DAJ CYNK

Blik dostępny w banku BGŻ BNP Paribas

27.12.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4270

Ważne 4

1

Bank BGŻ BNP Paribas udostępnił swoim klientom płatności mobilne Blik.



Bank BGŻ BNP Paribas udostępnił swoim klientom płatności mobilne Blik. Dzięki temu klienci Banku otrzymali dostęp do szybkiej metody płatności w sklepach internetowych, a także mogą jeszcze prościej korzystać z usług oraz produktów oferowanych przez Bank - wypłacać pieniądze z bankomatów czy płacić w sklepach stacjonarnych.

Nowa funkcjonalność Banku jest już dostępna w Google Play, a niebawem usługa ta będzie również dostępna w sklepach App Store dla iOS.

W ciągu trzech kwartałów 2017 roku Polacy zrealizowali Blikiem łącznie 21 milionów transakcji. Najdynamiczniej rozwijającym się kanałem Blika są płatności w e-sklepach, które stanowią obecnie ponad 60% wszystkich transakcji - w ten sposób można płacić praktycznie w całym polskim e-commerce. Blikiem można także wypłacać pieniądze w ponad 16 tys. bankomatów oraz zapłacić w ponad 217 tys. terminali w punktach sprzedaży.

Źródło tekstu: Polski Standard Płatności

Komentarze
Zaloguj się
20. -matt-
0

2017-12-28 14:43:02

do 19 no właśnie - a gdyby Tmobile miał blika na numer telefonu, to z tego co zrozumiałem, można by przesyłać pieniądze natychmiastco do gościa z 16 = pewnie trzyma pieniądze w SKOK, który transferuje je do Luxemburga... :))

Odpowiedz

19. mlody_pelikan
-1

2017-12-28 13:40:45

@18 Bo orange korzysta z bankowości mbanku i dlatego jest przelew natychmiast. To samo się tyczy banku t-mobile usługi bankowe a ariol bankiem. Plus nie wiem czy ma jakąs swoją bankowość@16 ... napisał gość z hostem, którego właściciel płaci podatki na Cyprze ...

Odpowiedz

18. -matt-
0

2017-12-28 13:15:29

zaleta byłyby natychmiastowe płatnosci - ale banki do tego nie dorosły - a szkoda. Nie rozumiem jak to mozliwe, ze w UK potrafia takie cudo oferowac (za darmo), a u nas chciwość nadal zwycięża. NP Tmobile nadal nie udostepnił płatnosci na telefon, czyli nadal przelew idzie jako zwykły. Natychmiast to mogę jedynie przelac pomiędzy Orange i mBankiem, ale przecież do tgeo nie potrzebuje wcale blika...

Odpowiedz

17. piechucki
2

2017-12-28 11:33:21

... napisał gość z hostem, którego właściciel płaci podatki na Cyprze ...

Odpowiedz

16. ~
-3

2017-12-28 10:06:53

I przez takich mlodych pelikanów z takim podejsciem do zycia bedzie ten kraj zawsze państwem kolonialnym, obcą montownią z niskimi płacami.

Odpowiedz

15. mlody_pelikan
-4

2017-12-28 09:31:24

@13 szczerze powiedziawszy to mam w czterech literach gdzie płaci prowizje mój niemiecki czy szwajcarski bank, niech sobie master bierze prowizje z mojego niemieckiego banku, w czterech literach to mam :)

Odpowiedz

14. ~ad.13
3

2017-12-28 09:27:11

Zgadzam sie. Mam Blika w mBanku od początku jego istnienia. Działa doskonale i jest w przexieieństeie do kart Visa czy Master bezpłatny. Polecam kazdemu posiadaczowi sprawnego smartfona.

Odpowiedz

13. ~krz
2

2017-12-28 09:18:41

Zaleta blika jest to, ze to jest polski system, wiec NIE MA prowizji dla visy czy MasterCard od kazdej transakcji. Tylko nie kazdy mlody lykajacy niemiecka propagande pelikan jest w stanie to zrozumiec

Odpowiedz

12. mlody_pelikan
-4

2017-12-28 08:24:07

Wygodniejsze jest posługiwanie się plastikiem, nie trzeba wyciągać telefonu, logować się do aplikacji, przepisywać jakieś durne kody, przykładasz karte, wspiujesz PIN pikkkkkkk i zapłacone czy wypłacone, a nie pieprzenie się z niepotrzebnym badziewiem.

Odpowiedz

11. ~klins
2

2017-12-28 07:28:43

@10 widzisz młody.... co Ty wiesz o życiu... jeszcze do niej dojrzejesz

Odpowiedz

10. mlody_pelikan
-4

2017-12-28 05:21:58

kompletnie nieprzydatna usługa, ani razu z niej nie skorzystałem i nie mam zamiaru

Odpowiedz

9. ~
0

2017-12-27 23:53:10

Chciałbym, żeby się polskie banki dogadały z Apple i były w ipHona płatności zbliżeniowe tak jak karta płatnicza wtedy taki iPhone zyskał by nowe życie.

Odpowiedz

8. ViNYL
-1

2017-12-27 23:21:16

@6: Kosztem bezpieczeństwa transakcji. Powodzenia w odzyskiwaniu kasy przy np. upadku biura podróży albo jak Cię wyroluje sklep internetowy/kontrahent na allegro. Płacąc kartą masz Chargeback, przy BLIKu w razie problemów bank się wypnie zadem i radź sobie sam...

Odpowiedz

7. ~
0

2017-12-27 23:19:33

Ja z bankomatów wypłacam kartą zbliżeniowo.

Odpowiedz

1

2017-12-27 21:28:01

5) Zgadza się, zabawa w Blik-a przy terminalu to nieporozumienie mając PayPass-a. Mogliby w ogóle darować sobie tę opcję. Wypłata z bankomatu czasowo wychodzi podobnie, a jest bezpieczniejsza (+ dla Blika). Natomiast przy płatnościach w Internecie Blik po prostu miażdży wszystkie pozostałem opcje.

Odpowiedz