DAJ CYNK

Facebook będzie dokładniej weryfikował reklamodawców

18.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3476

Ważne 3

1

Facebook zapowiada, że będzie dokładnie weryfikował reklamodawców i wyraźnie oznaczał reklamy problemowe dotyczące wyborów bądź tematów politycznych.Facebook zapowiada, że będzie dokładnie weryfikował reklamodawców i wyraźnie oznaczał reklamy problemowe dotyczące wyborów bądź tematów politycznych. Weryfikację będą przechodzić również administratorzy stron z dużą liczbą fanów, co ma utrudnić zarządzanie stronami za pomocą fałszywych kont. Zmiany są już w fazie testów, jeszcze wiosną mają zostać wprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Serwis Marka Zuckerberga będzie też nagradzać osoby, które zgłoszą nadużycia dotyczące wykorzystywania danych osobowych użytkowników. To kolejne zmiany będące pokłosiem skandalu Cambridge Analytica.

Program Data Abuse Bounty będzie wynagradzać osoby, które mają "wiedzę z pierwszej ręki i dowody" na to, że aplikacja funkcjonująca na Facebooku zbiera informacje na temat użytkowników i przesyła je dalej. Chodzi o przypadki kradzieży i sprzedaży danych, wykorzystywania ich do oszustw bądź wywierania wpływów politycznych. Osoby, które zgłoszą i udowodnią takie przypadki, będą nagradzane kwotą nawet 40 tys. dol. Jeśli zgłoszone nadużycia się potwierdzą, Facebook będzie zamykał aplikacje łamiące regulamin i w razie konieczności podejmował kroki prawne.

Data Abuse Bounty to kolejne działanie wprowadzone w odpowiedzi na aferę Cambridge Analytica, która wybuchła na początku tego roku. Okazało się, że dane użytkowników Facebooka - zbierane za pośrednictwem aplikacji "thisisyourdigitallife" - mogły zostać wykorzystane przez brytyjską firmę konsultingową do manipulowania wynikami wyborów. Na ich podstawie firma budowała modele i tworzyła przekazy polityczne, które miały efektywnie wpływać na decyzje wyborców. CA to firma, z której usług w trakcie ostatniej kampanii korzystał sztab wyborczy Donalda Trumpa, prowadziła również kampanię Leave.UE dotyczącą opuszczenia przez Wielką Brytanię unijnych struktur.

Sprawa, która wyszła na jaw dzięki dziennikarskiemu śledztwu "The Observera", spowodowała największy jak do tej pory kryzys wizerunkowy Facebooka. W mediach społecznościowych powstała akcja #DeleteFacebook, zachęcająca do usunięcia profilu w serwisie. Zuckerberg opublikował całostronicowe oświadczenie z przeprosinami na łamach najważniejszych światowych tytułów. Zapowiedział też zmiany, które mają zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników serwisu. Facebook będzie uważnie przyglądał się aplikacjom, które mają dostęp do dużej liczby danych i sprawdzał te, które wykazują podejrzaną aktywność.

Weryfikację będą przechodzić nie tylko reklamodawcy, lecz także administratorzy stron z dużą liczbą fanów. Ma to utrudnić zarządzanie stronami za pomocą fałszywych kont.

Facebook jest już na etapie testowania nowej funkcji - wiosną ma być ona dostępna w Stanach Zjednoczonych. Zmiany obejmą nie tylko Facebooka, będą obowiązywać też na Instagramie. Duża zmiana czeka także użytkowników Messengera. Możliwe będzie kasowanie wiadomości ze skrzynek odbiorców korespondencji.

Źródło tekstu: newseria

Tagi: Facebook
Komentarze
Zaloguj się
9. ~Punk
0

2018-05-19 00:00:18

Haha, chyba jaja sobie robią.Już im uwierzyłem hihi.Prędzej swoje dane dam Chińskiemu Xiaomi niż Żydowskiemu Facebookowi.

Odpowiedz

8. toms
0

2018-05-18 12:09:39

Poza tym... miało być mniej reklam na FB, a jest więcej. Cuker to oszust, któremu tylko ktoś bezrozumny udostępni skan swoich dokumentów. To już lepiej nie uczestniczyć w takich gusłach...

