DAJ CYNK

[Aktualizacja] Nowe warunki opłat roamingowych w Play

13.06.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 32489

Ważne 17

11

Play zaprezentował nowe warunki oferty roamingowej. Klienci otrzymają pełny Roam like at home, jak w T-Mobile.



Play zaprezentował nowe warunki oferty roamingowej. Klienci otrzymają pełny Roam like at home, jak w T-Mobile.

Od 15 czerwca 2017 roku wszyscy klienci Play, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS-ów i MMS-ów, a także klienci ofert na kartę, którzy zakupili takie pakiety - mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach jak w kraju. Połączenia i wiadomości przychodzące są bezpłatne. Wysokość pakietów internetowych będzie uzależniona od konkretnych ofert i wysokości abonamentu.

Np. w ofercie Formuła Duet M będzie dostępny pakiet 4,26 GB dla dwóch osób. Klienci biznesowi, którzy wybiorą ofertę SIM Formuła Biznes BOX dostaną do 2,47 GB Internetu w UE co miesiąc, dla każdej karty SIM.

W przypadku ofert na kartę limity GB uzależnione są od oferty, z uwzględnieniem wybranej oferty promocyjnej - na przykład pakiet 600 MB za 5 zł na 30 dni umożliwia korzystanie z Internetu do limitu 0,25 GB, a pakiet 2GB za 9zł na 30 dni daje 0,45 GB Internetu w UE.

Zobacz: Zmiany w roamingu Play w ofertach abonamentowych
Zobacz: Zmiany w roamingu Play w ofertach na kartę

[Aktualizacja]

Rzecznik prasowy Play Marcin Gruszka podał wzór na obliczenie wielkości pakietu internetowego w roamingu, jaki się dostanie na miesiąc. Aby poznać pakiet, który nas obowiązuje, należy cenę netto naszego abonamentu lub wykupionego pakietu podzielić przez maksymalną cenę hurtową za przesłanie 1 GB danych w roamingu (7,7 euro pomnożone przez 4,2088 zł za euro), a wynik dzielenia mnożymy przez 2.

Przykład: jeśli płacimy 20 zł netto za abonament, nasz pakiet internetowy wynosi 2*(20/32,41) = 1,23 GB.

Jest też prostszy sposób: każde 5 zł brutto abonamentu lub ceny pakietu to 257 MB danych na miesiąc.



Źródło tekstu: Play

Komentarze
Zaloguj się
298. ~PlayDobryJest
0

2017-06-22 10:13:57

@296Nie jest mozliwe aby Play rozroznil te 257MB co miesiac z sumarycznej ilosci GB skumulowanej i doladowywanej co miesiac kolejnymi pakietami.Ma byc tak samo jak w domu? I jest ! Sciaga z salda MB. Nie sadze zeby to szybko zmienili;)

Odpowiedz

297. zakopane
0

2017-06-21 22:12:00

no Gruszka na pewno nie wie co mowi od roku bo generlanie zawsze jest inaczejco gorsza czasem na nasza niekorzysc

Odpowiedz

296. ~Paulo
0

2017-06-19 23:43:11

Mialem napisac co z rozliczaniem netu. U mnie czysta formula play na karte, wiec nie powinno byc zadnego pakietu roamingowego. Mialem skumulowane prawie 40 GB, z roznych zrodel z poprzedniego roku z nakretek fanty i coli, kupowalem pakiety 600MB za 5 zł, zeby je przedluzyc.I co sie okazuje: ze caly internet jest rozliczony tak w play 24: Nazwa Salda:Saldo MB, opis DANE ROAMINGw Polsce rozlicza tak: Nazwa Salda:Saldo MB, opis TRANSMISJA DANYCH KRAJ lub Transfer danych w strefie taniego internetu w Play.Mi caly transfer za granica rozliczylo z mojego salda MB a nie z pakietu zlotowek czy konta glownego po 9 gr za MB.Nic z tego nie rozumiem i uwazam ze PLAY ma niezly burdel w systemie billingowym. Przypusczam ze jesli wczesniej kupowalem pakiety 600MB za 5 zł - to wlasnie one spowodowaly za za kazde 5 zł dostalem 257 MB.

Odpowiedz

295. zakopane
0

2017-06-19 12:27:20

@292po co limity skoro z nakretek cocacola dziala internet!

Odpowiedz

0

2017-06-16 23:45:33

@PauloDzwoniąc do Play płacisz 29gr ale z konta promocyjnego jak rozumiem. To pięknie, ja mam prawie 25GB na promocyjnym i 440zł na promocyjnym:) też mam czystą formułę na kartę z odnawialnym pakietem 600MB za 5zł co 30 dni. Wspaniała łączność się szykuje w takim razie w roamingu :))

Odpowiedz

293. ~Paulo
0

2017-06-16 23:39:18

#289 GaduAirowiecDziwna sprawa. Internet sciaga z pakietu MB zgromadzonego z bonusow, z nakretek fanty, coca coli. Mam tego ponad 40 GB. wg zasad oficjalnych powinienem placic 4 gr za MB. internet jest sciagany, z pakietu krajowego, mysle ze to blad systemu billingowego PLAYa. Nie mam zadnego pakietu roamingowego jesli chodzi o internet. Mam czysta formula play na na karte. Za rozmowy i smsy sciaga pieniadze z promocyjnego. Rozmowy na niemickie nr kosztuja 29 gr, a nie 2 zl jak niektorzy sugerowali.I stan darmowy nie dziala. Dzwoniac do play place 29 gr.

Odpowiedz

292. ~GaduAirowiec
0

2017-06-16 23:27:21

Tu są limity MB dla poszczegołnych taryf i opcji w prepaidzie Play.

Odpowiedz

291. ~GaduAirowiec
0

2017-06-16 23:26:47

Zamiast pakietu 500MB za 19zł warto kupić np.pakiet 2GB za 9zł w kraju i mieć 450MB do wykorzystania w roamingu:)Niezłe wałki wychodzą z tych cenników roamingowych:) Chyba można kupic osobno pakiet 600MB za 5zł i 2GB za 9zł by mieć odpowiednio 257+462MB w roamingu?

Odpowiedz

290. ~GaduAirowiec
0

2017-06-16 23:20:21

@pauloCzy w ramach Formuły na Kartę Play jeśli kupię pakiet nielimitowany na 7 dni za 9zł (dostaje w kraju 500MB za to), to czy w roamingu w ciągu tych 7 dni moge rozmawiać no-limit i wykorzystać te 500MB danych?Czy tylko 257MB *9/5 = 462 MB , a 500MB wazne 7 dni od uruchomienia mogę wykorzytsać tylko w kraju?

Odpowiedz

289. ~GaduAirowiec
0

2017-06-16 23:05:12

@PauloCzy sprawdzałeś jak Ci ściąga MB ? Czy coś ponad standardowe 257MB przy pakiecie internetu za 5zł (600MB w kraju) jest możliwe w roamingu? Czy masz jakis pakiet internetowy? Rozumiem że za smsy i MMSy również pobiera ze złotówek z konta promocyjnego ?

Odpowiedz

288. ~
0

2017-06-16 17:29:48

@287 Nie. O tyle po prostu mniej będziesz miał do wykorzystania w kraju. Natomiast jak w kraju np. wykorzystasz 9.5 GB to w UE zostanie ci tylko 0.5 GB. Następne GB będziesz płacił po 4 gr za MB albo zostaje opcja dokupienia GB i część będziesz mógł wykorzystać w UE.

Odpowiedz

287. ~LukasZZZZZ
0

2017-06-16 12:03:20

Czy zużyty w roamingu pakiet danych wpływa na limit w kraju? Tzn. czy jeżeli w danym miesiącu zgodnie z moją taryfą zużyję za granicą 2,47GB (czyli 100% limitu) to będzie to oznaczało, że nie będę już mógł w kraju wykorzystać 10GB które mam w abonamencie? Czy jedno nie wpływa na drugie?

Odpowiedz

286. ~Paulo
0

2017-06-15 22:38:57

#282 GutekStan Darmowy NIE DZIALA w roamingu mimo ze jest aktywny. Nie rozumiem co masz na mysli mowiac o kolejnosci wlaczania uslug ???Reasumujac w formule play na karte bez zadnych pakietow SD nie dziala a powinien, bo play zapewnial, ze warunki w roamingu, beda w rozmowach glosowych i SMS ach takie same jak w Polsce, co okazuje sie nieprawda.

Odpowiedz

285. ~Paulo
0

2017-06-15 22:10:40

#284 GaduAirowiecSprawdzone dzisiaj. Koszt rozmow i esemesow w roamingu w DE schodza z konta promocyjnego. Nie wiem jak z internetem bo jeszcze nie widze taryfikacji za DANE. Jak bede widzial skad schodzi koszt transmisji to dam znac.Przypomne tylko ze mam czysta formule play na karte bez zadnych pakietow.

Odpowiedz

284. ~GaduAirowiec
0

2017-06-15 21:46:11

@PauloJesli rzeczywiscie rozmowy w roamingu Play schodzą z pakietu promocyjnego złotówek w Formula na Kartę to pięknie... Najlepsza sieć ! Rozumiem że rozmowy i smsy do Polski także schodzą ze złotówek z konta promocyjnego PLN ?

Odpowiedz