DAJ CYNK

Zdarzyło się w tym tygodniu: 1 - 7 grudnia

07.12.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10

Ważne 3

2

W mijającym tygodniu najwięcej emocji wzbudziły płatne pakiety w ofercie BDI Aero2 oraz odświeżona przez Play oferta dostępu do Internetu w wersji prepaid.

W mijającym tygodniu najwięcej emocji wzbudziły płatne pakiety w ofercie BDI Aero2 oraz odświeżona przez Play oferta dostępu do Internetu w wersji prepaid.

Użytkownicy Bezpłatnego Dostępu do Internetu Aero2 dostali możliwość kupna pakietów transmisji danych, w ramach których nie będą musieli wpisywać kodów captcha, a ich sesje nie będą przerywane co godzinę.

Zobacz: Aero2 startuje z płatnymi pakietami w BDI

Play odświeżył ofertę dedykowanego dostępu do Internetu w wersji prepaid. Dwukrotnie zwiększył pakiety transmisji po doładowaniu oraz dodał również nowe opcje. Dyskusję wywołała także informacją, że P4 ma obecnie w zasięgu LTE 70% populacji kraju.

Zobacz: Nowy Play Internet na kartę
Zobacz: Play ma największy zasięg LTE w Polsce

Operatorzy informowali także o innych ciekawych ofertach i promocjach. Orange przygotował świąteczny pakiet danych dla klientów ofert na kartę - paczka 3 GB za 3 zł na 30 dni. Zainteresowani telefonem mogą skorzystać jeszcze z Szalonych Dni Orange.
Jeszcze do 8 grudnia Virgin Mobile oferuje starter z pakietem #PełenLuz, który można dostać za 1 zł. W T-Mobile dostępne jest Świąteczne Turbodoładowanie, a w Mobile Vikings obowiązuje promocja, w której za doładowanie konta otrzymać można gratis pakiet Play Viking lub 0,5 GB transferu.

Zobacz: Orange: 3 GB za 3 zł
Zobacz: Orange: Szalone Dni z Lumiami
Zobacz: Promocja Mikołajkowa w Virgin Mobile
Zobacz: T-Mobile: Świąteczne Turbodoładowanie
Zobacz: Promocja Urodzinowa w Mobile Vikings

Lubiący nowinki sprzętowe zainteresują się przeciekami na temat Lumii z aparatem 50 Mpix oraz HTC One M9. Motorola szykuje nowy flagowy smartfon z 64-bitowym Snapdragonem 810, a Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek modelu Z1, bazującego na platformie Tizen. Pojawił się także kolejny pomysł na modułowy telefon - Puzzlephone. Nowości można się na pewno spodziewać u Huawei'a, który zaprezentował 64-bitowy chip Kirin 620, na który składa się osiem rdzeni Cortex-A53 i grafika Mali450 MP4, obsługa LTE Cat4 oraz Voice over LTE.

Zobacz: Microsoft szykuje Lumię z aparatem 50 Mpix
Zobacz: HTC One M9 - pierwsze przecieki
Zobacz: Motorola szykuje potężny 64-bitowy smartfon
Zobacz: Samsung Z1 - nowa rodzina koreańskich smartfonów
Zobacz: Puzzlephone - kolejny modułowy smartfon
Zobacz: Huawei prezentuje nowy 64-bitowy chipset Kirin 620

W tygodniu HTC zaprezentował smartfon Desire 620 w dwóch wersjach - z LTE i Qualcommem oraz bez LTE i MediaTekiem. Do sprzedaży w Polsce trafiły także laptopy Chromebook oraz inne urządzenia pracujące w oparciu o system Google Chrome OS.

Zobacz: Przedświąteczna premiera HTC Desire 620
Zobacz: Chromebooki, Chromebase i Chromebox dostępne w Polsce

Jak co roku IDC podało liczbę sprzedanych smartfonów. W 2014 roku Android nadal posiada zdecydowaną większość rynku z wynikiem 82,3% - na rynek trafiło już ponad miliard smartfonów z zielonym robotem (33,9% urządzeń działało w oparciu o wersję 4.4 KitKat).
IDC przewiduje także , że do 2018 roku udział w rynku systemu Windows Phone wzrośnie ponad dwukrotnie. Jest to o tyle ciekawe, że jak twierdzi Huawei, na swoich dwóch modelach z Windows Phone firma nie zarobiła i nikt na Windows Phone nie zarabia.

Zobacz: Światowy rynek smartfonów w 2014 roku według IDC
Zobacz: 82,6% urządzeń z Androidem ma już wersję 4.1 lub wyższą
Zobacz: Huawei: Na Windows Phone nie da się zarobić

Na koniec tygodniowego podsumowania należy wspomnieć o pierwszej na świecie komercyjnej sieci LTE wykorzystującej częstotliwość 450 MHz, która została uruchomiona przez Ukkoverkot w Finlandii. Zasięg sieci jest imponujący. Nowy gracz na rynku od razu zaoferował swoim klientom zasięg niemal w całym kraju.
na rozwój sieci mogą liczyć także użytkownicy w USA. W amerykańskiej aukcji częstotliwości wartość ofert przekroczyła już 40 mld dolarów.

Zobacz: Finlandia: Pierwsza na świecie komercyjna sieć LTE 450 MHz
Zobacz: W amerykańskiej aukcji "pękło" już 40 mld dolarów

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się