DAJ CYNK

Droższy światłowód w Orange, ale nie dla wszystkich

26.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11600

Ważne 2

8

Mieszkańcy domków jednorodzinnych będą musieli się liczyć z wyższym kosztem Internetu światłowodowego w Orange.



Mieszkańcy domków jednorodzinnych będą musieli się liczyć z wyższym kosztem Internetu światłowodowego w Orange.

14,99 zł za Światłowód w domku jednorodzinnym

Zapis o dodatkowej opłacie w kwocie 14,99 zł pojawił się w nowych regulaminach pomarańczowej sieci. Konkretnie chodzi o punkt: Za internet w budynku o typie zabudowy jednorodzinnej naliczamy także miesięczną opłatę w wysokości 14,99 zł (brutto). Opłata dotyczy klientów, którzy zawarli umowę na Usługę od 26 lipca 2018 r.

Dodatkowa opłata obejmie więc tylko osoby podpisujące nową umowę lub przedłużające ją po 26 lipca 2018 roku.

Drożej w każdej ofercie

Taki zapis pojawił się we wszystkich regulaminach ofert, w skład których wchodzi Internet światłowodowy. Czyli z wyższą opłatą muszą liczyć się osoby biorące sam Internet lub też Internet z telefonem, telewizją oraz pakiety Orange Love.

Komentarz Orange

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego Orange.

Mogę potwierdzić, że od dzisiaj wprowadziliśmy dodatkową opłatę (14,99 zł miesięcznie) za ofertę światłowodową, którą będziemy świadczyć w domkach jednorodzinnych. Wynika to ze zdecydowanie wyższych kosztów zainstalowania i serwisowania w usługi niż domach wielorodzinnych. Takie zróżnicowanie opłat nie jest ewenementem na polskim rynku. Inne firmy również je stosują - powiedział nam Wojciech Jabczyński.

Źródło tekstu: wl

Komentarze
Zaloguj się
65. ~autor @61
0

2018-08-05 13:51:24

@64 Oczywiście , że wiedzą. Przedstawicie chodzą po ulicy niczym Świadkowie Jechowy i próbują wcisnąć od roku ten internet na światłowodzie. Także dzwonią na wszelkie możliwe nr telefonów. Schemat jest taki : Orange ciągnie światłowód w ulicy i zostawia zrolowaną wiązkę ze 30 m na słupach dla każdego domu nie sprawdzając nawet kto tu mieszka. A tu w jednym domu mieszkają emeryci, w innym pustostan a w innym intensywni konsumenci internetu podłączeni pod kablówkę, bo w ulicy jest już z dwóch dostarczycieli internetu i jeszcze przecież mozna korzystać z mobilnego jak ja. Orange najdroższą ofertą nikogo nie zachęci.

Odpowiedz

64. ~torawa
0

2018-08-03 14:04:37

@61: a te pozostałe wiedzą, że to mogą zamówić? Mnie ta opłata nie martwi, sam taką proponowałem, ważniejsze by dostępność 0,1% (a w jednorodzinnych 0,000000000000000001%) zwiększyła się do ponad 90%.

Odpowiedz

63. ~Daro
1

2018-08-01 19:45:44

Orange jest w błędzie bo mieszkam w domu jednorodzinnym w Olsztynie i jest tu światłowód Intelly i nie ma takiej opłaty

Odpowiedz

62. ~Piasek Wielki
0

2018-07-31 20:03:32

jeżeli się pojawią w mojej lokalizacji to biorę bez względu na opłatę.

Odpowiedz

61. ~@ 60
0

2018-07-31 14:19:19

Mieszkam w Warszawie, ulica z domkami jednorodzinnymi. Na 20 domów podłączyło się dwóch :-). A co do awaryjności : światłowód idzie linią rozpiętą na słupach, miedzy gałęziami. Co burza to gałęzie zrywają kable. Nie mam to nie wiem jak szybko naprawiają.

Odpowiedz

60. orson_dzi
0

2018-07-31 09:38:23

@59 Światłowód to nie tylko szybkość. Np. w przypadku burzy nie zobaczysz spadku prędkości, będzie działać jak zawsze. Poza tym, to usługa priorytetowa dla Orange. Na naprawę awarii zwykłego kabla miedzianego można trochę poczekać. Światłowód jest naprawiany dosłownie od ręki, a duże awarie trwają do godziny maksymalnie. Pomijając to, że zdarzają się bardzo rzadko. Tak naprawdę to właśnie pod tym kątem powinno to być reklamowane, ale wiadomo że na ludzie bardziej działają megabity ;)

Odpowiedz

59. ~Mick
0

2018-07-31 09:29:31

O co chodzi Orange z tą podwyżką ? Suma sumarum będzie na minus. Na tym forum sporo ludzi chce światłowód ze względu na szybkość przesyłu, ale to portal branżowy dla niejako "elit internetowych". W rzeczywistości zdecydowana większość narodu potrzebuje internetu aby sobie wysłać maila albo pooglądać youtube. Przy pierwszej okazji odejdą do tańszego dostawcy bo będzie taniej kilkadziesiąt zlotych miesięcznie.

