DAJ CYNK

Zastanawialiście się jak wyglądają komputery dla wojska? Polski NTT właśnie zaprezentował nowy model

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5372

NTT System rozszerza swoją ofertę o konstrukcję KZS – Komputer Zastosowań Specjalnych, przeznaczony głownie dla wojska. KZS spełnia szereg bardzo restrykcyjnych norm mechanicznych i elektrycznych.

Komputer oże pracować w zakresie temperatur od - 30 do + 50° C, zaś wyłączony nie ulega uszkodzeniom nawet w temperaturach od - 40 do + 60° C. Konstrukcja jest odporna na wibracje o częstotliwości od 1 do 300 Hz i amplitudzie przyspieszenia do 50 m/sek². oraz na udary mechaniczne o parametrach: szczytowe przyspieszenie udaru – 150 m/sek²., czas trwania impulsu od 1 do 5 ms. W praktyce oznacza to, że komputer będzie pracował po upadku, uderzeniu czy całkowitym zanurzeniu w wodzie, jest również całkowicie odporny na wszelkiego rodzaju zapylenie. Ponadto maszynę zaprojektowano zgodnie z wytycznymi gwarantującymi, że konstrukcja spełnia wymagania  w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej dla zaburzeń przewodzonych, promieniowanych i odporności na zaburzenia określone w normie obronnej NO-06-A200:2008.

Przykładowa konfiguracja komputera KZS to: procesor Intel Xeon  E3-1505L V5 (Skylake), 32 GB pamięci RAM (2 x 16 GB SODIM ECC), karta graficzna Nvdia GeForce 1050 Ti, dysk przemysłowy Princeton SSD 512 GB. Komputer pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10. Zainstalowane także oprogramowanie BurnIn Test 9.0 PRO kompleksowo testujące podzespoły i wydajność komputera. Wygląda na to, że nawet w czołgu można uruchomić Wiedźmina 3 na sensownych detalach.


Ceny KZS, w zależności od konfiguracji wynoszą od 50 do 80 tys. złotych.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: NTT

Przewiń w dół do następnego wpisu