. wlo
0

2016-09-15 19:16:33

A ja nie rozumiem dlaczego operatorzy zaczęli sprzedawać karty z wyłączonym żądaniem PIN.Taki Plus... Jak rozpoczął sprzedawać takie karty - bez nadrukowanego na karcie pierwotnego PIN - zapominał wyłączać żądanie i trzeba było blokować kartę, by następnie odblokować i wprowadzić własny PIN. Teraz karty jak najbardziej mają wyłączone żądanie. Ale ja np. zawsze dzwonię i proszę o podanie pierwotnego kodu jaki jest w "papierach" karty. Teraz już nie ma to większego znaczenia, ale jeszcze ze 2 lata temu konsultant np. chcąc mnie zidentyfikować (niezarejestrowany prepaid) żądał podania właśnie pierwotnego PIN-u karty.

Odpowiedz

57. ~Gość
-1

2016-09-15 19:07:55

Miałem nju... żadna karta nie wymagała PIN/''u...

Odpowiedz

56. LuiN
0

2016-09-15 17:47:11

@54, Kiki - jak dla mnie zdanie jest logiczne.

Odpowiedz