DAJ CYNK

[Aktualizacja] Mistrzostwa Świata w 4K dla wybranych

29.05.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 12898

Ważne 3

3

Wiele wskazuje na to, że transmisja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w rozdzielczości 4K będzie dostępna dla nielicznych.Wiele wskazuje na to, że transmisja Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w rozdzielczości 4K będzie dostępna dla nielicznych. Telewizja Polska odmawia sieciom kablowym prawa do reemisji sygnału 4K. W tej sytuacji Mediakom, Związek Pracodawców Mediów Elektronicznych i Telekomunikacji, żąda wyjaśnień. Organizacja skierowała w tej sprawie zapytanie do KRRiTV oraz Rady Mediów Narodowych. Zdaniem przedstawicieli Mediakom, działanie TVP stoi w sprzeczności z obowiązkami nałożonymi na nadawcę publicznego.

W kwietniu br. Telewizja Polska poinformowała o planach uruchomienia kanału TVP 4K. Według dotychczasowych zapowiedzi, ma w nim być transmitowana ponad połowa meczów zbliżających się Mistrzostw Świata. Wiele wskazuje jednak na to, że dostęp do kanału TVP będzie ograniczony, a przyjemność oglądania rozgrywek w ultrawysokiej rozdzielczości zarezerwowana dla nielicznych.

Związek zwrócił się do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych z wnioskiem o zaje?cie stanowiska i wskazanie czy działanie Telewizji Polskiej SA jest zgodne z prawem. W szczególności z art.21 ust. 1 oraz ust. 2 pkt 7b ustawy o radiofonii i telewizji.

Zdaniem Mediakomu, na TVP SA, jako na nadawcy publicznym ciąży obowiązek realizowania misji publicznej. To pojęcie zostało zdefiniowane szeroko, jako obowiązek oferowania, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu zróżnicowanych programów - także w zakresie sportu. Polityka dotycząca reemisji sygnału TVP 4K i rozgrywek w ultrawysokiej rozdzielczości temu przeczy.

Aktualizacja

Jak informują Wirtualnemedia, TVP ugięła się pod naciskiem KRRiTV i udostępni sygnał w jakości 4K z meczami Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Telewizja Polska oraz nc+ przygotowały specjalną ofertę dystrybucji sygnału. Kanał TVP4K będzie dostępny na platformie nc+ oraz w ofercie Orange TV. Portal dodaje również, że zmiana decyzji nie jest powiązana z zarzutami Mediakomu.

Źródło zdjęć: Fifa

Źródło tekstu: Mediakom

Komentarze
Zaloguj się