DAJ CYNK

[Aktualizacja] Orange wiodącym partnerem roamingowym sieci Play

27.07.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 28826

Ważne 39

7

W ramach podpisanego dzisiaj aneksu, zmieniły się dotychczasowe warunki współpracy sieci Orange i Play. Orange został wiodącym partnerem roamingu krajowego sieci Play.



W ramach podpisanego dzisiaj aneksu, zmieniły się dotychczasowe warunki współpracy sieci Orange i Play. Orange został wiodącym partnerem roamingu krajowego sieci Play.

Od korporacyjnej strony aneks zmienia dotychczasowe warunki współpracy, poprzez odejście od formuły rozliczania na zasadzie per minuta bądź gigabajt, a przejście na konkretne pakiety usług. Dla nas oznacza to większe korzyści liczone w złotówkach, a dla Play i jego klientów... pytajcie Marcina - pisze na blogu Wojciech Jaczyński, rzecznik prasowy Orange Polska.

Jak zapewnia biuro prasowe sieci Orange, za sprawą istotnej rozbudowy infrastruktury w ostatnich latach, sieć jest w pełni przygotowana na większy ruch w ramach roamingu krajowego, a klienci Orange nie powinni odczuć, że fioletowi też korzystają z "Sieci #1 w Polsce".

Co to oznacza w praktyce dla klientów sieci Play? Po dominacji Plusa i T-Mobile, teraz to Orange pojawi się na ekranach ich telefonów, gdy zasięgu fioletowych zabraknie. Na koniec II kwartału zasięg 3G sieci Orange docierał do 99,6% populacji kraju (to z niego będą korzystać klienci Play). To dobry wynik, choć stojący od przeszło roku w miejscu.

Aktualizacja

Rzecznicy Orange i Play nagrali wspólny materiał na temat zawartej umowy. Wojciechowi Jabczyńskiemu ochoczo wyrwała się informacja o dostępie do sieci LTE dla klientów sieci Play w roamingu krajowym Orange, ale... Marcin Gruszka szybko uspokoił sytuację informacją o tym, że limity prędkości zostają. Czyli dalej klienci sieci Play w roamingu krajowym nie przekroczą prędkości 1,5 Mb/s, ale wygląda na to, że w przyszłości może się to zmienić.



Jak wynika z informacji TELEPOLIS.PL, umowa z Play ma dać Orange przynajmniej 321 mln zł w ciągu czterech lat.

Źródło tekstu: blog.orange.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
285. ~avi01
0

2018-02-23 09:14:46

@280 bzdury waść opowiadasz

Odpowiedz

284. ~avi01
0

2018-02-23 09:11:02

teraz wiem dlaczego predkosc LTE w styczniu w miejscach w których w grudniu było 25-30 Mb/s teraz jest 6-7 ...podłączyly się gów.nozjady z play...

Odpowiedz

283. jedrek
0

2017-08-08 12:20:22

@280 jedna jaskółka wiosny nie czyni. Co z tego, że w miastach jakoś im to działa, u mnie akurat bida bo osiedle stało się jednym wielki akademikiem i bazy nie wyrabiają. Wyjeżdżasz na odludzia i widzisz tylko Plus, TM i Orange. Więc po co czarujesz? Podobnie z netem kablowym, to że ja mam takowy w domu i chodzi to bardzo dobrze, duża rura, to oznacza, że na większości obszaru Polski taki net ludzie też mają w większości?Wystarczy wejść na bts mapy i zobaczyć, że na terenach pozamiejskich na 1 stację play dla danego obszaru przypada w okolicach ~3 stacji TM (oraz reszty operatorów) Więc generalnie nadal jest mizerotka. W dużych miastach mają bardzo zbliżoną ilość stacji bazowych wszyscy operatorzy, na peryferiach jest generalnie bida z play. Siedzi pod masztem P4 i będzie pisał, że w większości Polski jest wypas...

Odpowiedz

282. ~mirekb
0

2017-08-05 12:46:46

wychodzi na to ze kazdy z oliglopolu 3 mno od p4 "dostał działke"..za popsucie rynku od 17/03/2007 to jak zadoscuczynienie za mtr-ową rętę regulacyjną i żywa gotówka..od lat mam niezmienne zdanie-gdybym liczyl na zasieg macierzysty to zamordowanie baterii w nawet dosyc pojemnym w Ah smartfonie..licze ze p4 finalnie dogada sie z networks i na ich masztach dostawi antety..w pl roaming lte powinien byc standartem-nawet do 1,5Mbs..handovery moze zmienia-mam dobry zasieg 3g 900/2100 i lte p4 ale gdy wybioe recznie,czasem na 3g sie przelaczy ale zostaje w sieci macierzystej..jednak gdy uruchomie automatycznie wybieranie-gdy juz raz wbije na tm to nie schodzi..od 10,5 roku wiekszosc z Nas wie jak działa naprawde play-różnie po prostu..cieszmy sie ze mamy 4 a nie tylko3

Odpowiedz

281. ~
0

2017-08-05 06:32:22

TAM też udostępniał LTE ale Play jedynie vipom odblokował ten roaming.Play to dno o z utęsknieniem czekam na dzień, kiedy skończy się umowa z tym pseudo operatorem, z tą wydmuszką bez zasięgu.Drogo i byle jak, tak można w skrócie określi jakość świadczonych przez Play uslug

Odpowiedz

280. ~PZ
-1

2017-08-05 01:52:34

sieć macierzysta widmo powiadasz @278 ale jakie widmo!

Odpowiedz

279. ~
0

2017-08-04 21:01:23

Brak dostępu! Ta jak to jest?

Odpowiedz

278. jedrek
0

2017-08-03 17:07:50

@270 choćby po to, że twoje wypasione nowoczesne technologie z d... wzięte szlag trafia jak wejdziesz z słuchawką do większego lasu. Drzewa pięknie tłumią twoje kochane pasma 2100MHz, 1800MHzNatomiast to złe GSM900 w taki lesie jeszcze działa, tylko po 3G śladu brak, bo drzewa pięknie pochłaniają tą twoją nowoczesną falę. Idąc z duchem czasu zapewne niedługo odpalą jako najnowocześniejsze coś w paśmie 27GHzWejdziesz do klatki schodowej będzie koniec rozmowy.Z twojego pisania wynika, że play to najnowocześniejsza sieć w PL - problem w tym, że mają najmniej stacji.Dziwne, że TM, Orange i Plus do dziś utrzymują tego złego GSM-a, tylko nowoczesny Play go nie lubi.A pomyślałeś też, że nie każda słuchawka obsługuje coś więcej niż ten zły gsm? Nie każdy musi mieć srajfon z wypasionymi 3G, 4G, 1000000000000000G, do tego by po prostu porozmawiać.Co zaś do orange, cóż to za wiodący partner skoro większość kart play ma domyślnie zablokowane wejście na orange.U mnie wiodącym jest TM, play dobrze się zapowiadał 10 lat temu. Dziś tylko trociny z tego zostały. Wstyd żeby słuchawka w dużym mieście była wywala na roaming. Sieć macierzysta widmo.Wiodący rozumiem tak: przycinamy od jutra TM i Plus i słuchawki będą najczęściej przerzucane do orange.

Odpowiedz

277. ~
0

2017-08-03 14:17:52

@275 Kto takie plotki roznosi? Widziałeś umowę między P4 a TM? NIE! Więc skąd wiesz że TM udostępniał P4 LTE a P4 blokowało? Może TM tylko udostepnial LTE dla VIpów a nie P4 tak chciało? Skąd Ty to wiesz? Jeden gdzieś palnął na necie a reszta powtarza.....

Odpowiedz

276. Ron
0

2017-08-03 10:06:23

Redaktor zapomniał o 2G? Orange udostępnia 2G i 3G do końca roku, a potem także LTE.

Odpowiedz

275. ~
0

2017-08-03 08:14:46

Tytuł sugeruje jakby to udostępnienie LTE było czymś nowym a przecież TMobile też udostępniał LTE ale sam Play blokował swoim abonentom udostępniając tylko VIPom

Odpowiedz

274. ~Flej
-1

2017-08-02 23:25:52

vTak śmiga 4G LTE Ultra w nadmorskim Mrzeżynie, tylko pogratulować sieci :D

Odpowiedz

273. ~:P
0

2017-08-02 19:04:56

no to Orange będzie teraz zapchany tak jak Play :P

Odpowiedz

272. ~majkel
1

2017-08-02 19:04:32

To kiedy orange bedzie głownym operatorem w roamingu krajowym? bo na razie to tylko t-mobile i plus

Odpowiedz

271. ~
-2

2017-07-31 23:41:59

to są rzecznicy - z wadą wymowy??

Odpowiedz