DAJ CYNK

Xperie otrzymują styczniowe poprawki zabezpieczeń

17.01.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3420

Ważne 3

1

Starsze flagowce firmy Sony otrzymały styczniowe aktualizacje zabezpieczeń, ale prawdopodobnie bez łat dla luk "Spectre" i "Meltdown".



Starsze flagowce firmy Sony otrzymały styczniowe aktualizacje zabezpieczeń, ale prawdopodobnie bez łat dla luk "Meltdown" i "Spectre".

Po zainstalowaniu aktualizacji z poprawkami zabezpieczeń z 1 stycznia 2018 roku, wersja oprogramowania smartfonów Sony Xperia XZ, Xperia XZs i Xperia X Performance podniosła się z numeru kompilacji 41.3.A.2.24 do 41.3.A.2.58.



Kilka dni temu aktualizację otrzymały smartfony Xperia XA1 oraz Xperia XA1 Plus. Tam poziom zabezpieczeń Androida nosi datę 5 stycznia 2018 roku, a sam update zabezpieczył oba urządzenia przed atakami "Meltdown" i "Spectre".

Zobacz: Meltdown i Spectre - ataki na procesory Intela, AMD i ARM

Źródło tekstu: xperiablog.net, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. piotrzet
1

2018-01-17 18:28:56

11. Brand DE to nie brand T-Mobile tylko brand Niemieci. Osobne brandy są dla Polski- CE1, dla T-Mobile Polska jest T-Mobile.pl a dla Niemieckiego T jest telekom.de także naucz się tych podstaw za nim coś napiszesz.

Odpowiedz

11. Mateo9511
-2

2018-01-17 18:25:53

@10W poście (5) pisałem " XZ Premium od T-Mobile " teraz troszkę Wikipedii"T-Mobile – międzynarodowy operator telefonii komórkowej, właścicielem T-Mobile jest Telekom Deutschland. Grupa działa w ramach wielu sieci GSM w Europie, a także Stanach Zjednoczonych (...)W poście (10) sam już piszesz "Aktualizacje są dla 4 brandów DE (...)A w poście poprzednim (6) " Także ty również nie wprowadzaj w błąd "

Odpowiedz

10. piotrzet
1

2018-01-17 18:09:46

8. Właśnie tym użytkownikiem jestem dowód sprawdź sobie na XperiCheck i widać że aktualizacji brak. Także nie wypisuj bzdur albo po prostu nie masz brandu T-Mobile9. Aktualizacje są dla 4 brandów DE, GEL, AU i TR czyli Niemcy, Gel to nie wiem co to Australia i Turcja

Odpowiedz

9. msnet
-1

2018-01-17 18:05:00

@3, chemicq - nie wszystkie flagowe Xperie dostały już styczniową aktualizację, ale raczej na pewno dostaną.@4, piotrzet - ja mam niebrandowaną Xperię XZ Premiem (wersja CE) i też jeszcze styczniowej aktualizacji przez OTA nie mam, ale wiem, że w końcu do mnie trafi (kilka lub kilkanaście dni mnie nie zbawi).

Odpowiedz

-1

2018-01-17 18:02:06

@6Zawsze Mi się to podoba jak ktoś wie lepiej od użytkownika ;-)Miłego wieczoru

Odpowiedz

7. mijo
0

2018-01-17 17:51:39

SONY XPERIA E1 DUAL SIM zotał już dawno zapomniany & porzucony przez producenta. Mogli by chociaż tą "okrojoną" wersję androida zapodać. Kilka aplikacji, a tel ledwo zipie. 512 MB RAM na 4 GB pamięci wbudowanej z czego jest 1,4GB na firmware i ok 2GB pamięci użytkownika.

Odpowiedz

0

2018-01-17 17:51:16

5. Nie bardzo od T-Mobile gdyż ten brand najnowszej aktualizacji jeszcze nie dostał. Także ty również nie wprowadzaj w błąd

Odpowiedz

-1

2018-01-17 17:47:47

@3/4XZ Premium od T-Mobile , dzisiaj aktualizacja nawet e-mail dostałem że aktualizacja gotowa do pobrania ;)p.s Jeśli od plusa to bądź cierpliwy ;d ( P9 lite z dystrybucji plusa jest do tyłu o rok z łatkami )

Odpowiedz

2

2018-01-17 17:19:46

3. Nie wprowadzaj w błąd to że masz brand to nic na to nie poradzimy. Aktualizacja jest dostępna dla tego modelu

Odpowiedz

3. ~chemicq
-2

2018-01-17 17:15:38

a flagowy niby XZ Premium nie ma nic... 47.1.A.8.49 i 1 grudnia 2017...

Odpowiedz

2. ~Arogancki Kloszard
1

2018-01-17 17:01:55

XA1 może dostało, XA1 Ultra już niestety nie ;/

Odpowiedz

1. ~
1

2018-01-17 17:00:53

X Compact nigdy nie dostal patch levela z 5 dnia miesiaca. Zawsze dostaje z 1, miesiac w miesiac. Mimo, ze Google wypuszcza patche dwa razy, pierwszego i piatego co miesiac.

Odpowiedz