DAJ CYNK

Zaskoczenie na Wall Street. Wyniki finansowe Apple wyższe niż przewidywane

Dodane przez: Ta_Monika

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3518

Apple ogłosiło wyniki finansowe, zarówno zysk jak i przychody z akcji wzrosły, co więcej przyrost ten przekroczył przewidywania analityków. Zyski na akcję wzrosły o 30%. Podniesiona została dywidenda o 16% oraz zapowiedziano wykup akcji o wartości 100 miliardów dolarów. Co złożyło się na te wyniki?Apple ogłosiło wyniki finansowe, zarówno zysk jak i przychody z akcji wzrosły, co więcej przyrost ten przekroczył przewidywania analityków. Zyski na akcję wzrosły o 30%. Podniesiona została dywidenda o 16% oraz zapowiedziano wykup akcji o wartości 100 miliardów dolarów. Co złożyło się na te wyniki?

Sprzedaż iPhona X w pierwszym kwartale 2018 roku miała tendencję wzrostową w zestawieniach tygodniowych, "to pierwszy okres, w którym najwyższy model iPhona, został również najbardziej popularnym" powiedział Tim Cook analitykom Business Insider.

Kluczowe dane z raportu - przychody spółki wzrosły o 16% rok do roku, sprzedaż iPhonów wzrosła o 2%, średnia cena sprzedaży dla telefonów wzrosła o 11%. Zarówno sprzedaż komputerów jak i iPadów nabrała tempa, odpowiednio o 2% i 3%.

Pełny raport znajdziecie tu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: businessinsider.com

Źródło tekstu: businessinsider.com, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu