DAJ CYNK

[Aktualizacja] Play: 3 Mb/s w roamingu krajowym

14.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 33687

Ważne 64

3

Jak donieśli nam Czytelnicy TELEPOLIS.PL, sieć Play ogranicza do 3 Mb/s szybkość Internetu w roamingu krajowym. Nasze testy potwierdzają występowanie limitu.

Jak donieśli nam Czytelnicy TELEPOLIS.PL, sieć Play ogranicza do 3 Mb/s szybkość Internetu w roamingu krajowym. Nasze testy potwierdzają występowanie limitu.

Po pierwszych sygnałach od Czytelników, skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym sieci (13 grudnia) - wciąż czekamy na odpowiedź. Dla przypomnienia, w ramach roamingu krajowego sieć Play oferuje Internet w technologiach 2G i 3G, z pominięciem LTE.

Nasze testy potwierdzają limit - po zalogowaniu karty SIM do sieci Plus, w testach szybkości pobierania wskazówka zatrzymuje się tuż przed 3 Mb/s. Podobnej granicy nie udało nam się zauważyć w sieci T-Mobile, bo pomimo pełnego zasięgu nie dało się pokonać nawet 2 Mb/s. W tej samej lokalizacji łączność 3G sieci Play pozwoliła uzyskać wynik 12,17 Mb/s, a na karcie sieci Plus wynik dla 3G wyniósł 13,72 Mb/s.

W ostatnim czasie wszyscy operatorzy poinformowali o planowanych zmianach w regulaminach świadczenia usług telekomunikacyjnych - 1 stycznia wejdą w życie nowe przepisy w zakresie neutralności sieci Internet. W myśl nowych przepisów, operatorzy zobowiązani są do podania szczegółowych informacji na temat szybkości połączenia z Internetem.

W komunikacie sieci Play pojawiła się informacja, że w czasie korzystania z roamingu krajowego deklarowane parametry mogą być nieosiągalne. Bez oficjalnego komentarza ze strony sieci Play nie mamy jednak pewności, czy powyższa regulacja jest bezpośrednią przyczyną limitu transferów.

Aktualizacja:
Niestety nie doczekaliśmy się komentarza rzecznika Play w tej sprawie, więc posiłkujemy się komunikatem przesłanym do serwisu TELKO.IN. Rzecznik Play napisał w nim:
Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę naszych klientów, że we własnej sieci Play mogą korzystać z maksymalnych prędkości internetu. Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
325. kwistas
0

2017-06-05 20:28:34

Najlepsze w tym wszystkim, że nie wiemy gdzie leży przyczyna, rzecznik Playa tłumaczy się między zdaniami, że to nie ich wina, nieoficjalnie można przeczytać komentarze, że któryś operator z W3 kazał im obniżyć prędkości, podobno T-Mobile po ostatnich zmianach w zarządzie. Wątpie by PLAY to specjalnie robił, chyba, że oszczędności ich do tego zmusiły.

Odpowiedz

324. ~ola
0

2016-12-25 22:44:20

@323.speclab - zdziwił byś się, ale neta w domy z PLAY można mieć lepszego niż u innych... telefon to co innego, on nie oczekuje na połączenie - tylko jest zajęty magnetyzmem, zmianą sieci, logowaniem i szukaniem szczątkowego zasięgu własnego.... sim innej sieci sieci w idle 900 i czeka...

Odpowiedz

323. speclab
1

2016-12-22 16:36:54

@322 napisal z hosta play-internet.pl ;)

Odpowiedz

322. ~Gnom
1

2016-12-22 12:42:26

@321Oj, nie wrócą już, zwłaszcza że kiła zaczęła robić się w Playu już w zeszłym roku, teraz to już jest dno. Mój obecny operator jest o wiele lepszy pod względem stabilności połączeń i dostępności usług. Nie wrócę.

Odpowiedz

321. -Gosc-
0

2016-12-22 01:02:49

@319 "Z dużym prawdopodobieństwem" - chłopie i ty wierzysz w takie bajki jakiegoś konsultanta fleja? Zastanów się, ograniczenie wprowadzili bo NIE MAJĄ pieniedzy na roaming krajowy, więc jakim cudem nagle zmienią politykę firmy i znajdą pieniądze? Chyba że was testują, ilu ludzi zrezygnuje z ich pseudousług po informacji o limitach i potem podejmą decyzję. Ci którzy zrezygnują z tej pseudobiedasieci już nie wrócą.

