DAJ CYNK

Działalność gospodarczą można już zarejestrować przez telefon

16.01.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3598

Ważne 4

8

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy.

Resort rozwoju wprowadził usługę, która umożliwia zarejestrowanie działalności gospodarczej przez telefon. W trakcie rozmowy konsultant przyjmuje niezbędne dane i wypełnia wniosek, a procedurę można zakończyć, składając podpis przez internet lub w urzędzie gminy.

Wprowadzamy możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej przez telefon. Dotychczas wniosek można było wypełnić w urzędzie albo przez internet, teraz rozszerzamy tę możliwość o kolejny kanał - powiedział agencji Newseria Tadeusz Kościński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Do założenia działalności gospodarczej niezbędny jest wpis w Centralnej Ewidencji i Identyfikacji Działalności Gospodarczej (CEIDG). Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej wniosek do CEIDG jest wolny od opłat. System odsyła wnioskodawcy potwierdzenie, a cała procedura jest stosunkowo prosta i zajmuje niewiele czasu.

Nowy usługa ma być dużym ułatwieniem zwłaszcza dla osób, które nie mają czasu na wizytę w urzędzie albo mają kłopot z obsługą internetowej wersji serwisu dla przedsiębiorców lub w ogóle nie mają dostępu do Internetu.
Teraz w trakcie rozmowy telefonicznej konsultant przyjmuje dane potrzebne do wypełnienia wniosku i wprowadza je do systemu. W kolejnym kroku wnioskodawca otrzymuje wiadomość SMS z numerem wniosku. Musi okazać go w dowolnym urzędzie gminy, gdzie urzędnik wydrukuje wniosek do podpisu. Procedurę można dokończyć również elektronicznie, za pomocą podpisu elektronicznego.
Co ważne, przez telefon można także zmienić dane we wniosku zawiesić albo zlikwidować działalność.

Telefoniczna rejestracja działalności gospodarczej jest już dostępna pod numerem: 801 055 088.

Źródło tekstu: Newseria

Tagi: ceidg
Komentarze
Zaloguj się
45. ~a_lex
1

2017-01-16 23:23:20

Powinni kontrolować urzędy z nastawieniem na sprawdzenie, jakie absurdy wymyślają. Bo to, co niektórzy urzędnicy z własnej inicjatywy wymagają, i jak dziwacznie interpretują przepisy, to woła o pomstę do nieba

Odpowiedz

44. ~
0

2017-01-16 20:53:26

No i internet polski, khem... moze Macior mnie odwiedzic ze swoja SREBEA :D

Odpowiedz

43. ~
1

2017-01-16 20:52:24

Dobra zmiane tez z okna ogladam. Mam jakies 500 metrow do niej. Widze slupy graniczne. Bo w PL ziemi rolnej nie kupie, musiałbym założyć związek wyznaniowy chyba :D a slowacy za czapke gruszek oddaja przy granicy. 8 tys euro za 4.5 ha z lasem. Po raz kolejny polecam. Jak mieszkasz przy granicy, to zajefajna alternatywa. No i ja juz tu zostaje na stale.

Odpowiedz

42. ~
1

2017-01-16 20:46:10

Fajnie. Ja zarejestrowałem na Słowacji. Taniej, łatwiej i nikt eis nie czepia. No i vat... polecam.

Odpowiedz

41. loryfer
-1

2017-01-16 20:36:04

dobrze, ze to wprowadzili

Odpowiedz

40. ~xxx
1

2017-01-16 19:07:45

wszystko można zrobić zdalnie - tylko na koniec trzeba pewnie skoczyć po kilka pieczątek :)

Odpowiedz

39. ~
1

2017-01-16 18:20:46

Uproszczenie prawa, a nie rzucanie kłód pod nogi dla małych firm. nadal tego nie ma, bo ten tytułowy myk z rejestracją to śmiech na sali.

Odpowiedz

38. ~33 drozda
0

2017-01-16 18:19:31

I na koniec, że wspomnę o galopadzie przepisów, która za czasów dobrej zmiany dostała dopalacza. Bez śledzenia przepisów nawet nie wiesz kiedy wejdziesz na minę. Od 1 stycznia 2017 JPK już jest zmieniony. Ciągle musisza aktualizować program księgowy, który musisz kupić lub dawać wszystko do księgowej. Koszty, koszty, koszty ....

Odpowiedz

37. ~33 drozda
1

2017-01-16 18:15:07

Od 1 stycznia 2018 dojdzie Tobie JPK (jednolity plik kontrolny) z VAT, a od połowy 2018 pozostałe JPK. Nadal twierdzisz, że to nie utrudnienia dla małych firm? A spróbuj zatrudnić kogoś to się ze śmiechu nie pozbierasz z dodatkowymi papierami nie tylko księgowymi, ale listami obecności i płac, ewidencją czasu pracy, chorobowymi, świadectwami pracy, badaniami zdrowotnymi itd.

Odpowiedz

36. wlo
0

2017-01-16 14:00:41

35 - nie znam się na tej dziedzinie ;-)

Odpowiedz

35. ~do wlo
0

2017-01-16 13:55:52

@34 WloZ Twoich argumentów wynika, że jesteś fachura w temacie. Jak byś ocenił hakerów - czy oni skorzystają coś nie coś? Co należy zmienić, żeby im ułatwić działalniść!?!

Odpowiedz

34. wlo
0

2017-01-16 13:45:42

drozda - ja żadnych - za siebie wysyłam, tylko kasę. Nie muszę papierów wypełniać. Ale wystarczy jedna umowa zlecenia... i już trzeba.I przestań proszę gadać o tym klonowaniu, prostym programie, który sam wszystko robi. Wiem, bo używam - piąty raz powtarzam. Bo nie o to chodzi.

Odpowiedz