DAJ CYNK

Bezpieczny Dom i Bezpieczna Firma w Plusie

07.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 33

Ważne 2

2

Plus wprowadza kolejne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo domu lub firmy. Nowe usługi pozwalają w każdej chwili i z każdego miejsca sprawdzić co się dzieje w domu podczas nieobecności.

Plus wprowadza kolejne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo domu lub firmy. Nowe usługi pozwalają w każdej chwili i z każdego miejsca sprawdzić co się dzieje w domu podczas nieobecności. Umożliwiają także monitorowanie powierzchni sklepu, salonu, czy biura. System powiadomień SMS o wykrytym ruchu pozwoli podjąć szybką reakcję. Zapisane nagrania z kamery są przechowywane i dostępne w chmurze na bezpiecznych serwerach.

Plus we współpracy z firmą Locon udostępnił nowe usługi monitoringu pomieszczeń bez konieczności montażu okablowania. Są one dostępne poprzez aplikację mobilną instalowaną na smartfonach i tabletach z systemem Android i iOS oraz na komputerach poprzez serwis www. To bardzo proste rozwiązanie, które dzięki wykorzystaniu kamery IP oraz sieci internetowej pozwala na:

  • monitoring domu lub firmy,
  • podgląd pomieszczeń w dowolnym momencie,
  • wykrycie ruchu przez kamerę, automatyczne nagranie zdarzenia oraz zapisanie na bezpiecznym serwerze,
  • powiadomienie o wykryciu ruchu przez SMS, e-mail oraz w aplikacji.

Usługi są dostępne wraz niezbędnymi do jej działania profesjonalnymi kamerami IP Locon BD.03, które należy podłączyć do Internetu (WiFi). Każda kamera przekazuje obraz w jakości HD, a dzięki samoczynnemu przełączaniu na tryb nocny, pozwala na oglądanie obrazu również w ciemności. Można nią sterować za pomocą aplikacji mobilnej lub przez www - zakres obrotu wynosi 120 stopni w pionie i 355 w poziomie. Kamera posiada wbudowany mikrofon i głośnik umożliwiający komunikację z osobami przebywającymi w monitorowanym pomieszczeniu. Aby zapewnić bezpieczeństwo transmisji, obraz z kamery przesyłany jest szyfrowanym łączem.

Zapisane nagrania z kamery są przechowywane w chmurze (na serwerach) co skutecznie eliminuje ryzyko ich utraty w momencie zniszczenia kamery np. przez złodzieja. Oferowana przez Plusa usługa pozwala na zapis do 24 h nagrań, które są przechowywane na serwerach przez 3 dni (dla każdej kamery). Detekcję ruchu można włączać przyciskiem w aplikacji lub na koncie klienta na stronie www. Dodatkowo, za pomocą wbudowanego kalendarza, można wybrać dni tygodnia i godziny, kiedy detekcja ruchu ma być aktywna. Gdy kamera wykryje ruch, automatycznie wysyłane jest powiadomienie SMSem, e-mailem oraz w aplikacji.

Usługa jest dostępna w ofercie na 24 miesiące zarówno dla klientów indywidulanych - Bezpieczny Dom (jedna kamera), jak i osób prowadzących działalność gospodarczą - Bezpieczna Firma (zestaw dwóch kamer). Cena oferty Bezpieczny Dom wynosi 29 zł miesięcznie, a Bezpieczna Firma to 46 zł netto (56,58 zł z VAT), przy czym Bezpieczna Firma to dwie kamerki w ramach jednej usługi. Klient ma również możliwość rozszerzenia zakresu usługi o Pakiet Extra, dzięki któremu wydłuża czas nagrań do 72 godzin (3 dni), a czas przechowania nagrań na serwerze do 7 dni. Dodatkowo, klient uzyskuje dostęp do opcji nadpisywania nagrań po wykorzystaniu przestrzeni na serwerze. Koszt Pakietu Extra to 10 zł brutto miesięcznie dla usługi Bezpieczny Dom i 15 zł netto miesięcznie (18,45 z VAT) dla usługi Bezpieczna Firma.

Usługa Bezpieczny Dom zalicza się do promocji smartDOM.

Zobacz: Bezpieczny Dom i Bezpieczna Firma - regulamin usługi
Zobacz: JA+ Bezpieczna firma - regulamin promocji
Zobacz: JA+ Bezpieczny dom - regulamin promocji
Zobacz: Prezentacja usług

Źródło tekstu: Plus

Komentarze
Zaloguj się