DAJ CYNK

Yokosuka pierwszym miastem z łącznością 5G

13.05.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17

Ważne 12

1

Największy japoński operator komórkowy NTT DOCOMO i Ericsson po wspólnym wprowadzeniu standardów od 2G do 4G kontynuują współpracę i w tym roku zamierzają przetestować technologię 5G.

Największy japoński operator komórkowy NTT DOCOMO i Ericsson po wspólnym wprowadzeniu standardów od 2G do 4G kontynuują współpracę i w tym roku zamierzają przetestować technologię 5G.

Kontynuując rozbudowę sieci LTE, operator przymierza się już do nowego standardu 5G, który oferować ma m.in. nowe aplikacje M2M. Ten kolejny etap rozwoju technologii będzie charakteryzować się radykalnym zwiększeniem liczby mobilnych połączeń szerokopasmowych oraz szybkim wzrostem przepustowości.

Dzięki próbnemu systemowi 5G spółki Ericsson, NTT DOCOMO planuje osiągnąć wysoką prędkość przesyłania danych powyżej 10 Gb/s, zapewniając ponad 1000-krotnie większy potencjał sieci radiowych niż ten, który zapewniają obecnie sieci LTE.

Oprócz nowych technologii antenowych, test obejmuje obszary technologii związane z architekturą makro i małych komórek opartą na sieci heterogenicznej, komunikacji szerokopasmowej z wykorzystaniem pasm częstotliwości 15 GHz oraz transmisji o zwiększonej szybkości i przepustowości. Ericsson wspólnie z NTT DOCOMO przygotowuje testy terenowe, które mają odbyć się w japońskim mieście Yokosuka.

Prace prowadzone przez Ericsson nad standardem 5G obejmują aktualne badania rozpoznawcze oraz wstępne działania standaryzacyjne we współpracy z ważnymi organami ds. standardów i grupami branżowymi. Ericsson będzie jednym z głównych podmiotów kształtujących tę kolejną generację technologii sieciowej w Japonii aż do wprowadzenia jej do obrotu. Komercyjne wdrożenie przewidziane jest w okolicach 2020 roku.

Źródło tekstu: Ericsson

Komentarze
Zaloguj się