DAJ CYNK

Znamy specyfikację Nokii Lumia 1020 z aparatem 41 Mpix

11.07.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 8483

Ważne 6

1

Tuż przed planowaną na dziś premierą Nokii Lumia 1020, do sieci wyciekła pełna specyfikacja smartfonu.

Tuż przed planowaną na dziś premierą Nokii Lumia 1020, do sieci wyciekła pełna specyfikacja smartfonu.

Miała być Nokią EOS, potem przechrzczono ją na Lumię 1020, później @evleaks doniósł o nazwie Lumia 909, teraz znów mowa jest o Lumii 1020, co wydają się potwierdzać pierwsze zdjęcia wykonane telefonem dostępne w sieci. O nowym smartfonie Nokii mówi się dużo, już dziś zostanie on oficjalnie zaprezentowany w Nowym Jorku, a dla niecierpliwych mamy wreszcie jego pełną specyfikację.

Nowa Nokia pracuje pod kontrolą Windows Phone 8 i bazuje na dwurdzeniowym chipie Snapdragon, taktowanym zegarem 1,5 GHz. Nowością w przypadku platformy Windows Phone jest zastosowanie aż 2 GB pamięci RAM (do tej pory górną granicą był 1 GB). Obok łączności HSPA+ DC (pobieranie do 42 Mb/s), nie zabraknie też LTE, Bluetootha 3.0, NFC, GPS-u wraz z GLONASS i Wi-Fi a/b/g/n. 32 GB pamięci wewnętrznej nie będzie można niestety rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Windows Phone 8 oglądać będziemy na 4,5-calowym wyświetlaczu AMOLED o rozdzielczości WXGA (1280 x 768 pikseli), chronionym szkłem Gorilla Glass 3 i uzbrojonym w filtr PureMotion HD+ ClearBlack - ekran będzie wyjątkowo jasny, czytelny w każdych warunkach i będzie można obsługiwać go w rękawiczkach.

No i sedno sprawy, czyli aparat 41 Mpix z nową, sześciosoczewkową optyką wyposażoną w optyczną stabilizację obrazu (OIS), ksenonową lampę błyskową, diodą doświetlającą na potrzeby nagrań wideo i bezstratnym trzykrotnym zoomem cyfrowym (prawdopodobnie dla zdjęć 8 Mpix). Tryb Nokia Smart Camera ułatwi robienie wysokiej jakości zdjęć początkującym fotoamatorom, natomiast w trybie Nokia Pro Camera liczyć możemy na pełny dostęp do wszystkich nastaw aparatu, znanych z zaawansowanych aparatów cyfrowych. Dwa mikrofony i technologia Nokia Rich Recording zapewniają czysty, pozbawiony zniekształceń dźwięk stereo w nagraniach realizowanych w głośnym otoczeniu. Filmy zarejestrujemy w maksymalnej rozdzielczości FullHD z prędkością 30 klatek na sekundę.

Największą bolączką fotograficznego smartfonu Nokii może okazać się akumulator o pojemności 2000 mAh, który teoretycznie zaoferuje do 13,3 h rozmów, maksymalnie 16 dni czuwania, 6,8 h odtwarzania wideo lub 63 godziny odtwarzania muzyki. Przy intensywnym fotografowaniu zastosowana pojemność może okazać się niewystarczająca, co przewidział producent przygotowując dodatkowe akcesoria.

Nokia Camera Grip PD-95G to nakładka na telefon z dodatkową baterią, o konstrukcji, która przy okazji ułatwia wykonywanie zdjęć. Dzięki temu akcesorium telefon łatwiej będzie nam trzymać w dłoniach w czasie fotografowania, dostaniemy dodatkowy, dwustopniowy spust aparatu i nawet standardowy gwint do przymocowania statywu.

Bardziej konwencjonalnym dodatkiem jest Nokia Wireless Charging Cover CC-3066, czyli nakładka dodająca możliwość bezprzewodowego ładowania telefonu.

Smartfon będzie dostępny w trzech wariantach kolorystycznych obudów: żółtym, białym i czarnym. Wymiary obudowy to 130,4 x 71,4 x 10,4 mm przy masie 158 gramów. Cena telefonu bez podatku to 699 dolarów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: unleashthephones, wł

Tagi: 1020 Lumia nokia
Komentarze
Zaloguj się
36. ~
0

2013-07-13 10:35:50

Niestety aparat nie umywa sie do N808

Odpowiedz

35. ~
0

2013-07-12 17:03:36

@32 czyli miałeś po jednym modelu i już opinia o każdym producencie.... Miałem iPhone 3GS o tragedia: ekran o marnej rozdzielczości - Xperia X1 miała znacznie lepszy. Obudowa denna - w dwóch miejscach popękana, Home rozwalony sam z siebie. Już o jakości niektórych funkcji nie wspomnę. A mimo to ma tyle durny aby twierdzić, że Apple robi marny sprzęt nie jestem.

