DAJ CYNK

10 tys. klientów aktywowało usługę MyWallet w T-Mobile

26.03.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4466

Ważne 2

3

Usługa płatności zbliżeniowych MasterCard PayPass telefonem NFC z usługą MyWallet przyciąga coraz liczniejsze grono odbiorców. Osiągnięcie liczby 10 tys. aktywacji zajęło T-Mobile mniej niż 5 miesięcy.

Usługa płatności zbliżeniowych MasterCard PayPass telefonem NFC z usługą MyWallet przyciąga coraz liczniejsze grono odbiorców. Osiągnięcie liczby 10 tys. aktywacji zajęło T-Mobile mniej niż 5 miesięcy.

Usługa została komercyjnie wdrożona pod koniec października 2012 roku. Jest to pierwsze tak zaawansowane rozwiązanie pozwalające na oferowanie płatności i innych usług działających w oparciu o technologię NFC - przekonuje biuro prasowe T-Mobile.

Z usługi mogą korzystać klienci sieci T-Mobile, którzy posiadają jeden z 8 certyfikowanych modeli telefonów wyposażonych w technologię NFC, oraz odpowiednią kartę SIM. Obecnie klienci mogą instalować w swoich telefonach karty debetowe lub kredytowe czterech banków: Raiffeisen Polbank, mBank, Getin i Noble.

W przeprowadzonym przez PTC badaniu 87% respondentów zadeklarowało, że słyszało o usługach płatności zbliżeniowych telefonem. Ponad połowa właściwie wskazała nazwę usługi MyWallet i oferującego ją operatora.

T-Mobile prowadzi w tej chwili rozmowy z kilkoma bankami nt. umieszczenia oferowanych przez nich kart debetowych i kredytowych. Jednocześnie trwają prace nad zaoferowaniem klientom usług poza finansowych.



Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
19. ViNYL
0

2013-03-27 12:52:26

Byłoby więcej gdyby nie ograniczenia: telefonów NFC jest już trochę a działa garstka oraz konieczność uwiązania w postpaid.

Odpowiedz

18. ~
0

2013-03-27 01:27:49

Podejrzewam, że z tą usługą będzie tak samo bezpiecznie jak z dostępem do danych za pomocą czytników linii papilarnych. Jacyś g*wniarze wrzucali na utube filmiki, gdzie zbierają odciski na żelu i odblokowują komputery za pomocą tych odcisków. Oczywiście nikt poważny nie powierza swoich prywatnych danych urządzeniu zabezpieczonemu odciskiem palca. Tak samo nikt poważny nie powierzy swojej kasy urządzeniu podatnemu na ataki z kilku stron (WiFi, GSM). Albo nie powierzy na długo :D Gratuluję 10 tysi idiotów.

Odpowiedz

17. ~
-2

2013-03-26 20:59:14

bzdura ta usługa,jak z Waleta albo Waldka chcą korzystać to niech korzystają,ja nie mam zamiaru,od dawna płacę pieniędzmi albo zwykłą kartą od bankomatu i tyle wystarczy,nie potrzebuje sobie komplikować życia Waletem Mogiły.

Odpowiedz

16. ~Radomir
0

2013-03-26 20:57:31

W porównaniu z usługą IKO banku PKO BP usługa myWallet TMobile wygląda blado, nie tylko pod względem możliwości ale i dynamiki wzrostu osób z niej korzystających. TMobile aby dojść do 10 tys użytkowników potrzebowała aż 5 miesięcy a PKO BP z usługą IKO tylko 19 dni !!!. Usługa IKO wystartowała w dniu 7 marca 2013 roku. Dziś także PKO BP poinformował: "...ze ma już 10 tys. aktywnych aplikacji usługi IKO. IKO oficjalnie wystartowało 7 marca. PKO twierdzi, że z IKO można korzystać w 12 tys. punktów..." To co przede wszystkim wyróżnia usługę PKO BP to fakt usługa umożliwia wypłatę środków także z bankomatów. Tak więc dzisiejsza informacja biura prasowego Tmobile jest moim zdaniem próbą zagłuszenia informacji o dynamicznym rozwoju konkurencji.

Odpowiedz

12. ~
1

2013-03-26 17:43:54

a co na to BIBA ?

Odpowiedz

11. ~kosma
1

2013-03-26 16:56:20

Super dla panienki z reklamy T-mobile.

Odpowiedz

10. ~adam
0

2013-03-26 16:50:02

Żal mi tych ludzi. 10 tys naiwniaków. Ameryka ktoś pisze ? Po co to i komu ? Coś wymyśla a ludzie jak potulne baranku, jak opetatni przez sekte. Zgub telefon - bedzie płacz i zgrzytanie zębów. Telefon to potencjalne źródlo ataków hackerskich.

Odpowiedz

9. ~...
0

2013-03-26 16:44:31

Obstawiam, że ci klienci to "dojrzała" rynkowo grupa 15-25 lat.

Odpowiedz

8. ~gdy
2

2013-03-26 16:25:55

10.000 to chyba całkiem duzo

Odpowiedz

7. ~kosma
3

2013-03-26 16:25:34

SUPER , super wreszcie zapłacę za dwie kajzerki i jogurt telefonem. Trochę ta usługa dla bardzo bogatych, którzy nie mają 50 zł w kieszeni. Ale w sumie AMERYKA.

Odpowiedz

6. ~maniek79
-1

2013-03-26 15:57:23

Ta usługa ma 2 wady. Pierwsza to należy mieć tylko smartfony z nfc. Mam Nokię c5-02, więc odpadam. Po drugie mam konto w banku reklamowanym przez Chuca Norrisa, więc też odpadam, bo T-Mobile nie współpracuje z tym bankiem, tylko marginalnymi. Lipa !

Odpowiedz

4. kocim
2

2013-03-26 15:07:10

@3 Gdy nie mam przy sobie gotówki to używam karty od bankomatu, która też ma możliwość płacenia zbliżeniowego. W dodatku taką kartą mogę pobrać pieniądze z bankomatu, a telefonem nie. Dla mnie ten bajer z t-mobile to niepotrzebny gadżet ktory w jakis ekstremalnych przypadkach daje jakies duze profity.

Odpowiedz

3. ~Nicky4
0

2013-03-26 14:46:20

Witam, sam korzystam z tego typu płatności zbliżeniowych. To bardzo fajna opcja, gdy nie mam przy sobie gotówki, a wszystko co muszę ze sobą mieć to smartfon.

Odpowiedz

1. ~Pulmo
0

2013-03-26 14:03:48

10 tyś osób, które stało się tak jakby królikami doświadczalnymi tejże usługi (bo Polska jest jako jedna z pierwszych która dostała tą możliwość), wynik jest moim zdaniem dobry, udało się nakłonić sporą ilość osób do wypróbowania tego.

Odpowiedz