DAJ CYNK

Zasięg LTE sieci Orange dociera do ponad 96% populacji kraju

14.09.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6605

Ważne 9

1

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, pochwalił się na Facebooku, że zasięg LTE sieci Orange dociera już do ponad 96% populacji kraju.

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska, pochwalił się na Facebooku, że zasięg LTE sieci Orange dociera już do ponad 96% populacji kraju.

W ciągu 3 tygodniu wynik Orange poprawiono o 1 punkt procentowy. Tłumaczyć może to wysokie wyniki pomiarów szybkości w badaniu zrealizowanym przez OpenSignal. Warto jednak przy tym zauważyć, że w badaniu tym realna dostępność LTE Orange wyniosła tylko 56,13% i była niższa od tej w Plusie (64,04%) i w Play (63,84%).

Zobacz: Orange i T-Mobile z najszybszym LTE wg OpenSignal

Zaktualizowaną mapę zasięgu sieci Orange (stan na 13 września) znaleźć można pod tym adresem.

Źródło tekstu: Orange, wł

Komentarze
Zaloguj się
40. ~Janek
0

2016-09-21 17:30:09

Plus 97% zasięgu ma już od początku roku, więc miło, że i konkurencja poważnie traktuje klientów :)

Odpowiedz

39. ~mnbbnm
0

2016-09-15 20:55:39

Tak się składa, że bardzo dużo przemieszczam się po kraju i mogę powiedzieć, że Orange ma super zasięg tylko i wyłącznie na swojej mapie. I nie chodzi jedynie o Internet, ale w ogóle o zasięg. W rzeczywistości to tragedia! Koledzy z pracy, którzy też bardzo dużo podróżują, potwierdzają to co ja. Zdecydowanie nie polecam tego operatora.

Odpowiedz

38. ~
0

2016-09-15 20:50:38

Mapa Orange z ostatnią datą aktualizacji obejmuje nowe lokalizacje z dostępnym FTTH Orange. Nie dotyczy nowych lokalizacji LTE.

Odpowiedz

37. wlkp
0

2016-09-15 16:52:57

U mnie nic się nie zmieniło,jak tylko weszło N z zasięgu Orange słabego zrobił się TRAGICZNY ! Obecnie w domu przy oknie nawet nie da się normalnie porozmawiać bo druga strona praktycznie mnie nie słyszy ,cały czas przerywa ,ta sieć to wielkie dno .Od niedawna pojawił się w części domu nawet zasięg LTE,ale to tylko na jedną kreskę przy oknie,a internet i tak praktycznie nie działa ,z Orange co chwile dzwonią czy nie chce mobilnego netu,już mi się ..gać chce ,tyle razy zgłaszałem nic z tym nie robią .Nieco lepiej chyba wypada T,choć jadą na tych samych nadajnikach,Plus i Play to to samo dno co Orange u mnie .

Odpowiedz

36. ~plocu
0

2016-09-15 16:09:44

@34 kontynuując temat to spójrzcie na mapę, gdzie zasięg LTE w Bieszczadach jest tam, gdzie nie ma nawet GSM.Chyba ktoś przesadził, że LTE800 ma aż takie pokrycie

Odpowiedz

35. ~
0

2016-09-15 14:28:13

@5 Ciekawe rzeczy opowiadasz zważywszy na fakt że Orange i T-m ma te same nadajniki :)

Odpowiedz

34. ~plocu
0

2016-09-15 14:19:31

Wielokrotnie interweniowałem w bok Orange oraz na blogu, że na mapie prezentują zawyżone dane jeśli chodzi o południowe okolice Rzeszowa. Wiele stacji ma LTE, ale tylko w wykazie pozwoleń UKE i chyba na tej podstawie została zrobiona mapa. Bardziej wiarygodne dane są na stronie T-Mobile

Odpowiedz

33. ~
1

2016-09-15 11:10:59

Mapa zasięgu zrobiona we FLASHU. Czy Orange zatrzymało się w XIX wieku?

Odpowiedz

32. Blank
0

2016-09-15 09:30:27

Tylko pytanie co to za LTE? No bo sorry, ale nazywanie łącza 10 Mbps z pingiem rzędu 80-100 (a często gorzej) jako LTE, to przesada. By nie było, że w jakiejś wiosce, to mowa oczywiście o mieście wojewódzkim (Szczecin).Owszem, da się z tego korzystać, ale nie nazywałbym tego LTE, i nie chwaliłbym się dostępnością tej technologii, jeśli miałbym świadczyć usługi takiej "jakości".W Play, obecnie mam ok. 16-25 Mbps, i mnie to niemiłosiernie wkurwia, bo jeszcze niedawno, było stabilne 40-50 Mbps.

Odpowiedz

31. ~pabloki
1

2016-09-14 23:05:06

a2 mobile ja słyszalem że to wspólne lte z plusem a ten słabo wypadl w predkości danych.

Odpowiedz

30. ~nmn
0

2016-09-14 22:10:43

28 — a Ty jaki nick miałeś wcześniej??? :-D

Odpowiedz

27. ~Krzysztof
0

2016-09-14 21:14:27

W domu zasięg LTE Orange mam dobry, w pracy podobnie, w większości miejsc gdzie jestem widzę znaczek LTE i działa, ale 96% ?? Trudno mi w to uwierzyć, chyba, ze ludzie mieszkają na dworze pod chmurką a nie w domach/blokach ;)

Odpowiedz

26. ~Kamil
-1

2016-09-14 20:55:39

u mnie jak złapie 3G to wielkie święto i to z anteną wzmacniającą :D nie wiem gdzie oni mają te 96 % :d

Odpowiedz

25. ~Mirek
-1

2016-09-14 20:55:07

Czyli jestem w tych 4% :-)

Odpowiedz

24. ~nick
2

2016-09-14 20:09:34

zreeeeszta. po co wam zasieg. Jeszcze by kury przestały jaka znosić a krowy mleko dawać !

Odpowiedz