Odpowiedz

34. ~
0

2013-07-12 16:59:40

@32 uderz w stół a nożyce się odezwą.... Jeśli o telefon chodzi mam Nokię E72

Odpowiedz

33. ~majkel
0

2013-07-12 12:46:49

@32 - popieram w 100%. Przeszedłem juz przez wszystkie systemy, wiele marek telefonów. Nokia miała swoje 5 minut 10 lat temu, HTC tandeta jakich mało (niech sie nie wypowiada ten, co nie miał tego kloca HTC HD2), Samsungi plastikowe bateriożerne, które tracą wiecznie zasięg (różne modele, to nie jest przypadłość tylko jednego), działają jak chcą (zwiechy, nie można się dodzwonić, działa jak chce) no i marne ekrany w tańszych modelach. Iphona mam teraz, idealny nie jest (bateria), ale za to zawsze gotowy do działania i nie sprawia problemów :)

Odpowiedz

32. ~sueshack
0

2013-07-12 11:50:56

@31 Jakby wam zapakować rakietkę do pingponga w folijkę, nakleić logo Androida, powiedzieć że MOŻNA NA TYM GRAĆ W GREU ZA DARMO!!!!!111 i sprzedawać za 1 PLN w pleju to by był telefon roku 2013 i kolejnych dziesięciu.

Odpowiedz

31. ~
0

2013-07-12 10:59:12

@28 masz na myśli tych idiotów obozujących pod sklepami na tydzień przed premierą z papierowymi kubeczkami w ręku tylko po to by kupić pierwszą - a więc nafaszerowaną wadami partię iPhone? Człowieku, jakby nakleić na galaxy mini logo Apple i dać launcher wyglądający jak iOS oraz sprzedawać to w Istorach to byście piali jaki to świetny telefon więc się nawet nie wypowiadaj...

Odpowiedz

30. Michalos
0

2013-07-12 10:43:00

Nigdy nie trzymałem tego telefonu w rękach, nie stać mnie na flagowiec na WP8, ani też na Andku, ale kolega w klasie powiedział, że Galaxy S4 jest niesamowity, a ta Lumia to kupa jakich mało. Więc ja to tu napiszę i będę dumny z siebie, że wyraziłem swoje jakże inteligentne spostrzeżenia. Zwłaszcza po wiadomości, że 99% androida jest podatne na kradzież informacji przez hakerów, jak i fakcie, że większość wirusów jest tworzona na Androida. Nic tylko Andka kupować! Przecież gry można nielegalnie instalować!

Odpowiedz

29. ~stokrotka
0

2013-07-12 09:34:25

jest jeszcze ładniejsza niż noki 808

Odpowiedz

28. applefan_
0

2013-07-12 08:38:13

@24 i jakoś tylko rynek tego nie kupuje...

Odpowiedz

27. znawca
0

2013-07-12 01:29:26

Fajnie, tylko ja nie potrzebuję aż takiego aparatu

Odpowiedz

26. ~Piotrek
1

2013-07-11 21:47:21

Nokia 1020 - takie coś już było kilka lat temu więc nazewnictwo wraca do Korzeni

Odpowiedz

25. ~gimzik88
1

2013-07-11 19:52:10

co do nazwy telefonu - Nokia 1020 - to już pewniak. Nokia stosuje sprytny trik. Zauważcie, że na zdjęciach każdej lumii nazwa telefonu pokazywana jest przez zegar na pulpicie.

Odpowiedz

24. ~Teressowa Majka
2

2013-07-11 18:16:56

Świetne wykonanie, super aparat, darmowy office, nawigacja, adobe, shazam, viber, whatsapp, kinograf, spotify, lastfm, skydrive, tubafm, viber, itd...Nie widzę co więcej by mi było potrzebne w telefonie. Jeżeli chodzi o system to bije androida na głowę - wszystko świetnie się włącza, nic się nie wiesza, itd...Wykonaniem i aparatem miażdży Iphona.

Odpowiedz

23. ~MlecznaKanapka
2

2013-07-11 17:07:17

Gdyby ten Grip miał slot karty pamięci to ten telefon miałby ręce i nogi, a tak to 32gb pamięci nawet dla fotografa amatora to trochę za mało, a przecież jeszcze musi pełnić funkcje normalnego telefonu. Ale i tak chętnie położę moje łapska na tej Nokii.

Odpowiedz