DAJ CYNK

HD Voice w Orange już działa

28.07.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9305

Ważne 17

1

W piątek informowaliśmy o rozpoczęciu wdrażania technologii HD Voice przez sieć Orange. Po serii testów, dzisiaj już oficjalnie HD Voice zostało uruchomione. Ta informacji dotyczy również użytkowników sieci nju mobile.

W piątek informowaliśmy o rozpoczęciu wdrażania technologii HD Voice przez sieć Orange. Po serii testów, dzisiaj już oficjalnie HD Voice zostało uruchomione. Ta informacji dotyczy również użytkowników sieci nju mobile.

Technologia HD Voice, znana również jako dźwięk szerokopasmowy, to standard audio, który pozwala wysyłać dwukrotnie szerszy zakres dźwięku w porównaniu z tradycyjnymi telefonami. Znacząco wpływa to na jakość prowadzonych rozmów, bez szumu, przerywania, czy dźwięków zlewających się z otoczeniem. HD Voice działa zarówno w sieciach 2G, jak i 3G. Większość dzisiejszych smartfonów potrafi korzystać z niej tylko w zasięgu 3G, za wyjątkiem kilku modeli z serii Lumia. Aby rozmowa odbyła się w HD, obaj rozmówcy muszą mieć telefony współpracujące z HD Voice.

HD Voice jest wdrożone także w sieci T-Mobile i P4. Niestety, rozmowy o podwyższonej jakości możliwe są tylko wewnątrz sieci, bo do tej pory żaden z operatorów nie porozumiał się z konkurentem w sprawie wymiany tego typu ruchu.

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
43. ~Jaca71
-1

2014-08-15 23:11:32

Ja posiadam Sony Xperia J w Orange i dzwiek w sluchawce od kiedy Orange ma hd voice jest ostry i wyraźny jak kryształ. W Play na tym samym telefonie coś tego dźwięku hd voice nie usłyszałem. A też działał na 3G.

Odpowiedz

42. ~a ja mam HDV
1

2014-08-01 17:49:28

Lumia 520 obsługuje HDV w 2G dzisiaj właśnie się przekonałem o tym fakcie "nausznie" :D

Odpowiedz

41. ~
1

2014-07-30 20:44:57

Szkoda że nie dziala pomiędzy sieciami

Odpowiedz

40. ~Heheszki
-1

2014-07-29 17:05:44

Ogłosili jakby co najmniej internet wymyślili :D zapomnieli wspomnieć ze konkurencja ma to rozwiązanie od ponad 3 lat (tm) :D

Odpowiedz

39. p2225
0

2014-07-29 14:34:06

@38można ten kodek wyłączyć w menu serwisowym, ale nie pomogę Ci, bo nie wiem jak to u Ciebie będzie wyglądało. możliwe, że ktoś poruszał już ten temat na jakiś forach

Odpowiedz

38. ~Gimmickz
0

2014-07-29 14:24:49

@37Wiesz - Mam Sony Xperia Z1 - dźwięk chyba brzmi tak jak powinien - bo z niektórymi jak mi się załączy to jest "akceptowalnie", ale nie podoba mi się "zmuszenie" użytkownika do korzystania z tego i wybiórczość tego rozwiązania... Chciałbym słyszeć głos swojej narzeczonej a nie coś ala syntezator i podźwięk jak przez Skype... głos brzmi zupełnie inaczej

Odpowiedz

37. p2225
0

2014-07-29 11:23:51

@35to jest raczej problem Twojego telefonu. może spróbuj połączyć się z siecią 2G? wtedy HD Voice przestanie działać, jeśli Twój telefon nie obsługuje HDV w 2G

Odpowiedz

36. p2225
0

2014-07-29 11:21:52

@34W takim razie powinno działać jeśli tylko będziesz połączony z 3G i rozmówca będzie miał w telefonie HD Voice i również będzie w 3G orange. Co do ustawień to jest normalne. Występuje w każdej sieci. Próbowałeś już porozmawiać z kimś kto również ma HD Voice?

Odpowiedz

35. ~Gimmickz
-2

2014-07-29 09:49:43

Kto mi włączył to gó$$no. Dzwonie do swojej narzecoznej i jakbym rozmawiał z syntezatorem. Dźwięk jest koszmarny, cyfrowy. W zgiełku ulicy to "odszumianie" działa tak, że nie sposób zrozumieć co druga osoba mówi. Muszę się zatrzymać i prosić i powolną dokładną intonacje. Kończy się to tak, że muszę do narzeczonej dzwonić na numer służbowy (T-mobile) aby się spokojnie dogadać, bo na jednym koncie abonenckim jak mamy nasze telefony z orange- ni cholery nie idzie się porozumieć. Może jakbym dzwonił do obcej mi osoby to byłoby okej, ale nie do osoby której głos w normalnych warunkach rozpoznałbym wśród 100 innych. Tutaj nie dość, że czuje się jakbym rozmawiał z robotem przez syntezator, to w niektórych warunkach jakość takiego połączenia jest zwyczajnie gorsza...

Odpowiedz

34. ~Paweł W
1

2014-07-29 09:10:19

@pawelec2225Telefon nie jest brandowany, kupiony w Euro RTV poza dystrybucją operatorską. Sorki że dopytuje o szczegóły ale jak kupiłem telefon to musiałem ściągnąć ustawienia od Orange pod internet, sms i mms.

Odpowiedz

33. ~
1

2014-07-29 09:01:38

Jakim cudem działa hdvoice w Orange na 2G skoro normalnie zrzuca z FR na HR ponieważ mają za mało zasobów na GSM. Aż muszę yo sprawdzić. ... Czy SE W995 ma hd voice po 2G?

Odpowiedz

32. p2225
0

2014-07-29 08:40:51

@31nie. dzwonisz normalnie i jeśli będzie możliwość rozmawiania w HD Voice to tak się stanie. Twój telefon jest brandowany?

Odpowiedz

31. ~Paweł W
0

2014-07-29 07:06:22

@pawelec225Dzięki za info, ale czy coś jeszcze trzeba w tym telefonie ustawić, aby skorzystać z HD Voice?

Odpowiedz

30. p2225
0

2014-07-28 21:34:34

@29tak

Odpowiedz

29. ~Paweł W
0

2014-07-28 21:16:04

A czy w xperii L też działa HD voice?

Odpowiedz