DAJ CYNK

Zapomnij o inteligentnym zegarku - kup inteligentne buty

08.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5542

Ważne 2

8

Były już inteligentne zegarki, Google Glass, ale potencjał jaki drzemie w Android Wear jest bardzo duży i ciągle niewykorzystany. Teraz w kolejce są smart shoes.

Były już inteligentne zegarki, Google Glass, ale potencjał jaki drzemie w Android Wear jest bardzo duży i ciągle niewykorzystany. Teraz w kolejce są smart shoes.

Jedną z największych zalet inteligentnego zegarka jest fakt, że nie trzeba sięgać do kieszeni po smartfon żeby sprawdzić bieżące powiadomienia, a wystarczy spojrzeć na rękę. Lechal, bo taką nazwę noszą smart shoes idą krok dalej, w ogóle nie trzeba na nic patrzeć. Buty łączą się ze smartfonem przez bleutooth i są wyposażone w silniki wibracyjne. Jeśli użytkownik idzie w nieznanym dla siebie miejscu i korzysta w danym momencie z Google Maps, nie musi w ogóle patrzeć na mapę. Buty zaczną wibrować z odpowiedniej strony, kiedy trzeba będzie skręcić. Nie tylko idąc, ale również jadąc samochodem, chociaż to akurat może nie być do końca trafione rozwiązanie.

Głównym przeznaczeniem i wykorzystaniem inteligentnych butów z pewnością będzie sport. Buty zarejestrują przebytą trasę, zmierzą ilość kroków i prędkość, a całość zostanie przesłana do smartfonu.



Buty mają zadebiutować już we wrześniu w cenie nie przekraczającej 100 dolarów. Za parę oczywiście.

Źródło tekstu: BGR

Komentarze
Zaloguj się
32. ~
0

2014-08-11 09:12:05

inteligentne majtki już są od dawna!!!!

Odpowiedz

31. ~gavy
0

2014-08-10 00:18:50

a kiedy z toaleta?

Odpowiedz

29. ~
1

2014-08-09 13:40:24

Lud staje się coraz mniej inteligentny, to otacza się "smart" gadżetami...

Odpowiedz

28. ~Dupelek
1

2014-08-09 09:57:17

Juź podobno ma być nowe USB dla kobiet!!!

Odpowiedz

27. ~
2

2014-08-09 09:29:03

Czekam na pseudointeligentne majtki, które zawibrują z tej strony, w którą będzie kierunek do najbliższej toytoyki...Poza tym przypominam, że inteligencja to zdolność twórczego rozwiązywania problemów. Jak but może rozwiązywać problemy w sposób konstruktywny? Douczcie się definicji, dziennikarze telepolis...

Odpowiedz

26. ~Dupelek
0

2014-08-09 09:03:24

Śmiejcie sie śmiejcie, a ja przez bluthootha mam córeczkę!!!!..

Odpowiedz

25. ~
0

2014-08-09 08:56:48

run Forest,run...

Odpowiedz

24. ganc2
0

2014-08-09 08:28:36

@5 - podejrzewam że problem ładowania rozwiążą w taki sposób, że but będzie pobierał energię z energii kinetycznej - tzn. będzie się sam ładował przy chodzeniu.

Odpowiedz

23. ~m
1

2014-08-09 07:58:29

Smiejecie się, a przecież takie gadżety są od dawna (Nike+). Jest to dość przydatne sportowcom, bo pozwala zbierać dokładne statystyki z treningów.Tutaj jedyną nowością jest fakt, że będzie to oparte na Androidzie.

Odpowiedz

22. ~
0

2014-08-09 07:03:14

@19: Skoro to słowa Engelsa - to proszę o link do jakiegoś dzieła, w którym pada takie zdanie.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-08-09 06:54:17

@19/20: Nie wiedziałem, że kogokolwiek cytuję. Po prostu takie mam zdanie o kapitalizmie i wielkich korporacjach.

Odpowiedz

20. ~tata
0

2014-08-09 06:42:36

Gdyby nie interwencjonizm państwowy to w kapitalizmie istniejące potrzeby znane by były tylko wyznawcom Engelsa

Odpowiedz

19. ~
0

2014-08-09 06:33:33

@18-"Zamiast zaspokajać istniejące potrzeby..." uśmiałem się...piszesz o kapitalizmie a CYTUJESZ Engelsa :D

Odpowiedz

18. ~
-1

2014-08-09 06:16:15

Kolejna zabawka dla gadżeciarzy, którzy mają za dużo pieniędzy i muszą się "pokazać".Ot kapitalizm. Zamiast zaspokajać istniejące potrzeby, wmawia się ludziom nowe...

Odpowiedz

16. p2225
0

2014-08-09 00:35:22

@15może mają też taką opcję jak monitorowanie G w okolicy i ostrzeganie zawczasu :)

Odpowiedz