Odpowiedz

58. ~e
0

2018-07-30 17:09:38

Ja bym dopłacił 149,9 zł/m-c gdyby tylko zechcieli mnie podłączyć do światła po drugiej stronie drogi. No, ale po co? Przecie pan od inwestycji w Zawierciu ma to w poważaniu... (od dekad moja miejscowość jest zawsze na szarym końcu odnośnie innowacji/inwestycji z TP/Orange, z czego cieszy się lokalna konkurencja) Przecie jest "Pożądanie24", więc po co komu inszy światłowód/internet?

Odpowiedz

57. ~seb235
0

2018-07-29 21:56:03

Jak dla mnie średnia wiadomość, aczkolwiek jeżeli się pojawią w mojej lokalizacji to biorę bez względu na opłatę. Mieszkam w takiej lokalizacji że w zasadzie poza netią czyli ADSL2+ (15/1) nic więcej sensownego podłączyć się nie da. Światłowód od orange był by rozwiązaniem problemów, z mety biorę 300Mb/s bez względu na koszty.

Odpowiedz

56. ~
0

2018-07-29 11:07:10

53, zmienianie starterów z MNP co kilka tygodni dla większości nie jest rozwiązaniem. Ja osobiście wolę kabel i nigdy nie zamienię na mobilny (jako główne łącze) ale mam dobre parametry z UPC ale mam wybór jeszcze łącz światłowodowych od Orange, Netia i lokalnego isp.Swoją szosą, to ile starterów planujesz przenieść 100? Nie ma limitów na osobę prywatną?

Odpowiedz

55. ~
0

2018-07-29 10:59:07

Czy k frastruktura wybudowaną z dofinansowaniem z funduszy unijnych ISP mają obowiązek dzierżawić innym operatorom po jakimś okresie czy to jest ich własność bezwarunkowa?Co do Orange, to FTTH na domkach też jest realizowane częściowo z funduszy unijnych.

Odpowiedz

54. ~Dopłąta
1

2018-07-29 10:47:55

Krok wyprzedzający. Kiedy wprowadzono opłatę, a kiedy poinformowano o wymagalności kary. domki troszkę dofinansują karę.

Odpowiedz

53. ~Wpamix
0

2018-07-28 13:43:19

@52 u mnie wlasnie bylo podobnie. Stara neostrada plus utrzymanie lacza. Max 20Mb/s i czeste awarie. Swiatlowod podciagneli do starych kamienic dookola a do 10 piętrowego wiezowca im sie juz ponoc nie oplacslo i nie mieli tego w planach bo jest w bloku światłowodów spółdzielni. Odnowienie neostrady wychodzilo 10zl miesiecznie drożej i znow umowa na 2 lata lub 20zl drozej i umowa ns rak. Pomijsm ciągle problemy z samym laczem i wywalanie portu na centrali. Podziekowalem. Najpierw bylo lte z nju ale transfer masakra. Po miesiacu bylo lye z plusa na karte. Prędkości swietne ale drogo sumarycznie wychodzilo. Wiec teraz od 5 mcy jest lte z play z BzP w fakt mobile. A ze starterow mam masakrycznie duzo wiec lecę za free. Raz 50gb pojdzie w miesiac a raz 200gb w 2-3tyg wiec elastyczniej mi sie tym bawic niz sztywny abo z okreslonym limitem. Pewnie niektorzy nazwa mnie hanuszem internet ale msm to gdziec. Co miesiac zostaje w kieszeni min 50-70zl w porownaniu do lte plusa lub neostrady wiec router zwrocil sie w 3 miesiące. Jest mobilnie i nigdy juz nie wroce do abo i kabla

Odpowiedz

0

2018-07-28 01:35:58

@29O wyborze między LTE a światłowodem nie decyduje akademicka dyskusja tylko rynkowe realia. Większość internautów transferuje miesięcznie mniej niż 100GB. Ja sam miałem Netia BSA 10/1 za 45PLN i tymczasowo przeszedłem na LTE, bo chciałem najdroższy w Polsce telefon stacjonarny w Orange przepisać na siebie i przenieść do Play. Po cichu liczyłem też że lokalna kablówka w niedługim czasie przedstawi jakąś sensowną ofertę, niestety do tej pory trzyma się archaicznej metody utrzymania ARPU, czyli ma ceny z kosmosu. Parę miesięcy po moim przejściu na LTE Netia przedstawiła ofertę BSA bez opłaty za utrzymanie, na co się nie zdecydowałem, chociaż mam kilometr do centrali i szansę na sensowne działanie VDSLa. Tym oto sposobem moja /''tymczasowość/'' w LTE trwa już trzeci rok, chociaż przed samym przejściem nie wyobrażałem sobie nawet kilku miesięcy. I teraz gdyby na najbliższych tygodniach Orange jakimś cudem doczłapał się do mnie z tym swoim światłowodem, to bardzo mocno bym się zastanawiał czy go brać...

Odpowiedz

51. ~ziuuuu
0

2018-07-27 13:11:25

Dobrze wiedzieć. Rozważałem porzucenie w przyszłym roku światłowodu UPC na rzecz innego dostawcy. Dobrze, że sa takie portale jak telepolis.

Odpowiedz