Odpowiedz

7. Morvius
0

2018-05-18 11:22:53

Ja wiem, że to dosyć kontrowersyjna metoda weryfikacji, lecz trzeba spojrzeć na to z innej strony. Ile w sieci i na portalach społecznościowych jest wypaczonych ludzi stalkujących i śledzących nasze dzieci. Ile razy widujemy nastolatkę w nie do końca jednoznaczym stroju, która skutecznie zwraca na siebie uwagę wyglądem. My się zastanawiamy "jak ją wychowali" a w większości opiekunowie nawet nie wiedzą o tym, że posiada takie portfolio. Dowiadują się dopiero, gdy dochodzi do tragedii i pretensje do portalu gdyż niedokładnie sprawdził kto zakłada konto i czy jest uprawniony/a do jego założenia.Sytuacja podobna gdy organy ścigania znają rysopis i nic więcej na temat podejrzanego, a gdyby mieli możliwość poznać chociaż część danych sprawcy wówczas na wniosek wyższej instytucji śledczej, skuteczniej by wyłapywali przestępców.Ja wiem, że to brzmi strasznie ale czasem trzeba skupiać się na praktyczności i mniejszym złu. Nie pochwalam anarchii i nie popieram reżimowych rozwiązań, ale chciałbym się czuć bezpiecznie w tym cyber świecie.

Odpowiedz

6. ~frasag
0

2018-05-18 10:29:58

C.D. do @4:Mogę troszkę mniej jadać i biegam za promocjami- to jest właśnie moja aktywność ekonomiczna- tyle im powiem - zgodnie z prawdą.

Odpowiedz

5. wlo
0

2018-05-18 10:24:27

toms - nie ma możliwości weryfikacji innej niż dowód tożsamości. Sprawa jest oczywista. Zatem te wszystkie bzdury z oświadczeniem - tak, skończyłem 18 lat,, żeby wejść na stronę - nie wiem - browaru jakiegoś chociażby, albo strony porno (bardziej oczywiste), można równie dobrze zlikwodować.Nie wiem czyje sumienie ma uspokoić wprowadzanie tak głupich przepisów.Ja nie wykorzystam danych osobowych, choćbym miał najwyższej jakości skany dokumentów innych ludzi. Niestety bandytów nie brakuje. Stąd problem z pokazywaniem, a w szczegóności udostępnianiem utrwaonych obrazów dokumentów tożsamości. Sprawa nie do rozwiązania tak naprawdę. Cokolwiek ktokolwiek powie ;-)

Odpowiedz

4. ~frasag
0

2018-05-18 10:10:11

Jak to dobrze że przynajmniej Facebook już nie może mną manipulować. Najbardziej to mnie jednak rozśmieszył list od GUS że zostałem wylosowany do ankiety nt. " Aktywności ekonomicznej Polaków" Chore przepisy, chorzy urzędnicy- ja stary dziadek co ledwie skromnej emerytury doczekał mam byś aktywny ekonomicznie- chyba przy talerzu!!! Jak przyjdzie ta Pani to z nią pogadam- ale czy to jest obowiązkowe? Wiecie coś o tym? Przecież to nie spis powszechny tylko jakaś tam ankieta!

Odpowiedz

3. ~ligia
-1

2018-05-18 10:08:47

@1.z pewnoscią udziałowcy i własciciel facebooka wezma pod uwage twoje ważne przeciwnosci miodny chłopcze. to zaszczyt dla nich bedzie jak jeszcze udzielisz innych porad

Odpowiedz

2. toms
1

2018-05-18 10:01:33

A na legitymacji pełne dane włącznie z adresem zamieszkania - no super! Dobrze się czujesz?

Odpowiedz

1. Morvius
0

2018-05-18 09:56:51

Ciekaw jestem kiedy zacznie weryfikować wiek ustalając jakiś algorytm filtrujący, po którym ze zdjęcia określą na ile może dana osoba wyglądać. :) Jestem absolutnie przeciwny dostępowi do facebooka osobom, które nie ukończyły 16 roku życia. Legitymacją szkolną mogą potwierdzać swój wiek.

Odpowiedz