DAJ CYNK

Do założenia konta w Banku Pekao wystarczy selfie. Weryfikacja w aplikacji PeoPay bez wizyty w oddziale

12.04.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Fintech

Interakcje: 6832

Ważne 0

0

Do założenia konta w banku nie trzeba składać wizyty w oddziale - wszystko odbywa się z poziomu aplikacji, a potwierdzeniem naszej tożsamości staje się selfie wykonane smartfonem. Taką nowość wprowadził właśnie Bank Pekao.

Aplikacja mobilna PeoPay zyskała właśnie nowe funkcje, wśród których pojawiła się możliwość założenia konta bez konieczności odwiedzania placówki Banku Pekao. Użytkownik wypełnia krótki formularz, przesyła skan dowodu osobistego, a następnie wykonuje serię trzech zdjęć selfie w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Po pomyślnym zakończeniu procedury możemy praktycznie od razu rozpocząć korzystanie z konta.

Zobacz: Bank w smartfonie. Ponad 11 mln Polaków wybiera aplikację do korzystania z usług bankowych

To nie jedyna nowość jaką wprowadza Bank Pekao. Aplikacja mobilna PeoPay pozwala również na wypłaty zbliżeniowe w bankomatach. Dodatkowo zatwierdzanie transakcji nie wymaga już przepisywania kodów SMS. Autoryzacja odbywa się bezpośrednio w aplikacji. Z kolei z myślą o przedsiębiorcach, Bank Pekao zapowiada też oferowanie terminali zbliżeniowych po zawarciu odpowiedniej umowy w oddziale.

Zobacz: Bank Millenium szykuje nową wersję serwisu internetowego Millenet oraz aplikacji mobilnej

Źródło zdjęć: Bank Pekao

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl

Przewiń w dół do następnego wpisu