Odpowiedz

320. ~
1

2016-12-21 08:53:14

Jak Play śmiał? Miał być zasięg 4 sieci (nie mam Orange i nie chcą mi włączyć). Do tego teraz jakieś limity?!?! w XXIw. limity? Prawie jak 15 lat temu na Neostradzie. Niech dadzą 5GB limitu. Ktoś w Play upadł mocno na głowę. Oczywiście tak jak zwykle operator dostanie ode mnie po *** bo zabiorę moje 7 numerów do innego operatora. W styczniu papa Play. NIE DO ZOBACZENIA

Odpowiedz

319. antekwars
0

2016-12-20 12:58:23

Po moim 5 zgłoszeniu poprzednie zamykali zwalając ograniczenia prędkości na partnerów roamingowych dziś zadzwonił rzeczowy człowiek, który wiedział o ograniczeniu i zwrócił mi całą opłatę abonamentową za grudzień na dzień dobry. Potem powiedział, że nie może mi zdjąć ograniczenia, ale że już ci co to wymyślili się tym zajmują i z dużym prawdopodobieństwem od nowego roku ograniczenie zniknie i żebym się wstrzymał do końca roku z przeniesieniem numeru do innej sieci bo mu powiedziałem że planuję zmianę w związku z tym. Pewnie wiele osób chce przenosić i dlatego kazał mi wstrzymać się do końca roku.

Odpowiedz

318. ~hmm
0

2016-12-19 21:56:18

31 & 3143@ Ty nie tyle kpisz a raczej drwisz i okazujesz wręcz pogardę ale nie tylko tylko do opa ale do ludzi min. klientów tego opa,a dla mnie to już wieśniactwo. Faktycznie to twoje zachowanie wiele się od tego potępianego przez ciebie gimbusiarstwa się nie różni bo normalni ludzie nie drwią sobie z innych ludzi tak jak ty to robisz.Ja też mogę jakiegoś opa nie trawić,ale z niego nie kpię ani nie drwię ani z jego klientów np. nie znoszę t-mobile także w dawnej odmianie ery ale przez myśl by mi nie przyszło by drwić z tego opa tak jak ty to robisz ani z jego klientów na publicznym forum.A co do skakania po roamingu ja tego nie robię,bo mam zasięg playa własny i to nadspodziewanie dobry,a sam pomysł nie jest głupi skoro jak np. jesteś za granicą to i tak korzystasz z cudzej sieci de fakto op za to płaci to czysty biznes i widać opłacalny choć tobie nie pasuje ale to twój biznes prawda?A że ludzie chcą zaoszczędzić o np. 1zł to dziwisz się?Nie wszyscy są bogaci a dziś życie bez telefonu to trudna sprawa.Choć dla mnie większym wieśniactwem i gimbusiarstwem choć to ostanie akurat nie pasuje jest brać kilka abonamentów tylko po to by mieć telefon za 1zł a potem go sprzedawać z tym że są co niektórzy tacy "rozgarnięci" że potrafią sprzedać taki telefon z ....kartą sim w telefonie, przypadek z życia wzięty w zeszłym m-cu udało mi się na taki cud natury trafić jak się okazało klientka plusa...Jak mi to opowiedziała bo chciała właśnie nowy abo sobie wziąć dla telefonu, a ja brałam doładowanie to normalnie zabrakło mi słów nad czymś takim.

Odpowiedz

317. ~krisu
0

2016-12-19 10:43:15

Jak widać PLAY szuka oszczędności, nie wystarczyło im blokowanie prędkości w roamingu krajowym do 3Mbit/s i postanowili zablokować nam dostęp do innych nadajników... Jak widać nałapali wystarczająco dużo klientów na hasło "zasięg 4 sieci" i teraz można już ten zasięg wyłączyć...

Odpowiedz

316. ~♥~
-1

2016-12-19 08:43:50

315). Może dlatego, bo zadzwoniłeś z pracowniczego t—mobile..?;-)

Odpowiedz

315. ~cat
0

2016-12-18 23:58:15

A czy wiecie, że te kuta*y w ogóle nie przyznają sie do winy? Kinsultanci rżną głupa: ale o co chodzi? jaka lokalizacja? mieliśmy chwilowa awarię..... ZALEJMY ICH REKLAMACJAMI Z ŻĄDANIE OBNIŻENIA RACHUNKÓW O 80%!!!!!

Odpowiedz

314. ~gość
0

2016-12-18 20:50:42

Gimbusiarstwem i wieśniactwem jest skakanie po sieciach w roamingu, wieczne grzebanie w telefonie, a może mam zasięg macierzysty, a może mnie przełączyło, a może zadziała, a może nie zadziała... i to wszystko dla kilku złotych... Ale jak "dają" to trzeba brać.

Odpowiedz

313. ~gość
0

2016-12-18 20:47:32

@310 Moje prawo kpić z opa jakiego chcę:-) A kpię tylko z jednego:-) Tylko właśnie... to nie operator, to wydmuszka:-D

Odpowiedz

312. ~
-1

2016-12-18 20:39:28

Ludzie sie nie orientuja zeby nie powiedzuec ze sa dyletantami w tych sprawach. Dlatego zanim sie zorientuja to sporo czasu minie. Wystarczy zobaczyc jak biora abonamenty Play ktore sa drozsze niz u konkurencji ale nadal panuje opinia o tanim Playu wiec tam ida nawst nie sprawdzajac.Taki TMobile miazdzy Play w ofertach rodzinnych i nie tylko

Odpowiedz

311. TomekO
1

2016-12-18 19:43:45

Ja mam za 5 zł 100 GB w LTE a za drugiego piątaka nielimitowane rozmowy. Wszystko musi się kiedyś skończyć. Dopóki dają trzeba brać.

Odpowiedz