DAJ CYNK

[Aktualizacja] Play: 3 Mb/s w roamingu krajowym

Dodane przez: LuiN

Jak donieśli nam Czytelnicy TELEPOLIS.PL, sieć Play ogranicza do 3 Mb/s szybkość Internetu w roamingu krajowym. Nasze testy potwierdzają występowanie limitu.

Jak donieśli nam Czytelnicy TELEPOLIS.PL, sieć Play ogranicza do 3 Mb/s szybkość Internetu w roamingu krajowym. Nasze testy potwierdzają występowanie limitu.

Po pierwszych sygnałach od Czytelników, skontaktowaliśmy się z Biurem Prasowym sieci (13 grudnia) - wciąż czekamy na odpowiedź. Dla przypomnienia, w ramach roamingu krajowego sieć Play oferuje Internet w technologiach 2G i 3G, z pominięciem LTE.

Nasze testy potwierdzają limit - po zalogowaniu karty SIM do sieci Plus, w testach szybkości pobierania wskazówka zatrzymuje się tuż przed 3 Mb/s. Podobnej granicy nie udało nam się zauważyć w sieci T-Mobile, bo pomimo pełnego zasięgu nie dało się pokonać nawet 2 Mb/s. W tej samej lokalizacji łączność 3G sieci Play pozwoliła uzyskać wynik 12,17 Mb/s, a na karcie sieci Plus wynik dla 3G wyniósł 13,72 Mb/s.

W ostatnim czasie wszyscy operatorzy poinformowali o planowanych zmianach w regulaminach świadczenia usług telekomunikacyjnych - 1 stycznia wejdą w życie nowe przepisy w zakresie neutralności sieci Internet. W myśl nowych przepisów, operatorzy zobowiązani są do podania szczegółowych informacji na temat szybkości połączenia z Internetem.

W komunikacie sieci Play pojawiła się informacja, że w czasie korzystania z roamingu krajowego deklarowane parametry mogą być nieosiągalne. Bez oficjalnego komentarza ze strony sieci Play nie mamy jednak pewności, czy powyższa regulacja jest bezpośrednią przyczyną limitu transferów.

Aktualizacja:
Niestety nie doczekaliśmy się komentarza rzecznika Play w tej sprawie, więc posiłkujemy się komunikatem przesłanym do serwisu TELKO.IN. Rzecznik Play napisał w nim:
Rzeczywiście, testujemy ujednolicenie technicznych warunków świadczenia usług mobilnego dostępu do internetu w sieciach roamingowych partnerów. Według nas, to poprawi komfort korzystania. Chcielibyśmy też zwrócić uwagę naszych klientów, że we własnej sieci Play mogą korzystać z maksymalnych prędkości internetu. Tymczasem całkiem wielu z nich korzysta z roamingu krajowego, kiedy to wcale nie jest konieczne, ponieważ terminal mógłby się zalogować do sieci Play.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu