DAJ CYNK

[Aktualizacja] Aero2: Bezpłatny Dostęp do Internetu zostaje na dłużej

22.11.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 12688

Ważne 14

3

Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI 21 grudnia tego roku. Za sprawą decyzji UKE, spółka będzie mogła w dalszym ciągu świadczyć usługę.

Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI 21 grudnia tego roku. Za sprawą decyzji UKE, spółka będzie mogła w dalszym ciągu świadczyć usługę.

W związku z decyzją prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej spółka Aero2 może przedłużyć działanie Bezpłatnego Dostępu do Internetu (BDI) na kolejne lata. Dzięki temu rozwiązaniu ponad 99% Polaków pozostaje w zasięgu darmowego połączenia z siecią.

Dotychczasowe warunki udostępniania BDI przewidywały zakończenie funkcjonowania BDI w obecnej formie 21 grudnia 2016 roku. Bezpłatny Dostęp do Internetu świadczony jest od 10 maja 2011 roku i dzięki współpracy pomiędzy Aero2 oraz prezesem UKE będzie świadczony w kolejnych okresach na warunkach wynikających z decyzji prezesa UKE.

Zgodnie z decyzją UKE, w bezpłatnym dostępie do sieci, Aero2 oferuje połączenie z prędkością maksymalnie 512 kb/s. Taka szybkość powinna wystarczyć do przeglądania stron internetowych, sprawdzania poczty czy też bezproblemowego załatwienia spraw on-line. Co istotne, Aero2 nie nakłada żadnych limitów wielkości transferu. Jedynym warunkiem korzystania z sieci jest konieczność wpisywania kodu Captcha co 60 minut.

Średnia wieku użytkowników bezpłatnego internetu od Aero2 to niespełna 40 lat. Statystyki potwierdzają, że BDI trafia w potrzeby zarówno młodych odbiorców jak i osób dojrzałych oraz seniorów. Taki rodzaj dostępu do sieci stał się ważnym elementem walki z wykluczeniem cyfrowym w naszym społeczeństwie. To pokazuje, że BDI spełnia swoje założenia i to jest zarówno nasz jak i Regulatora wielki sukces - podkreśla Piotr Janik, członek zarządu spółki Aero2.

Decyzja UKE nie została jeszcze opublikowana na stronach Urzędu. Prawdopodobnie UKE zgodził się na zdjęcie zobowiązań pokryciowych z 2600 MHz, w zamian za dalsze świadczenie usługi BDI. O szczegółach decyzji UKE będziemy informowali, gdy tylko zostaną udostępnione.

Aktualizacja:
Dzisiejsza decyzja UKE zmienia istniejące zapisy i Aero2 nadal będzie świadczyć usługi BDI jeszcze przez 36 miesięcy po tym, gdy zostanie osiągnięte 50% pokrycie ludnościowe obszaru kraju z wykorzystaniem częstotliwości z pasma 2,6 GHz.

Aero2 zobowiązane jest do:

  • rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości będących przedmiotem przetargu i rozpoczęcia komercyjnego oferowania usług z ich wykorzystaniem nie później niż w terminie 18 miesięcy od otrzymania rezerwacji częstotliwości,
  • zapewnienia nieodpłatnego, powszechnego dostępu do sieci Internet (zwanego dalej "BDI"), w okresie od dnia rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości objętych rezerwacją, do upływu 36 miesięcy od osiągnięcia 50% pokrycia ludnościowego obszaru RP z wykorzystaniem częstotliwości objętych rezerwacją.
  • na potrzeby BDI użyte ma być co najmniej 20% pojemności sieci działających z wykorzystaniem częstotliwości z zakresu do 1 GHz (będących w dyspozycji oferenta), przy objęciu zasięgiem BDI co najmniej 75% pokrycia ludnościowego obszaru Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapewniając BDI Aero2 może uzupełniająco wykorzystywać sieci działające w pasmach 1800 i 2100 MHz, jeżeli będzie posiadała prawo do wykorzystywania tych częstotliwości.

Źródło tekstu: Aero2

Komentarze
Zaloguj się
85. ~mnm
0

2016-11-26 22:20:33

55@ czy masz zasięg macierzysty playa ?W play masz za 45(-no 49 w najnowszej taryfie polnk) 100gb neta na kartę bez umowy .Jakbyś miał LTE od playa to w RBM5 masz nawet taniej bo 50zł na 3 m-ce

Odpowiedz

84. LuiN
0

2016-11-25 12:18:09

@83, stiven - na minimum 3 lata.

Odpowiedz

83. ~stiven
0

2016-11-25 12:07:49

aero2 zostaje na kolejne 2 lata z BDI... baaaardzo zacnie, bo myślę, że sporo osób z tego korzysta... ja po przyjeździe na studia wykupuje u nich największe pakiety czyli 30gb

Odpowiedz

82. ~Stereo MC`s
0

2016-11-24 19:19:04

Gregrin Oferty Promocyjnej w znaczeniu ograniczonego czasu potrzebnego na zamówienie starterów z powyższą opcją ofertową, jak wiemy bardzo szybko zakończyli ofertę promocyjną polegającą na możliwości nabycia powyższych starterów.

