DAJ CYNK

ZTE nubia Z11 z 6 GB pamięci RAM

28.06.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7815

Ważne 2

1

ZTE zaprezentował dzisiaj oficjalnie swój nowy flagowy smartfon - ZTE nubia Z11. Urządzenie plasuje się gabarytowo pomiędzy wcześniej zaprezentowanymi modelami Z11 mini i Z11 Max.

ZTE zaprezentował dzisiaj oficjalnie swój nowy flagowy smartfon - ZTE nubia Z11. Urządzenie plasuje się gabarytowo pomiędzy wcześniej zaprezentowanymi modelami Z11 mini i Z11 Max.



Telefon ma 5,5-calowy ekran FullHD chroniony szkłem Gorilla Glass 3, Snapdragona 820 i występuje w konfiguracjach: 4 GB RAM + 64 GB pamięci wewnętrznej oraz 6 GB RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej. W obu przypadkach dostępne jest gniazdo kart pamięci microSD, działające zamienne z drugą kartą SIM.

Wrażenie robi metalowa konstrukcja i niemal pozbawiony ramek ekran z zakrzywionym na bokach szkłem czołowym. Główny aparat telefonu bazuje na sensorze Sony IMX298, ma 16 Mpix, autofokus oparty na detekcji fazy, optyczną stabilizację obrazu, jasny obiektyw F/2.0 i szafirowe szkło czołowe. Z kolei za autoportrety odpowiada aparat 8 Mpix z dużymi pikselami o boku 1,4 mikrona, obiektywem o jasności F/2.8 i szerokim kątem widzenia wynoszącym 80 stopni.

Za zasilanie odpowiada akumulator o pojemności 3000 mAh, z funkcją szybkiego ładowania Quick Charge 3.0. Producent nie zapomniał o najważniejszych standardach łączności bezprzewodowej, jak i o czytniku linii papilarnych, który odblokuje telefon w zaledwie 0,1 sekundy. Wymiary urządzenia to 151,8 x 72,3 x 7,5 mm przy masie 162 gramów.

Tańszy wariant telefonu, z 4 GB pamięci RAM, kosztować będzie w Chinach w przeliczeniu około 340 euro, za opcję z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej mieszkańcy tego kraju zapłacą równowartość 476 euro. Nie są póki co znane plany producenta dotyczące sprzedaży smartfonu na innych rynkach.

Źródło tekstu: ZTE, GSMArena, wł

Komentarze
Zaloguj się
16. ~Marek Trochimiak
0

2016-07-03 00:38:12

Dla tych co potrafią tylko narzekać mimo, że tego smartfona w ręku nawet nie mieli... Zakrzywiony ekran od nubii to o wiele co innego niż ekran od samsunga. Nawet nie można nawet tego nazwać zakrzywionym ekranem. To ekran 2,5D z własnym patentem od zte(więcej info:internet). Ramki reagują na dotyk, ale tylko i wyłącznie w przypadku wykonywania "gestów"(zte zdecydowanie lepiej wykorzystało ramki boczne niż samsung. Obsługa gestami bardzo przydaje się w uzytku codziennym). Nie ma więc za bardzo możliwości, żeby coś przypadkowo włączyć.Podsumowując. Smartfon genialny. Miałem okazję przez trzy tygodnie w ramach testów korzystać z bezramkowej zte nubia z9 classic. Jeśli szukacie smartfona, który znów was czymś zaskocz, moim zdaniem propozycja warta do polecenia. Urzadzenie budziło zainteresowanie gdziekolwiek się z nim nie pojawiłem. Sam Już nie pamiętam kiedy byłem tak zadowolony ze smartfona... Już nie mogę się doczekać testów z11/''ki. ;)

