DAJ CYNK

Z dziurawego Apple iCloud spadł deszcz nagich zdjęć gwiazd

01.09.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 18206

Ważne 7

2

Do serwisu 4chan trafiły nagie zdjęcia gwiazd wykradzione z iCloud, "bezpiecznej" chmury Apple'a umożliwiającej m.in. archiwizowanie pamięci telefonów.

Do serwisu 4chan trafiły nagie zdjęcia gwiazd wykradzione z iCloud, "bezpiecznej" chmury Apple'a, umożliwiającej m.in. archiwizowanie pamięci telefonów.

Anonimowy haker włamał się do prawie 100 kont gwiazd, na których przetrzymywane były prywatne zdjęcia. Co istotne, Photo Stream utrzymuje nadal w chmurze nawet te pliki, które zostały wcześniej usunięte z pamięci telefonu/tabletu.

Na liście gwiazd, których zdjęcia wyciekły z usługi Apple'a znalazły się m.in. Jennifer Lawrence, Kim Kardashian, Winona Ryder, Vanessa Hudgens, Joanna Krupa, Kirsten Dunst, Mary E. Winstead, Rihana, Victoria Justice, Kate Upton czy Hillary Duff.

Rzecznik prasowy Jennifer Lawrence potwierdził autentyczność zdjęć, podobnie jak część innych poszkodowanych gwiazd, ale już np. Victoria Justice twierdzi, że opublikowane zdjęcia to fotomontaż.

Mechanizm włamania nie jest znany, jednak biorąc pod uwagę liczbę kont, do których dostał się haker, raczej nie była to kwestia stosowania przez gwiazdy słabych haseł. Apple póki co sprawy nie komentuje.

Źródło tekstu: The Telegraph, wł

Komentarze
Zaloguj się
42. ~
0

2014-09-11 16:39:54

Najlepsze z Jennifer Lawrence. Ostra zawodniczka :)

Odpowiedz

41. ~zulugula
-1

2014-09-07 19:38:42

Heh zdążyłem skopiować te foty z 4chan. Niektóre zapierają dech :).

Odpowiedz

40. ~Tarakum
0

2014-09-04 15:10:17

Sam wykop na mirko podał link do 4chana...:) , wiec nie mało zerkneło sobie troszku na foteczki i filmiki...

Odpowiedz

39. wlo
0

2014-09-03 09:47:28

~Tarakum - a mnie bardziej zastanawia jak wielu ludzi nie ma nic do roboty tylko zajmuje się takimi debilnymi rzeczami jak wyszukiwanie tych materiałów i chwalenie się innym, ze je zdobyli ;-)

Odpowiedz

38. ~
1

2014-09-03 09:43:20

No to teraz pewnie dużo linków będzie zainfekowanych. wiele osób tym sposobem zainfekuje sobie komputery.

Odpowiedz

37. ~Kajtek
0

2014-09-02 17:47:31

A jak to na tym 4chanie znaleźć?

Odpowiedz

36. ~Tarakum
0

2014-09-02 16:41:36

Na 4chanie macie wszystkie zdjecia i linki nawet do filmików, jak naćpana gwiazda ciagnie jakiemus typowi, nie wiem kto to był. Fotki sa regularnie kasowane, link nieaktywne, filmiki kasowane z serwerów. Ale ludzie hostuja gdzie sie da, wiec ruch w tej sprawie jest naprawde imponujacy. Swoja droga jestem ciekawy ile ludzi musi pracować 24h na dobę, by nadażać za kasowaniem, jak by miał ktoś jakies fajne info, arykuł w jaki sposób ci ludzie pracują oraz jak oni to wszystko kasują...!! Podeslij ktos na facebooka, szukajcie po hasle Tarakum.

Odpowiedz

35. ~Kajtek
0

2014-09-02 14:10:31

Da ktos jakieś namiary gdzie te fotki znaleźć?

Odpowiedz

34. ~MlecznaKanapka
-1

2014-09-01 17:49:37

Zdjęcia można obejrzeć na np. reddit szukając "leaked pics" ;) A co do meritum pozostawiając w tyle sens robienia sobie nagich fotek (nie znam żadnej dziewczyny która żadnych nigdy nie robiła), wydaje mi się że wyciek fotek ma coś wspólnego z wojną na Ukrainie. Wszystkie media aktualnie zajmują się "cyckami Jennifer", a wiadomości z frontu przechodzą na drugi plan. Czyżby akcja kontrwywiadowcza Rosji?

Odpowiedz

33. ~Calm 7
0

2014-09-01 16:45:34

A ja mam pytanie odn. pisowni i/j w wyrazie: ,,zdjęcie". Wg. mnie zdjęcie - to wyraz określający czynność, np. zdjęcie obrazu ze ściany. A zdięcie - to fotografia kogoś, czegoś. Źle myślę..?

Odpowiedz

32. ~Kuzyn1920
0

2014-09-01 15:12:11

Jak coś raz do internetu trafiło ~ nie znika.

Odpowiedz

31. ~12345
0

2014-09-01 15:06:11

gdzieś jeszcze można te zdjęcia zobaczyć ? czy już usunięte ?

Odpowiedz

30. ~hactivista
-1

2014-09-01 14:09:49

@29 bez tora nie radze wchodzic na 4chana bo sobie kompa zainfekujesz

Odpowiedz

29. ~anonim
0

2014-09-01 13:55:01

a czego nie radzisz bez Tora

Odpowiedz

28. ~pabloki
1

2014-09-01 13:50:22

ach ten emejzingowy apfel.

Odpowiedz