DAJ CYNK

Internet na próbę w ofertach wszystkich operatorów

31.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8068

Ważne 9

0

Czterej najwięksi krajowi operatorzy i Cyfrowy Polsat podpisali memorandum w sprawie świadomego wyboru usługi dostępu do Internetu.

Czterej najwięksi krajowi operatorzy i Cyfrowy Polsat podpisali memorandum w sprawie świadomego wyboru usługi dostępu do Internetu.

Podpisując dokument operatorzy zobowiązali się do posiadania w ofercie usług pozwalających przetestowanie dostępu do Internetu w ciągu 14 dni od zawarcia umowy oraz atrakcyjnych cenowo ofert na kartę. Oferty mają być również odpowiednio promowane. Taki stan rzeczy ma być utrzymany do końca roku, kiedy to do regulaminów i umów mają wejść w życie zapisy podnoszące gwarancję jakości usług.

Dodatkowo dokument umożliwia Polsce przesunięcie do końca roku termu wdrożenia rozporządzenia Parlamentu Europejskiego o roamingu i neutralności sieci. Wszystko przez to, że choć rozporządzenie ma obowiązywać od 30 kwietnia, to dopiero pod koniec sierpnia pojawią się wytyczne BEREC (Organ Europejskich Regulatorów Łączności Elektronicznej). Będą one dotyczyć interpretacji i wdrożenia postanowień rozporządzenia. Umożliwi to operatorom wdrożenie przepisów, a regulatorom ich egzekwowanie.

Zobacz: Pełną treść memorandum

Źródło tekstu: Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze
Zaloguj się
47. ~Piotr
0

2016-04-01 18:44:34

@Haha ej ty ml;oda uspokoj sie lepiej bo jeszcz w trans wpadniesz mi tu huhuh i konca pisania nie bedzie,guzik masz racje i tyle,dobrze dobrze 27 i 31 i tak trzymac!!

Odpowiedz

46. ~
0

2016-04-01 10:40:42

@44: Racja - najwięksi operatorzy stacjonarni - Orange (dawne TPSA), Netia i wybrane kablówki mogłyby również oferować internet na próbę albo minimalnie drożej na czas nieokreślony (jak np. UPC).I ktoś powinien zakazać automatycznego odnawiania umów Neostrady na czas określony (6 miesięcy), a w przypadku rezygnacji z odnawiania - podwyżki abonamentu do wartości "bez promocji", która jest wzięta chyba z księżyca...

Odpowiedz

45. ABP
0

2016-04-01 10:05:23

Do piszących o niskim transferze w sieciach radiowych: Szybkość transmisji jest ograniczona przez posiadane pasmo i technologię. Prędkości podawane przez operatorów dotyczą możliwości stacji bazowych w idealnych warunkach odbioru. Jak z danej stacji bazowej korzysta ktoś jeden, to jest tą prędkością zachwycony. Ale jak dołączy do niego 1000 kolejnych, to każdy z nich będzie miał tylko 1/1001 pasma, a w rzeczywistości jeszcze sporo mniej, bo będą kolizje. To proste: Im więcej użytkowników, tym dostępna dla jednego przepustowość będzie mniejsza. Jak LTE dopiero co wchodziło i było mało użytkowników, to dostępne prędkości transmisji wszędzie były duże i można było myśleć o używaniu sieci radiowej jako podstawowej. Jak liczba użytkowników wzrasta, a przy tym przesyłają oni coraz więcej danych, bo coraz więcej ludzi ma smartfony i coraz więcej ludzi korzysta z aplikacji które intensywnie korzystają z transmisji, to niedługo w obszarach gdzie przebywa dużo ludzi obecna sieć radiowa może wystarczać co najwyżej do poczty czy przeglądania prostych stron www.

Odpowiedz

44. ~pan zbyszek
0

2016-03-31 23:50:37

Dlaczego Internet na próbę ma dotyczyć tylko M(V)NO? Obowiązek powinien być nałożony tez na Orange i ich Neostradę. W wielu miejscach 10Mb/s to reklamowa fikcja. Brutalna prawda o nędznych transferach wychodzi na jaw po podpisaniu umowy, a wtedy jest za późno.

Odpowiedz

43. ~kick-off
0

2016-03-31 23:24:04

Najlepsi są pseudo biznesmeni którzy opierają swój biznes na internecie mobilnym .

Odpowiedz

42. BUCKS
0

2016-03-31 22:41:15

@37aktualnie łącze radiowe z racji ograniczeń technicznych i kosztów rozbudowy infrastruktury nie jest w stanie zapewnić stałych, powtarzalnych parametrów jakie można uzyskać na łączu kablowym miedzianym, czy światłowodowym. Oczywiście przypadki mogą być różne ale generalnie co do zasady kabel góruje nad połączeniem radiowym.Jeśli ktoś wybiera sieć komórkową z racji kosztów, czy braku kablowej alternatywy to powinien być świadom wszystkich minusów tego łącza. Jeśli jest to w pełni świadoma decyzja to OK ale większość klientów nie ma o tym zielonego pojęcia i sugeruje się np. reklamami.Przypomina mi to trochę sytuację frankowiczów, bo w mediach reklamują jaki ten LTE super. Potem ludzie kupią, a po jakimś czasie mogą się zdziwić, że nie jest jednak tak super jak reklamowali ale umowa na 2 lata zostanie i nie będzie można jej zmienić.

Odpowiedz

41. ~
0

2016-03-31 22:38:18

Do końca roku? Co to za parodia? W każdej sieci mobilnej powinno być to. Próba Internetu, jesteś zadowolony - zostawiasz, działa poniżej oczekiwań - rezygnujesz.

Odpowiedz

40. adam_per
0

2016-03-31 22:24:24

dwoja sie i troja, ale i tam i rynek uciecka......

Odpowiedz

39. Halset
0

2016-03-31 22:04:05

Zjadłem zdanie ---- Podłączy do tego kompa, dwa laptopy, wszystkie telefony i tablety, Smart TV w salonie i w każdym pokoju dziecka oraz konsolę aby grać po sieci. Zanim pójdzie kolejny sąsiad i kolejny. Itd. A potem zgrzyt trolli internetowych, że ma w godzinach szczytu maks 1Mb a najczęściej to poniżej 0.5Mb/s

Odpowiedz

38. Halset
0

2016-03-31 22:02:19

@38 Nie mam nic do neta mobilnego. Tylko nie powinno być no limit w necie mobilnym. W mieście masz operatorów kablowych, hotspoty i wifi - zawsze jest gdzie uciec. Na wiosce, gdy nie ma kabla, nadajników jest 3 na krzyż bo ludzi mało i się operatorom nie kalkuluje - to jak zapewnić "jakość" i odpowiednie parametry, jak ludzie się rzucą na no limit i będę korzystać z neta intensywnie? Ile czasu i użytkowników potrzeba, żeby zaraz to zdechło? Na początku będzie podnieta szybkością. Później każdy się będzie chwalił i wiocha się rzuci na mobilny. A na końcu - gościu z wioski podpisze umowę na radiówkę, do tego chce no limit. Zrobi sobie wifi po chacie. Podłączy do tego kompa, dwa laptopy, wszystkie telefony i tablety, Smart TV w salonie i w każdym pokoju dziecka oraz konsolę aby grać po sieci. A potem zgrzyt trolli internetowych, że ma w godzinach szczytu maks 1Mb a najczęściej to poniżej 0.5Mb/s

Odpowiedz

37. ~
0

2016-03-31 21:31:01

Do 33. I tu się nie zgodze. U mnie są kablówki, jedna nawet ze światłowodem a ludzie biorą internet LTE bo w pakiecie mają taniej. W moim bloku sieć wifi widzi kilka ruterów plusa/cyfrowego polsatu. Jak ktoś zużywa mało GB to po co mu droższa bez limitów kablówka

Odpowiedz

36. Halset
0

2016-03-31 21:08:24

@35 Akurat rozumiem tylko Ty masz problem. Najśmieszniejsi są Ci, co za parę złotych oszczędności przerzucają się z neta kablowego na radiowy a potem są pierwsi w trollowaniu na wszystkich portalach jak im z czasem radiówka zdycha.Neta nikt Ci nie broni. ale na wioskach, gdzie są 3 stacje na krzyż nie powinno być no limit, bo zaraz zleci się masakra ludzi i z neta będziesz miał nic.

Odpowiedz

35. ~Mar-cell
1

2016-03-31 20:55:06

ad 33. Cieszy to, że w końcu zaczynasz rozumieć i może nie będziesz już pisał głupot w stylu "...do internetu jest kabel, a radiowy to tylko uzupełnienie".

Odpowiedz

34. ~mac
0

2016-03-31 20:27:23

Hehe, przecież oni to zrobili tylko po to by odsunąć w czasie konieczność gwarantowanych parametrów technicznych swoich usług :p So końca roku więc będą Was doić i regularnie, lecz zgodnie z prawem odrzucać Wasze żale w postaci reklamacji :) To wolny rynek i mechanizm konkurencji, czyli konsumenci, powinien regulować gospodarkę, a nie grubas urzędas pijący kawę (za nasze podatki). Urzędasy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody jakie powstaną na skutek ich durnych decyzji. Później natomiast to my musimy zapłacić za sprzątanie tego bagna - tak będzie i tu.

Odpowiedz

33. Halset
-1

2016-03-31 20:02:51

@31 Ale nikt Ci nie broni dostępu do neta :) @30 Co innego miejsca gdzie jest dostęp do kabla, co innego miasta, gdzie masz sieci kablowe, wifi i inne cuda a co innego miejsca gdzie dochodzi tylko net po radiu.

Odpowiedz