DAJ CYNK

Czy Pendolino w końcu dostaną Wi-Fi?

03.02.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7663

Ważne 1

6

Temat dostępu do Wi-Fi w pociągach Pendolino ciągnie się od dwóch lat. Prezes PKP Intercity zapewnił, że w tym roku pociągu zostaną wyposażone w darmowy Internet dla pasażerów.Temat dostępu do Wi-Fi w pociągach Pendolino ciągnie się od dwóch lat. Prezes PKP Intercity zapewnił, że w tym roku pociągi zostaną wyposażone w darmowy Internet dla pasażerów.

O zapewnieniach prezesa PKP Intercity na temat Wi-Fi w pociągach Pendolino pisaliśmy niewiele ponad rok temu. Ówczesny prezes spółki Jacek Leonkiewicz podsumowując 2015 rok przyznał, że brak dostępu do Wi-Fi w pociągach klasy premium jest jego największą porażką. W styczniu 2016 roku wszystko miało być na dobrej drodze do tego, aby w ciągu kilku miesięcy pasażerowie Pendolino mogli swobodnie korzystać z sieci Wi-Fi.

Zobacz: Pendolino z Internetem Wi-Fi za parę miesięcy

Deja Vu?

Tymczasem mamy początek lutego 2017 roku, a obecny prezes PKP Intercity Marek Chraniuk podsumowując 2016 roku zapewnił, że wszystko jest na dobrej drodze do tego, aby w ciągu kilku miesięcy pasażerowie Pendolino mogli swobodnie korzystać z sieci Wi-Fi. Znajome, prawda?

W czerwcu 2017 roku mają ruszyć przeglądy pociągów, w których mógłby zostać zainstalowany dostęp do Internetu. Takie przeglądy miałyby trwać dwa tygodnie. Później, teoretycznie, pozostaje już tylko instalacja sprzętu.

Na czym polega problem?

Żeby wyjaśnić tę kwestię musimy cofnąć się aż do 2015 roku, kiedy to PKP Intecity ogłosiło przetarg na instalację dostępu do Internetu w pociągach Pendolino. Zwycięzca przetargu - T-Mobile, nie mógł rozpocząć prac, ponieważ instalacja niezbędnego sprzętu ingerowałaby w konstrukcję wagonów, a to wiązałoby się z utratą gwarancji producenta. Analogicznie jak w przypadku np. telefonów lub innego sprzętu byłaby to ingerencja zewnętrzna i w przypadku ew. uszkodzeń serwis bezradnie rozłożyłby ręce i anulował gwarancję.

Jedynym wyjściem z sytuacji było zwrócenie się do producenta pociągów, firmy Alstom, o instalację potrzebnego sprzętu w wagonach. Producent oczywiście nie chciał zrobić tego za darmo i tutaj zaczęły się schody. Niestety do dzisiaj nikomu nie udało się ich skutecznie pokonać.

Źródło tekstu: TELKO.IN; wł

Komentarze
Zaloguj się