Odpowiedz

81. ~czuki
0

2016-11-24 15:14:48

@78 to niby jedna firma, ale dwa różne produkty, do BDI musisz mieć kartę aero2

Odpowiedz

80. Gregrin
0

2016-11-24 00:33:45

@79 Cytowany tu regulamin nosi nazwę "Warunki Oferty Promocyjnej" ale ja się nie zagłębiam ;)

Odpowiedz

79. ~Zdzicho
0

2016-11-23 21:23:54

Gregrin to nie jest promocja tylko stała oferta przypisana do limitowanej serii starterów, informacja wielokrotnie potwierdzona z BOK-u T-Mobile.

Odpowiedz

78. ~
0

2016-11-23 14:37:44

Czy na starterach A2mobile też działa BDI (apn:darmowy)?

Odpowiedz

77. ~norbert
0

2016-11-23 11:31:33

Bardzo fajnie, że przedłużają. Sam nie korzystam, ale znam kilka osób (głównie starsze), które mają BDI. Fajnie

Odpowiedz

76. Gregrin
0

2016-11-23 10:56:06

Oferta jest opisana na forum W teorii (i regulaminie) nie ma limitu ale w praktyce operator realizuje to tak ze daje dziennie 50GB (kumuluje się). Streszczając watek to jest to PROMOCJA limitowana (ja bym powiedział testowa albo nawet eksperymentalna). Co do promocji to każdy chyba wie co to znaczy -moze zostac odwolana w kazdym momencie. Co do "testowej" to w watku sa 72 strony pełne wymiany doswiadczen i czestych problemow z ta usluga. Wiele razy padala tam opinia ze t-mob wypuscil te startery zeby przeprowadzic testy (obciazenia, zuzycia, platformy billingowej -której podobno szykuje sie wymiana).Jak widać niekoniecznie musi to być "pewny" internet. Jesli ceny starterow siegaja 500zl to juz lekka przesada biorac pod uwage ze w kazdej chwili oferta moze zostac wylaczona a na koniec roku kazdy lubi robic "porządki".

Odpowiedz

75. ~Jarek M.
0

2016-11-23 09:53:17

Zdzicho i Stereo MC to pracownicy Heyah.Przeczytałem wszystkie punkty i NIGDZIE NIE JEST PODANA ILOŚĆ INTERNETU DO WYKORZYSTANIA.Jeleniami to wy jesteście, szukajcie podobnych jeleni na portalach typu Radio Maryja itp, bo tutaj są inteligentni ludzie.Żenada ludzie - tak nachalnej reklamy (raczej antyreklamy) dawno nie widziałem!Te punkty są TAK MĘTNIE NAPISANE, ŻE GÓWNO Z TEGO WYNIKA, trzeba być prawnikiem żeby chyba zrozumieć co autor miał na myśli.Spadajcie na palmę.

Odpowiedz

74. ~Jarek M.
0

2016-11-23 09:53:16

Zdzicho i Stereo MC to pracownicy Heyah.Przeczytałem wszystkie punkty i NIGDZIE NIE JEST PODANA ILOŚĆ INTERNETU DO WYKORZYSTANIA.Jeleniami to wy jesteście, szukajcie podobnych jeleni na portalach typu Radio Maryja itp, bo tutaj są inteligentni ludzie.Żenada ludzie - tak nachalnej reklamy (raczej antyreklamy) dawno nie widziałem!Te punkty są TAK MĘTNIE NAPISANE, ŻE GÓWNO Z TEGO WYNIKA, trzeba być prawnikiem żeby chyba zrozumieć co autor miał na myśli.Spadajcie na palmę.

Odpowiedz

73. ~
-1

2016-11-23 06:42:46

Muszę odszukać swoją kartę co leży gdzieś w szufladzie nieużywana ;)

Odpowiedz

72. ~Zdzicho
-1

2016-11-23 00:08:07

Stereo szkoda pisać do tego kolesia z 69 , jemu się wydaje, że płacąc 90zł za 90GB to dobra oferta BUHAHAHAHA być może 5 lat temu byłaby dobra :D ale nie teraz , skąd się takie łosie biorą co lubią przepłacać jak ten z 69 to nie wiem, Masz złotówkę ... to oferta ............ która gasi konkurencje ! ale trzeba być praktykiem a nie teoretykiem ! i te słowa kieruję do 69 ! w imieniu wszystkich tych którzy korzystają z Masz złotówkę ...

Odpowiedz

71. ~Stereo MC`s
-1

2016-11-22 23:33:40

@69 , sam niestety pokazujesz, że jesteś frajerem przepłacając za coś co inni mają zdecydowanie taniej :) a dokładniej 3x taniej, ale cóż widocznie niepotrzebnie o tym pisałem skoro ty wiesz lepiej :)

Odpowiedz