DAJ CYNK

[Aktualizacja] Orange wiodącym partnerem roamingowym sieci Play

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 29826

W ramach podpisanego dzisiaj aneksu, zmieniły się dotychczasowe warunki współpracy sieci Orange i Play. Orange został wiodącym partnerem roamingu krajowego sieci Play.W ramach podpisanego dzisiaj aneksu, zmieniły się dotychczasowe warunki współpracy sieci Orange i Play. Orange został wiodącym partnerem roamingu krajowego sieci Play.

Od korporacyjnej strony aneks zmienia dotychczasowe warunki współpracy, poprzez odejście od formuły rozliczania na zasadzie per minuta bądź gigabajt, a przejście na konkretne pakiety usług. Dla nas oznacza to większe korzyści liczone w złotówkach, a dla Play i jego klientów... pytajcie Marcina - pisze na blogu Wojciech Jaczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Jak zapewnia biuro prasowe sieci Orange, za sprawą istotnej rozbudowy infrastruktury w ostatnich latach, sieć jest w pełni przygotowana na większy ruch w ramach roamingu krajowego, a klienci Orange nie powinni odczuć, że fioletowi też korzystają z "Sieci #1 w Polsce".

Co to oznacza w praktyce dla klientów sieci Play? Po dominacji Plusa i T-Mobile, teraz to Orange pojawi się na ekranach ich telefonów, gdy zasięgu fioletowych zabraknie. Na koniec II kwartału zasięg 3G sieci Orange docierał do 99,6% populacji kraju (to z niego będą korzystać klienci Play). To dobry wynik, choć stojący od przeszło roku w miejscu.

Aktualizacja

Rzecznicy Orange i Play nagrali wspólny materiał na temat zawartej umowy. Wojciechowi Jabczyńskiemu ochoczo wyrwała się informacja o dostępie do sieci LTE dla klientów sieci Play w roamingu krajowym Orange, ale... Marcin Gruszka szybko uspokoił sytuację informacją o tym, że limity prędkości zostają. Czyli dalej klienci sieci Play w roamingu krajowym nie przekroczą prędkości 1,5 Mb/s, ale wygląda na to, że w przyszłości może się to zmienić.Jak wynika z informacji TELEPOLIS.PL, umowa z Play ma dać Orange przynajmniej 321 mln zł w ciągu czterech lat.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: mysitemyway.com

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu