DAJ CYNK

Aktualizacja dekoderów Horizon w UPC, nowa funkcja Replay TV i problemy

08.03.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 25031

Ważne 7

2

UPC rozpoczęło proces aktualizacji dekoderów Horizon. Wraz z nowym oprogramowaniem pojawi się m.in. nowa usługa Replay TV.


UPC rozpoczęło proces aktualizacji dekoderów Horizon. Wraz z nowym oprogramowaniem pojawi się m.in. nowa usługa Replay TV.

Niestety nie zaczęło się dobrze. Proces aktualizacji rozpoczął się 7 marca i spowodował problemy z dekoderami. Nie działały niektóre funkcje i pojawiał się komunikat, że "system pracuje w trybie awaryjnym". W nocy przywrócono stare oprogramowanie i jak twierdzi infolinia proces aktualizacji zacznie się dziś ponownie. Należy założyć jednak, że będzie przeprowadzany stopniowo.

Po pomyślnej aktualizacji użytkownicy dekoderów Horizon otrzymają dostęp do bezpłatnej usługi Replay TV. Jej testy operator prowadzi od listopada 2016 r. Usługa umożliwi oglądanie wybranych programów telewizyjnych do 7 dni po ich emisji. Tak więc, jeżeli przegapiłeś program lub nie zdążyłeś na początek filmu, będziesz mógł obejrzeć go od początku.

Programy dostępne w Replay TV nie są zapisywane na dysku dekodera, ale nagrywane są na serwerze, w tzw. chmurze. Stamtąd są przesyłane na dekoder, podobnie jak w usłudze "UPC na żądanie". Niestety operator zastrzega, że nie wszystkie kanały będą dostępne w usłudze, ponieważ zgodę musi wyrazić nadawca (zgoda wymagana jest także na przewijanie i zatrzymywanie programu)

Jak uruchomić Replay TV? Włącz Program TV, a następnie odnajdź interesujący cię program oznaczony ikoną Replay TV:

  • jeśli wybrałeś zakończony program, rozpocznie się jego odtwarzanie
  • jeśli wybrałeś program, który jeszcze trwa, pojawią się do wyboru opcje "Oglądaj na żywo" i "Odtwórz od początku"- wybór potwierdź przyciskiem OK; szara ikona Replay TV oznacza, że program będzie w usłudze dostępny po zakończeniu jego emisji.

Nowe oprogramowanie ma także, a może przede wszystkim, zapewnić stabilniejsze działanie dekodera Horizon, na co narzeka wielu użytkowników. Ulepszony zostanie również interfejs, pojawi się nowy wygląd m.in. menu głównego i przewodnika po programach.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się