DAJ CYNK

Droższe dzielenie konta w nowym Netfliksie?

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11186

Netflix testuje nowe portfolio planów taryfowych. Dojdzie droższa opcja Ultra, a dotychczasowe plany stracą na atrakcyjności.Netflix testuje nowe portfolio planów taryfowych. Dojdzie droższa opcja Ultra, a dotychczasowe plany stracą na atrakcyjności.

Stan obecny

Obecnie Netflix ma w swojej ofercie 3 pakiety różniące się od siebie zarówno jakością udostępnianych treści, jak i liczbą aktywnych strumieni, które mogą być realizowane w tym samym czasie. Do tej pory wybierając najwyższy pakiet można było bez problemu podzielić opłatę miesięczną na 4 użytkowników (13 zł na osobę), mając pewność że każdy z nich może oglądać filmy i seriale w tym samym czasie i to w najwyższej dostępnej jakości.

Netflix przy tym w żaden sposób nie blokował dostępu do usługi, jeśli każdy z użytkowników znajdował się w innej miejscowości i abonament nie był dzielony jedynie na domowników. Ta liberalna polityka nie zmienia się, mogą natomiast zmienić się miesięczne koszty.

Obecna oferta Netfliksa

Plan

Podstawowy

Standard

Premium

Cena

34 zł

43 zł

52 zł

HD

-

Tak

4K

-

Tak

HDR

-

Aktywne
strumienie

1

2

4


Nowe zasady

Nie jest jeszcze pewnym, czy Netflix ostatecznie zdecyduje się na nowy cennik i charakter swoich usług. Nie po to jednak testuje się nową ofertę na ograniczonej grupie klientów, by zmian ostatecznie nie wprowadzić.

Wariant Standard usługi z 2 strumieni zredukowany został do 1, a w opcji Premium limit 4 jednoczesnych użytkowników zmniejszono do 2, jednocześnie zabierając możliwość oglądania treści HDR. Wygodne współdzielenie usługi na 4 osoby to dopiero domena nowego planu Ultra za około 63 zł (16,99 euro, polska cena na podstawie obecnego przelicznika euro na złotówki Netfliksa). Działać miałby on jak obecny plan Premium... za wyjątkiem ceny.

Nowa oferta Netfliksa

Plan

Podstawowy

Standard

Premium

Ultra

Cena

34 zł

43 zł

52 zł

63 zł*

HD

-

Tak

4K

-

Tak

HDR

-

Tak

Aktywne
strumienie

1

2

4

*estymowana cena pakietu w Polsce

Klienci zrezygnują?

Raczej nie dojdzie do masowego exodusu klientów. Nawet najwyższy pakiet podzielony na 4 osoby, to wciąż symboliczne 15,75 zł na osobę, a to naprawdę śmiesznie mało jak za dostęp do w pełni legalnych, wysokiej jakości treści. Sam współdzielę pakiet Premium z bliskimi i nie sądzę, by marudzili na te dodatkowe niespełna 3 zł miesięcznie.

W przypadku kont dzielonych na 2 osoby konieczne będzie natomiast przejście z pakietu Standardowego na Premium. W tym przypadku dopłata per osoba jest już większa - 4,5 zł (26 zł miesięcznie zamiast 21,50 zł).

Oczywiście lepiej by było jakby Netflix po testach stwierdził, że nowych planów nie wprowadza, wątpliwe jest jednak by jego użytkownicy nagle darli szaty i długo marudzili. Ta usługa i tak ma śmiesznie małą cenę w stosunku do konkurentów takich jak HBO GO czy Showmax, którzy są znacznie bardziej restrykcyjni w kwestii liczby użytkowników i oferują polskim użytkownikom mniej treści.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Netflix

Źródło tekstu: Cnet, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu