DAJ CYNK

Z dziurawego Apple iCloud spadł deszcz nagich zdjęć gwiazd

LuiN

Sprzęt

Do serwisu 4chan trafiły nagie zdjęcia gwiazd wykradzione z iCloud, "bezpiecznej" chmury Apple'a umożliwiającej m.in. archiwizowanie pamięci telefonów.

Do serwisu 4chan trafiły nagie zdjęcia gwiazd wykradzione z iCloud, "bezpiecznej" chmury Apple'a, umożliwiającej m.in. archiwizowanie pamięci telefonów.

Anonimowy haker włamał się do prawie 100 kont gwiazd, na których przetrzymywane były prywatne zdjęcia. Co istotne, Photo Stream utrzymuje nadal w chmurze nawet te pliki, które zostały wcześniej usunięte z pamięci telefonu/tabletu.

Na liście gwiazd, których zdjęcia wyciekły z usługi Apple'a znalazły się m.in. Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Winona Ryder, Vanessa Hudgens, Joanna Krupa, Kirsten Dunst, Mary E. Winstead, Rihana, Victoria Justice, Kate Upton czy Hillary Duff.

Rzecznik prasowy Jennifer Lawrence potwierdził autentyczność zdjęć, podobnie jak część innych poszkodowanych gwiazd, ale już np. Victoria Justice twierdzi, że opublikowane zdjęcia to fotomontaż.

Mechanizm włamania nie jest znany, jednak biorąc pod uwagę liczbę kont, do których dostał się haker, raczej nie była to kwestia stosowania przez gwiazdy słabych haseł. Apple póki co sprawy nie komentuje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: perusmart

Źródło tekstu: The Telegraph, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu