DAJ CYNK

ZTE chwali się pierwszym gigabitowym telefonem

27.02.2017

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4862

Ważne 2

0

ZTE zaprezentował na MWC2017 prototyp smartfonu 5. generacji, z szybkością pobierania do 1 Gb/s. Zdaniem producenta, aplikacji nie będzie już trzeba pobierać do telefonów.



ZTE zaprezentował na MWC2017 prototyp smartfonu 5. generacji, z szybkością pobierania do 1 Gb/s. Zdaniem producenta, aplikacji nie będzie już trzeba pobierać do telefonów.

Urządzenie ZTE "Gigabit Phone" bazuje na Snapdragonie 835, wyposażonym w modem Snapdragon X16 LTE. To ten sam chipset, który trafił do Sony Xperia XZ Premium oraz pojawi się w nadchodzących Samsungach Galaxy S8. Chociaż ZTE chwali się pierwszym gigabitowym smartfonem, prawdopodobnie będzie to n-te urządzenie tego typu na rynku. Jeśli telefon ZTE pojawi się w sklepach, to nastąpi to dopiero po wprowadzeniu do sprzedaży Samsungów Galaxy S8.

Dzięki wykorzystaniu technologii 5G lub Pre5 Giga+ smartfon ZTE "Gigabit Phone" może pobierać dane ponad 3-krotnie szybciej, niż w najpopularniejszym dzisiaj standardzie LTE Cat6. Do prezentacji gigabitowego LTE konieczne było zastosowanie technologii jednoczesnego użycia (agregacji) wielu pasm, anten w standardzie 4x4 MIMO i modulacji 256-QAM.

Jak zapowiada ZTE, dostęp do danych w chmurze wkrótce nie będzie różnił się od danych zapisanych lokalnie. Czeka nas również wyższa jakość rozrywki, szybki dostęp do muzyki i filmów w najwyższej jakości oraz usługa "Instant Apps", która wyeliminuje potrzebę pobierania i instalowania aplikacji.

Źródło tekstu: ZTE, wł

Tagi: MWC2017 ZTE
Komentarze
Zaloguj się
14. ~Brawo!
0

2017-03-03 20:23:25

Smartfony dogonily pecety sprzed 15 lat z tym gigabitem.

Odpowiedz

13. ~
0

2017-03-01 08:10:16

"usługa "Instant Apps", która wyeliminuje potrzebę pobierania i instalowania aplikacji. " No pewnie, szczególnie w Playu 3Mbit/s :D A w przypadku braku zasięgu - co nie jest wcale jeszcze takie rzadkie - otrzymamy bezproblemowy brak dostępu do czegokolwiek :D

Odpowiedz

0

2017-02-28 13:36:57

@3 A jaki problem iść do lepszego operatora. Mają nie robić telefonów bo Play...?

Odpowiedz

11. ~
0

2017-02-27 21:43:27

Zacznijmy od tego, ze to ZTE wygladajace jak jakis radiotelefon czy palm z 1998 roku to demowka, ktora nigdy nie trafi do sprzedazy. Sony zaprezentowalo gotowy produkt, ktory trafi do sprzedazy chwile po targach.

Odpowiedz

10. ~
-1

2017-02-27 17:14:15

Lte+ Malbork z modemem lte Cat 11.Play 16-39Mbps.Orange 5-21 MbpsPlus 4MbsAgregqcja to koszt..licencji sprzętu więc i tak nie zagości na wielu masztach.

Odpowiedz

9. ~
-1

2017-02-27 16:18:04

a dla Twojej Maxcio uciechy tez zrobiłem literówkę :D

Odpowiedz

8. ~
-2

2017-02-27 16:16:39

@6 śpięty jesteś, hmmm moze zajmij sie czynnością autoerotyczna...?

Odpowiedz

7. LuiN
0

2017-02-27 15:29:03

3, tomek, Dzięki. 6. Maxcio - w przeliczeniu na liczbę redaktorów piszemy więcej. Wyluzuj, to tylko literówka, a nie koniec świata.

Odpowiedz

6. Maxcio
1

2017-02-27 15:15:01

"gigabigowym"? W popełnianiu błędów doganiacie rmf24. Tyle, że oni piszą nawet kilkadziesiąt artykułów na dobę, a nie kilka.

Odpowiedz

5. ~daniel
0

2017-02-27 15:07:06

nowy sony xz premium ma 16 klaswe lte tez do 1gb

Odpowiedz

3. ~tomek
1

2017-02-27 14:47:13

"... gigabigowym telefonem" ? Chyba gigabitowyym. Co z tego, że telefony oferują takie super-hiper technologie, skoro od strony dostawców usług wygląda to zupełnie inaczej. Chociażby Play i jego "LTE ultra" - we Wrocławiu w porywach 6-8 Mbit, a zazwyczaj 3-4.

Odpowiedz

2. ~
-1

2017-02-27 14:42:32

...która wyeliminuje potrzebę pobierania i instalowania aplikacji... ale nie w Play. Na wyświetlaczu mam LTE + a prędkość w sieci macierzystej ograniczona do 7. I wszystko zgodne z regulaminem, bo przeniosłem numer i jest to bonus dla nowych klientów.

Odpowiedz

1

2017-02-27 14:41:52

Wygląda jak wkładka do butów.. Czy obecne nowe smartfony to wyłącznie walka o parametry?

Odpowiedz