DAJ CYNK

Google: nowy panel ustawień prywatności

05.06.2015

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3782

Ważne 4

1

Google przygotował stronę, na której można w jednym miejscu zweryfikować ustawienia dotyczące prywatności oraz bezpieczeństwa - centrum do zarządzania danymi o nazwie Moje Konto.

Google przygotował stronę, na której można w jednym miejscu zweryfikować ustawienia dotyczące prywatności oraz bezpieczeństwa - centrum do zarządzania danymi o nazwie Moje Konto. Strona daje dostęp do ustawień oraz narzędzi, dzięki którym można także zdecydować, jakie informacje mogą zostać wykorzystane przez Google

Oto, co można zrobić z pomocą Mojego Konta:

  • określić, jakie informacje z profilu Google+ będą udostępniane innym (zdjęcia, filmy, opinie, rekomendacje),
  • spersonalizować sposób korzystania z Google i zdecydować jakie dane z wyszukiwarki, Google Map, YouTube i innych produktów mogą być wykorzystane w przyszłości (aktywność w aplikacjach, historia lokalizacji, informacje z urządzenia mobilnego),
  • dostosować narzędzie do kontroli reklam opierających się na zainteresowaniach oraz historii wyszukiwania użytkownika,
  • kontrolować, które aplikacje i strony mogą być połączone z kontem.

Przygotowano także nową stronę z odpowiedziami na ważne pytania dotyczące tematu prywatności i bezpieczeństwa usług Google.

Aby zweryfikować ustawienia wejdź na stronę: myaccount.google.com.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
14. ~
0

2015-06-06 22:58:35

Tu już nawet nie chodzi o to że państwo inwigiluje. Chodzi o to że później te dane są wykorzystywane do niewłaściwych celów, np. do karania niewinnych ludzi.

Odpowiedz

13. ~
1

2015-06-06 22:26:11

Samo Google zbiera tyle danych, że tylko numeru buta brakuje. A jak do tego zainstalujemy Google Chrome to już mamy pełny zestaw inwigilacyjny dla władzy.

Odpowiedz

12. ~Pabloki
1

2015-06-06 10:10:18

@11 to ja wole by mnie polskie szpiegowalo tylko niedtety nie oferuje takich uslug jak google. Nasi informatycy wyjezdzaja do usa pracowac w dolinie krzemowej.

Odpowiedz

11. ~.aj
0

2015-06-05 21:11:13

Co Wam z tym nsa. Każde państwo szpieguje. Nie chcesz zostawiać śladów po sobie? Proszę bardzo. Odetnij się od sieci. Listy tylko pocztą a najlepiej do ręki. Zlikwiduj konto w banku. Wyjedz w Bieszczady. Co? Trudno tak będzie? No to się zdecyduj co chcesz.

Odpowiedz

10. ~Pabloki
0

2015-06-05 19:57:14

Ja texz w kwestii google i prywatnosc. Przeciez to nie pasuje. Ale dzieki temu zwiekszamy bezpieczenstwo nsa poprzez wieksze dostraczanie danych w zludnym poczuciu prywatnosci

Odpowiedz

9. ~LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
0

2015-06-05 16:32:50

Ponad dwa tygodnie wisi ta nowa strona. Rura i z kolanem dziennikarze.

Odpowiedz

8. ~
0

2015-06-05 15:51:34

A gdzie "odklikuje" się nadzór NSA?

Odpowiedz

7. ~.aj
0

2015-06-05 13:03:37

6. Jak dla mnie to ten belkot jest wynikiem dzialan hipokrytow z KE. Dane w serwisach sa ze soba powiazane czesto w taki sposob, ze proba fizycznego ich usuniecia w ekstremalnym przypadku, wymagalaby calkowitego zamkniecia serwisu lub wyrzucenia polowy stron. Tak sie nie da, i tutaj widze zakrzywienie czasoprzestrzeni na skutek zakrzywionego dzialania urzednikow z KE. A zulem to chyba nie do konca. Google mnie ani Ciebie o kase nie prosi. Daje Ci narzedzia darmowe. To, ze zarabia w inny sposob, to chyba oczywiste.

Odpowiedz

6. ~
2

2015-06-05 12:02:47

@aj nie o to chodzi. Zbierają dane i je przetwarzają w zamian za darmowe usługi - OK. Ale wkurza mnie ta hipokryzja i obłuda pt. "chronimy twoją prywatność". Google jest jak ten pijaczek żebrzący na ulicy: podchodzi i prosi, żeby dać mu na jedzenie dla dzieci. I będzie ci z poważną miną przysięgał, że chodzi o jedzenie. A i tak wiadomo, że chodzi o parę groszy na jabola.

Odpowiedz

5. ~m
1

2015-06-05 11:57:30

@2 przecież to normalne. Gdy usuniesz konto np. z FB, to wszystkie dane i tak zostają, tylko nie ma cię "oficjalnie" tam. Chyba żeby wszystko usunąć trzeba pisać podanie, a i tak nie masz pewności że faktycznie wszystko usuną.

Odpowiedz

4. ~.aj
0

2015-06-05 11:55:20

Wielkie mi halo. Zyjemy w czasach, gdzie nie da sie zyc w oderwaniu od danych. Jak wyobrazacie sobie te mityczna prywatnosc bez zbierania i przetwarzania danych ? Gdzie chcecie trzymac poczte ? Rozumiem. Na swoim serwerze w domu, bo tak bedzie bezpieczniej i bardziej prywatnie. Nie da sie miec ciastka i zjesc ciastka. Albo chcemy zyc wygodnie, i w zwiazku z tym musimy dane do tych wygod udostepnic, albo sorry, nie korzystajmy z nich i po problemie. Czy komus sie stala krzywda z tego powodu, ze zobaczyl na swoim ekranie tresc dostosowana do jego potencjalnych oczekiwan zamiast smiecia zupelnie oderwanego od kontekstu ? Ze co, ze Google zarobil ? A my zyjemy z powietrza ? Wiekszosci z nas marzy sie wlasne przedsiewziecie ktore przynosci bedzie nam dochody. Wiec trzeba sprzedawac, zeby moc zarabiac. Co w tym odkrywczego ?

Odpowiedz

3. Sig
2

2015-06-05 11:43:22

@2 - zagięli czasoprzestrzeń :-).

Odpowiedz

2. Blank
4

2015-06-05 11:33:32

hahaha"Nawet jeśli (...) postanowisz całkowicie usunąć konto, nadal zachowasz kontrolę nad treściami przechowywanymi na Twoim koncie Google."

Odpowiedz

1. ~
4

2015-06-05 11:25:20

Google i prywatność - te dwa słowa się gryzą.

Odpowiedz