DAJ CYNK

Iridium Certus - globalna łączność satelitarna dla pojazdów

13.03.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3098

Ważne 2

1

Firma Iridium ogłosiła dzisiaj kolejną falę dostawców usługi Certus, która uzupełnia naziemne sieci komunikacyjne o szerokopasmową łączność satelitarną. Nowi dostawcy to Globalsat, IEC Telecom, Marlink, McQ, Pivotel i Tesam Argentina.Firma Iridium ogłosiła dzisiaj kolejną falę dostawców usługi Certus, która uzupełnia naziemne sieci komunikacyjne o szerokopasmową łączność satelitarną. Nowi dostawcy to Globalsat, IEC Telecom, Marlink, McQ, Pivotel i Tesam Argentina.

Wprowadzenie usługi Iridium Certus oraz nowego terminalu Thales MissionLink ma stanowić rewolucję w takich dziedzinach, jak bezpieczeństwo publiczne, użyteczność publiczna, produkcji ropy naftowej i gazu, wojsko i organizacje pozarządowe. Przyjęcie tej technologii stworzy globalną sieć pojazdów połączonych, która pozwoli kierowcom i ich pasażerom na zwiększenie produktywności w ruchu.

Rozwiązanie oferuje łączność szerokopasmową, którą można skonfigurować tak, aby automatycznie przełączała się między Iridium Certus i lokalną infrastrukturą komórkową. Dzięki temu można wybrać najbardziej opłacalną opcję niezależnie od wdrożonych warunków środowiskowych lub lokalizacji na świecie. Organizacje korzystające z technologii Iridium Certus mogą na bieżąco śledzić swoje pojazdy oraz przesyłać dane telematyczne, zapewniając jednocześnie takie usługi jak Internet, telefon i poczta e-mail.

Testy już trwają. Terminal Thales MissionLink debiutuje z szybkością 352 kb/s, by w późniejszym czasie osiągnąć 704 kb/s dzięki aktualizacji oprogramowania układowego.

Wyniki osiągów sieci, które potwierdziliśmy w naszych testach, przekroczyły nasze oczekiwania, w tym uzyskanie szybkości transmisji danych 352 kb/s oraz wysokiej jakości połączenia głosowe Iridium. Od tego miesiąca przejdziemy do testów klientów w terenie i rozpoczniemy produkcję naszych terminali na większą skalę, aby zrealizować zamówienia, które już otrzymaliśmy - powiedział Brian Aziz, dyrektor firmy Satcom Solutions for Thales Defense & Security. Poziom zaangażowania ze strony dostawców usług Iridium był ogromny, a my oczekujemy certyfikacji Iridium dla terminalu Thales MissionLink w przyszłym miesiącu. Będziemy kontynuować prace nad wdrożeniem komercyjnym w połowie 2018 roku.

Sieć Iridium bazuje na 66 wzajemnie połączonych satelitach na niskich orbitach, które swoim zasięgiem pokrywają całą powierzchnię Ziemi. Dzięki temu możliwe będzie tworzenie opłacalnych, wysoce mobilnych urządzeń z małymi antenami oraz lepszy dostęp do usług w trudnym terenie, na przykład w górach. Łączność satelitarna będzie realną opcją dla nowych rynków i lokalizacji, gdzie ciężko o inne sposoby komunikacji.

Iridium Certus korzysta z konstelacji satelitarnej Iridium NEXT, która stopniowo zastępuje oryginalną sieć Iridium. Do chwili obecnej na rynku pojawiły się cztery udane wdrożenia Iridium NEXT, które wykorzystują ponad połowę nowej konstelacji. Cztery kolejne premiery zaplanowano na 2018 rok.

Zobacz: T-Mobile: Internet w samolocie dzięki sieci EAN
Zobacz: Satelity kluczem do sukcesu sieci 5G

Źródło tekstu: Iridium

Komentarze
Zaloguj się
8. Gormar
0

2018-03-14 21:17:43

@6-7. Po co robić z siebie błazna? Pewnie BTS/''y na oceanach, które zajmują 3/4 powierzchni Ziemi to zasilane są z baterii słonecznych? LOL.

Odpowiedz

7. ~albert0
-2

2018-03-13 21:57:30

Ok i wszystko od nowa, najpierw LTE dla samolotów z 300 BTSów z EU. Teraz GPRS z sieci 2G w roamingu u wszystkich sieci komórkowych. Halo, satelity to sf, a ziemia jest płaska.

Odpowiedz

6. ~a
-1

2018-03-13 19:15:45

Człowiek na zdjęciu 2 montuje BTS/''a tej sieci...

Odpowiedz

5. Gormar
0

2018-03-13 17:49:31

@4. Przykładowo w górach można zapewnić bezproblemową łączność dla służb ratowniczych.Generalnie sieć satelitów Iridium NEXT budzi moje zainteresowanie, gdyż ma zajmować się nie tylko łącznością głosową i dostępem do Internetu, ale również odbieraniem sygnałów ADS-B od samolotów oraz podobnego systemu dla statków. Chociaż te ostatnie to akurat są wyposażone w łączność satelitarną i transmitują swoją pozycję cały czas. Wreszcie skończą się problemy z zanikaniem sygnału o pozycji samolotu nad oceanami, w miejscach gdzie nie ma dostatecznej ilości zamieszkanych wysp.

Odpowiedz

4. msnet
3

2018-03-13 16:24:45

@1, Mila89 - łączność satelitarna przydaje się przede wszystkim tam, gdzie inne sieci, w tym komórkowe, nie docierają. Wtedy nawet 704 kb/s może się okazać dużą wartością.

Odpowiedz

3. Isand
0

2018-03-13 15:52:11

@2 - A art. Dwója z memoznawstwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiedz

2. ~
1

2018-03-13 15:43:24

@1 Trolling is an Art

Odpowiedz

1. Mila89
-3

2018-03-13 15:37:22

Bez sensu... oferują 704kb/s kiedy w Play od dawna jest 1,5Mb/s bez łaski. Poważni oni sa? Powinni sie uczyć od Play

Odpowiedz