DAJ CYNK

Deutsche Telekom finalizuje proces akwizycji GTS Central Europe

02.06.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3613

Ważne 2

2

Deutsche Telekom formalnie zakończył proces akwizycji GTS Central Europe. Jest to pierwszy krok w procesie łączenia obydwu organizacji.

Deutsche Telekom formalnie zakończył proces akwizycji GTS Central Europe. Jest to pierwszy krok w procesie łączenia obydwu organizacji.

Prezes GTS-u nie zmienia się - po transakcji pozostaje nim Danny Bottoms. Pełna integracja operacyjna jest przewidywana w Czechach, Polsce oraz Międzynarodowej Jednostce Biznesowej (IBU) Deutsche Telekom na 1. października tego roku, a połączenie prawne jest planowane na 1. stycznia 2015 roku.

Z zakończeniem transakcji oczekujemy integracji eksperckiej wiedzy GTS na rynku biznesowym z naszymi wiodącymi technologiami oraz rozbudowaną siecią europejską, dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. Zakup GTS jest zgodny z naszą strategią wzmacniania i rozwoju naszych lokalnych i ogólnoeuropejskich rynków biznesowych, włączając w to międzynarodowych klientów usług hurtowych - powiedziała Claudia Nemat, członek zarządu DT odpowiedzialna za zarządzanie europejskimi spółkami grupy oraz technologię.

<>Co najważniejsze, chcemy zachować know-how GTS i połączyć jego podejście biznesowe z głównymi atutami Deutsche Telekom - dodaje Nemat.

Akwizycja GTS została zamknięta 30. maja tego roku i od tego dnia Deutsche Telekom rozpoczyna proces konsolidacji Grupy GTS. Konferencja prasowa, podczas której przekazanych zostanie więcej szczegółów na temat integracji obydwu firm zaplanowana jest na 11. czerwca.

Źródło tekstu: T-Mobile

Tagi: GTS T-Mobile
Komentarze
Zaloguj się
5. thonka
0

2014-06-02 14:24:48

@1 całe szczęście w poważnym biznesie liczy się jakość i cena, a nie pochodzenie właściciela...

Odpowiedz

4. ~Adam M
0

2014-06-02 13:15:26

@LuiN - popraw formatowanie html w tym tekście (zgubione i niepozamykane tagi, itd.). :)

Odpowiedz

3. ~Obserwator
0

2014-06-02 10:43:19

Przychody z SIM spadają więc naturalną jest strategia &quot;rozepchnięcia się łokciami&quot; na pozostałe usługi telekomunikacyjne oraz IT. Ten przypadek jest bardzo ciekawy bo Claudia Nemat zarządzająca T-Mobile wkroczyła na podwórko (w usługi) Reinharda Clemensa zarządzającego T-Systems. Obydwoje są w zarządzie Deutsche Telekom - ale to ona przynosi pieniądze a on straty. To zapewne jest pierwszy akt bo dotyczy rynków gdzie T-Systems już nie ma (T-Systems Czech Republic został wchłonięty przez T-Mobile Czech Republic) albo zaraz nie będzie (T-Systems Polska) bo w Polsce po zabraniu części hurtowej do T-Mobile zostanie garstka ludzi (która z każdym miesiącem topnieje bo większość rozsądnych ludzi z każdym miesiącem odchodzi) i 3 klientów z wygasającymi umowami. Do T-Systems Polska pewnie dopłacą, żeby zabrał to któryś z polskich integratorów. T-Mobile Polska zdecydowanie nie jest zainteresowany bo ma silne partnerstwo z Assecco. Ciekawie jak sprawa rozegra się w Niemczech - DT od lat stara się sprzedać przynoszący straty biznes T-Systems ale bezskutecznie - duzi gracze jak HP czy IBM mają dość własnych problemów. Więc będzie powolny upadek przez wykrwawienie.

Odpowiedz

2. ~Green
0

2014-06-02 10:09:51

Red: ktos kto ma o tym pojecie. ktos, kto nie ma o tym pojecia, nigdy nie bedzie zajmowal stanowiska decyzyjnego.

Odpowiedz

1. ~Red
0

2014-06-02 09:32:33

...dzięki niej staniemy się dostawcą pierwszego wyboru dla klientów biznesowych. GTS był wybierany przez klienta za jakość i elastyczność oferty. Kto wybierze niemca jako podstawowego dostawce?

Odpowiedz