Odpowiedz

15. ~Marek Trochimiak
0

2016-07-03 00:38:09

Dla tych co potrafią tylko narzekać mimo, że tego smartfona w ręku nawet nie mieli... Zakrzywiony ekran od nubii to o wiele co innego niż ekran od samsunga. Nawet nie można nawet tego nazwać zakrzywionym ekranem. To ekran 2,5D z własnym patentem od zte(więcej info:internet). Ramki reagują na dotyk, ale tylko i wyłącznie w przypadku wykonywania "gestów"(zte zdecydowanie lepiej wykorzystało ramki boczne niż samsung. Obsługa gestami bardzo przydaje się w uzytku codziennym). Nie ma więc za bardzo możliwości, żeby coś przypadkowo włączyć.Podsumowując. Smartfon genialny. Miałem okazję przez trzy tygodnie w ramach testów korzystać z bezramkowej zte nubia z9 classic. Jeśli szukacie smartfona, który znów was czymś zaskocz, moim zdaniem propozycja warta do polecenia. Urzadzenie budziło zainteresowanie gdziekolwiek się z nim nie pojawiłem. Sam Już nie pamiętam kiedy byłem tak zadowolony ze smartfona... Już nie mogę się doczekać testów z11/''ki. ;)

Odpowiedz

14. TomecekGD
0

2016-06-29 17:09:21

Za tę cenę to można mieć w Polsce OP3 z gwarancją na dwa lata.

Odpowiedz

13. ~
0

2016-06-29 15:40:42

12. Zacznijmy od tego ze iOS jest zoptymalizowany pod jedna platforme sprzetowa, a Android dziala na prawie kazdej od ARM po x86. Obsluguja rozne typy procesorow, pamieci (oraz jej ilosci), bluetooth, wifi, obsluge dwoch kart sim i obsluge zewnetrznych kart pamieci.

Odpowiedz

12. PLANET
0

2016-06-29 09:58:37

No i co z tego? Raz, że testy to sztuka dla sztuki, dwa, że to zupełnie inne systemy. Gdyby Apple oferował możliwości androida, to czemu nie - ale nie oferuje. Optymalizacja jest z wiadomego powodu.

Odpowiedz

11. SACZI
0

2016-06-29 07:32:34

A ogryzki dalej z 2GB RAM i 2 rdzeniami ...Trzepią przy tym androidy w każdym możliwym teście.

Odpowiedz

10. ~
0

2016-06-29 05:12:50

Pozbawiony ramek i zakrzywiony po bokach ekran. Słabo. Wynalazek Szajsunga? Się nie sprawdza. Ekran ramki powinien jednak mieć. Bez ramek łatwo coś przypadkowo przełączyć samym trzymaniem urządzenia w palcach.

Odpowiedz

9. PLANET
0

2016-06-29 04:57:36

A Z5C < Z3C, IMO.

Odpowiedz

8. PLANET
0

2016-06-29 04:57:00

Sony aktualnie nie robi... Nie ma na razie przecieków co do małych X/''ek po skasowaniu serii Z. HTC na największe szanse z najnowszym mini. Samsung czy LG - 0 info. Były pogłoski o pełnoprawnym S7 mini, ale ucichły dawno. Co ciekawe, nawet Chiny nie mają za bardzo takich modeli... A w przypadku tego ZTE "mini" oznacza 5" - no chyba kogoś poj*****.

Odpowiedz

7. pacman
0

2016-06-29 01:53:34

A ZTE nubia Z11 mini ? Szkoda, że nikt z dużych dostępnych na zachodnie firm poza Sony nie robi dobrych wersji kompaktowych smartphonów. Gdyby tak Z5c miała wymienną baterię, lepszy ekran i aparat nie gorszy niż konkurencja to byłaby warta ceny na starcie tj. 2600zł, a tak...coś poprawią w stosunku do Z3C, coś zepsują i jeszcze cenę podniosą xD

Odpowiedz

6. LuiN
0

2016-06-29 01:26:53

@5, Eloszka - tak, kupuj - różnicy i tak nie zauważysz z tym podejściem.

Odpowiedz

5. ~Eloszka
0

2016-06-29 00:35:15

A to od Apple? Bo Tylko aple ma najlepsze komorki

Odpowiedz

4. ~~
1

2016-06-28 23:23:33

Kiedyś ZTE produkował budzetówki z kiepską baterią, teraz to zupełnie inna firma.

Odpowiedz

3. ~r
-1

2016-06-28 23:00:54

A po czym wnosisz że nie jest już liche?

Odpowiedz

2. LuiN
1

2016-06-28 22:28:28

@1, Eragon, ale trzeba też przyznać, że nie jest to już dawne, liche ZTE.

Odpowiedz