DAJ CYNK

Android Pay dostępny dla użytkowników kart Visa w Polsce

17.11.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3675

Ważne 1

5

Od dziś użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą korzystać z nowo uruchomionej aplikacji Android Pay.

Od dziś użytkownicy debetowych i kredytowych kart Visa wydanych przez Bank Zachodni WBK mogą korzystać z nowo uruchomionej aplikacji Android Pay.

Kartą Visa w aplikacji Android Pay można płacić we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce (ponad 425 tys. urządzeń, które stanowią 86% wszystkich terminali w Polsce) oraz w wybranych aplikacjach mobilnych. Do końca przyszłego roku wszystkie terminale w kraju będą akceptowały płatności zbliżeniowe, w tym płatności Androidem Pay.

Dane kart Visa użytkowników korzystających z aplikacji Android Pay są chronione poprzez system tokenizacyjny Visa. Android Pay używa unikalnego, bezpiecznego tokena płatniczego, który jest cyfrowym odpowiednikiem zastępującym rzeczywiste dane karty - jest on przechowywany w aplikacji Android Pay i wykorzystywany w procesie przetwarzania transakcji. Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem w Polsce, który wdrożył komercyjnie usługę tokenizacji Visa.

Użytkownicy kart Visa płacący za pośrednictwem Androida Pay mogą liczyć na takie same korzyści, do jakich mają dostęp obecnie przy tradycyjnym posługiwaniu się debetowymi i kredytowymi kartami Visa - m.in. ochronę przed odpowiedzialnością za transakcje nieuprawnione, możliwość skorzystania z procedury chargeback czy dostęp do międzynarodowej sieci akceptacji.

Źródło tekstu: Visa

Tagi: Android Pay
Komentarze
Zaloguj się
13. ~@12
0

2016-11-18 11:35:26

no i właśnie po to jest technologia HCE - jeszcze lepiej bo bez żadnych fizycznych kart

Odpowiedz

12. ~
0

2016-11-18 10:30:43

a ja sie pytam od kilku lat - po co to cale kombinowanie?wystarczyl by zrobic standard /''micro/'' karty platniczej, jak to jest w przypadku karty sim (ktore de facto na poczatku byly dentycznych rozmiarow co karty kredytowe) i poprostu wkladac je w odpowiednie gniazdo w telefonie, ktory to udostepnial by swoja antene do obslugi platnosci. i gotowe, mamy karte w telefonie, niezaleznie od banku itp... a kazdy bank szybko by takie karty wprowadzil

Odpowiedz

11. ~bk
0

2016-11-17 22:35:57

Gdyby AP działało bez karty a było przypisane do konta to miałoby jakiś sens. A tak to jest zwykłą portmonetką. Jeśli BLIK wprowadzi HCE to będzie dużo lepszym rozwiązaniem.

Odpowiedz

10. mn9
0

2016-11-17 20:02:31

W Aliorze też działa,wiem bo już dziś dwa razy tym płaciłem.

Odpowiedz

9. ~
1

2016-11-17 17:07:16

@7: Jeszcze jedno - skoro zdanie jest przeczące, to fraza "moje ciężko zarobione pieniądze" powinna być w dopełniaczu "moich ciężko zarobionych pieniędzy".Ile masz lat?

Odpowiedz

8. ~
1

2016-11-17 17:05:37

@7: "powierzyłbym" piszemy łącznie, druga sprawa to brak interpunkcji.P.S. Wypłatę także otrzymujesz w gotówce?

Odpowiedz

7. ~Hotelarz
0

2016-11-17 16:23:13

wlo - co niby takiego źle napisałem proszę oświeć mnie człowieka po zawodówce.

Odpowiedz

6. wlo
-1

2016-11-17 16:10:58

4 - naucz się używać może?

Odpowiedz

5. wlo
-1

2016-11-17 16:10:19

2 - przejrzyj słowa ze swojego postu w słowniku ortograficznym...

Odpowiedz

4. ~ola
1

2016-11-17 15:40:15

przecież Android Pay w bzwbk NIE DZIAŁA, po instalacji karty, sms,wszystko.. terminal i... "błąd odczytu karty"... jak zawsze w tym, badziewiu nic nie działa! szczegół też ze AP wywala blik i inne metody zainstalowane w tel.

Odpowiedz

3. ~krzysp
1

2016-11-17 15:08:38

Android Pay działa świetnie w T-Mobile Usługi Bankowe. Funkcjonalność bardzo zbliżona do HCE dostępnego w wielu bankach m.in PeoPay w Pekao SA. Pozdrawiam

Odpowiedz

2. ~Hotelarz
-3

2016-11-17 14:59:43

Nigdy nie powierzył bym byle aplikacji stworzonej przez hakerów moje ciężko zarobione pieniądze tylko i wyłącznie gotówka.

Odpowiedz

1. ~heyah banana wsadza mi banana
0

2016-11-17 14:45:58

Komu to potrzebne? A dlaczego?

Odpowiedz