DAJ CYNK

Xperie pozwalają już na przenoszenie aplikacji na kartę pamięci

17.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 14531

Ważne 5

2

Sony rozpoczął wczoraj wysyłkę aktualizacji Androida do wersji 4.4.2 KitKat. Jedną z nowych funkcji jest możliwość szybkiego przenoszenia aplikacji na kartę pamięci.

Sony rozpoczął wczoraj wysyłkę aktualizacji Androida do wersji 4.4.2 KitKat. Jedną z nowych funkcji jest możliwość szybkiego przenoszenia aplikacji na kartę pamięci.

Co ciekawe, nowej funkcji nie znajdziemy w smartfonach linii Z, które wcześniej otrzymały KitKata. Pojawiła się ona dopiero teraz, gdy producent zabrał się do aktualizowania tańszych smartfonów.

Jako pierwszy odświeżonego Androida otrzymał sześciocalowy phablet ze średniej półki - Sony Xperia T2 Ultra. W przygotowaniu jest aktualizacja dla smartfonów Sony Xperia E1 i Sony Xperia M2.

Przenoszenie aplikacji z pamięci wewnętrznej na kartę pamięci może być zbawienne szczególnie w przypadku najtańszych urządzeń, gdzie kilka gigabajtów pamięci wewnętrznej można bardzo łatwo zapełnić. Pozostaje mieć nadzieję, że ukryta w menadżerze aplikacji funkcja stanie się standardem nie tylko u Sony.

Źródło tekstu: xperiablog, wł

Tagi: Sony
Komentarze
Zaloguj się
15. ~art-ur
0

2015-05-31 15:50:28

Możliwosć przeniesienia jest, ale bez roota nie zainstalujesz np automapy bo nie starczy pamieci

Odpowiedz

14. ~piknik
1

2014-09-01 22:20:21

Dokładnie kolega Ben ma rację jest to jakieś *** kłamstwo !!!!!!

Odpowiedz

13. ~Ben
1

2014-07-19 10:55:44

To nie jest prawda. Wszystkie pliki zostaja wewnatrz pamieci, jedynie "data" zostaje przenoszony! Aplikacja 18.43MB i na karcie tylko "data" o pojemnosci 456kb jest na SD a reszta "app on device" jest ponad 17 MB :PTAK WIEC JEST TO KLAMSTWO!

Odpowiedz

12. ~WojTekqq
0

2014-07-17 20:22:59

@11 nie wiem jak na androidzie, ale na WP nie ma żadnej różnicy w wydajności aplikacji zainstalowanych na karcie pamięci. Mówię o kartach class10.

Odpowiedz

11. ~Ten no.
1

2014-07-17 17:11:24

Przyda się w tańszych modelach. Ale pamiętajcie że pamięć wewnętrzna jest szybsza od zewnętrznej. Wiec jeśli ktoś ma chociaż 8 Gb to lepiej trzymać aplikacje w pamięci.

Odpowiedz

10. PLANET
0

2014-07-17 16:16:32

A z rootem to można zrobić niezależnie.. Przy okazji Sony jest jednym z tych producentów, którzy nie robią z tego powodu problemu. W Samsungach kończy się to utratą gwarancji (przez KNOXa), podobnie w przypadku HTC, choć podobno tam kombinując jak koń pod górę można tego uniknąć.

Odpowiedz

9. ~Mirek
0

2014-07-17 16:14:32

W WP 8.1 mozna aplikacje zapisywać bezpośrednio na kartę pamięci.

Odpowiedz

8. ~
0

2014-07-17 15:32:54

@5 jak kupisz telefon z androidem 4.0 lub wyższym zmienisz zdanie

Odpowiedz

7. ~
1

2014-07-17 15:23:30

Czyli wersja która dostała certyfikat wczoraj z końcówką 118 dla Z1, Z1C i Z Ultra to pewno właśnie daje tą możliwość

Odpowiedz

6. ~przemol35
-1

2014-07-17 15:22:31

Żadna nowość :-) można to zrobić nawet w Gingerbreadzie (2.3) i nie mam na myśli aplikacji które oferują taka możliwość, a te które domyślnie instalują się w telefonie.Można też przenieść część systemowych które z założenia są nieprzenośne.

Odpowiedz

5. ~hehe
-1

2014-07-17 15:15:21

Sorry ale ja moge przenosić appki na karte chyba już od 3 lat od kiedy mam androida. Mam od początku Cyanogenmoda 2.3.7.

Odpowiedz

4. p2225
0

2014-07-17 15:07:34

@3prawa autorskie do przenoszenia aplikacji na kartę SD na Androidzie Kit Kat? Sony nie jest pierwszym producentem, który to umożliwił.

Odpowiedz

3. ~
0

2014-07-17 14:31:01

Mam nadzieje że inni producenci wezma przykład z Sony (i oby nie skończyło się to pozwami odnośnie praw autorskich)

Odpowiedz