DAJ CYNK

Blik w banku Pekao S.A.

12.06.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3651

Ważne 3

1

Bank Pekao S.A. dołączył do grona 13 instytucji finansowych, które umożliwiają swoim klientom realizowanie transakcji Blikiem.



Bank Pekao S.A. dołączył do grona 13 instytucji finansowych, które umożliwiają swoim klientom realizowanie transakcji Blikiem.

BLIK staje się coraz popularniejszy wśród użytkowników bankowości mobilnej w Polsce. W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2018 roku Polacy skorzystali z niego aż 14 milionów razy. W porównaniu do pierwszego kwartału 2017 roku liczba transakcji wzrosła prawie 2,5-krotnie. Od teraz również klienci Banku Pekao S.A. będą mieli szansę korzystać z płatności Blik za pośrednictwem aplikacji PeoPay dla systemów Android i iOS.

Wprowadzenie Blika będzie przebiegać w dwóch fazach. Już teraz klienci Banku Pekao S.A. mogą korzystać z tego rozwiązania w internecie, podczas wypłat pieniędzy z bankomatów oraz realizacji płatności bezgotówkowych w tradycyjnych sklepach. W drugim etapie, przewidzianym na trzeci kwartał 2018 roku, użytkownicy aplikacji dostaną możliwość wykonywania przelewów na numer telefonu w oparciu o Express Elixir, a kody Blik będą akceptowane w terminalach POS Banku Pekao S.A. Oznacza to, że już teraz Blikiem można wypłacać gotówkę w 19 tys. bankomatów, a za chwilę także płacić w 290 tys. terminali w punktach sprzedaży.

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Komentarze
Zaloguj się
24. ~
0

2018-06-13 01:13:43

Warto napisać że terminale w biedronkach są od Pekao i przypuszczam że będzie możliwość zapłaty blikiem

Odpowiedz

23. ~
0

2018-06-12 18:33:15

orson "zapomniał" napisać że blik w pko jest płatny

Odpowiedz

22. ~
0

2018-06-12 17:53:37

@20. RemingtonBank ci oddaje na prezerwatywę, żebyś przedszkola żonie nie zrobił :P

Odpowiedz

21. ~iPhonski
0

2018-06-12 17:23:31

MAma iPhone i gdzie moge placic telefonem w PL?

Odpowiedz

20. Remington
0

2018-06-12 17:19:10

@16: każdemu wedle jego potrzeb, ja za kartę w EB nic nie płacę, bo wyrabiam minimum, do tego mamy z żoną co miesiąc łącznie jakieś 80-100 zł zwrotu za zakupy.

Odpowiedz

19. ~krzysp
0

2018-06-12 17:02:33

Genialne wdrożenie. Można potwierdzać operacje BLIK odciskiem palca :)

Odpowiedz

18. ~krzysp
0

2018-06-12 16:23:37

Świetnie, że BLIK tak świetnie się rozwijają. BTW to Pekao SA był pierwszym bankiem, który wdrożył płatności zbliżeniowe telefonem HCE NFC wyprzedzając o lata świetlne internetowy mBank :)

Odpowiedz

17. ~cdn
0

2018-06-12 14:16:23

Dobrze że nie pisze sie nic o hakerach

Odpowiedz

16. piokuk
0

2018-06-12 13:45:13

Ad. 4. Mam u nich konto odkąd zacząłem pracować pod koniec zeszłego wieku (niby jakiś wariant prestige, czy jak to się tam nazywa). W praktyce jednak po wpłynięciu na początku miesiąca wynagrodzenia i po zrobieniu wszystkich obligatoryjnych płatności od razu resztę środków do Millenium. Za kartę w Eurobanku płacić nie zamierzam (bo mam ją przecież w innym banku), a konto muszę wygolić na 0, bo jaki jest sens ich trzymania na nieoprocentowanym rachunku bankowym, z którego mogę je podjąć jedynie w placówce? Gdyby był blik to mógłbym je wypłacić w bankomacie, a po wtóre płacić w sklepie.

Odpowiedz

-1

2018-06-12 13:38:30

Co to za wynalazki?

Odpowiedz

14. ~peopay
0

2018-06-12 13:37:58

Jeszcze by sie przydał w PekaO GooglePay(Android Pay).

Odpowiedz

13. wlo
2

2018-06-12 13:23:30

toms - mnie osobiście bardziej interesowałby komunikat o przyczynach awarii a nie o samym fakcie. Fakt poznałem próbując korzystać (akurat nie potrzebowałem, ale jakbym potrzebował, bym wiedział, ze jest awaria).

Odpowiedz

12. orson_dzi
1

2018-06-12 13:09:33

@8 Systemy już działają :)

Odpowiedz

11. ~Tom
-1

2018-06-12 13:03:02

@Toms, a kogo to obchodzi ;) ??

Odpowiedz