DAJ CYNK

Xperia ZG Compact - prawda czy fałsz?

11.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4514

Ważne 1

1

W bazie programu Geekbench zaczęły pojawiać się testy tajemniczego modelu Xperia ZG Compact. Czy to faktycznie nowy model czy psikus programistów?



W bazie programu Geekbench zaczęły pojawiać się testy tajemniczego modelu Xperia ZG Compact. Czy to faktycznie nowy model czy psikus programistów?

Nie jest już tajemnicą, że Sony szykuje nowy model z serii Compact, który zostanie pokazany na wrześniowych targach IFA. Ma to być model XZ1 Compact. Tymczasem w benchmarkach zaczął pojawiać się model Xperia ZG Compact.

Haczyk polega na tym, że jest to model wyposażony w procesor Qualcomm Spandragon 810, którego żaden producent nie wykorzystał w 2017 roku. Dokładnie taki sam układ trafił za to do Xperii Z5 Compact. Nowy model ma również 2 GB pamięci RAM, tak samo jak Z5 Compact, ale benchmark pokazuje wynik 1812 MB, podczas gdy dla Z5 Compact jest wyświetlany wynik 1764 MB.

W tej sytuacji mamy dwie opcje. Albo Sony faktycznie szykuje nowego Compacta ze Snapdragonem 810 i 2 GB pamięci RAM (co pasowałoby do wcześniejszych informacji o ekranie o przekątnej 4,6 cala i rozdzielczości 720p), albo też zdolny programista zmodyfikował oprogramowanie modelu Z5 Compact i benchmark wykrywa go jako ZG Compact.

Źródło tekstu: Geekbench; wł

Komentarze
Zaloguj się
16. hativnati
0

2017-08-14 11:11:52

jeżeli ktoś ogląda video na telefonie, jestem w stanie uwierzyc że ekran 5,5 jest dla niego minimum. W innym przypadku do 5 cali jest wielosćią idelaną

Odpowiedz

15. ~totak
0

2017-08-12 15:24:25

do redakcji :coraz wiecej tu informacji plotkarskich,że cos ma byc ,cos ktos gdzies słyszał,juz chyba jest,prawdopodobnie będzie itp .wezcie piszcie co juz jest ,a nie co moze bedzie ,a w sumie moze nigdy nie bedzie .inaczej tak na prawdę stajecie się plotkarzami.

Odpowiedz

14. Zakrza
0

2017-08-12 13:28:13

Każdy mój telefon miał większą przekątną i z każdego korzystało się co raz lepiej. Pisanie, że 5,5 cala jest niewygodne do rozmów to pieprzenie bez sensu. Póki co jestem wierny Sony, więc na Note/''a się nie przesiądę. Ale jakby Sony wydało jakiś phablet z flagowymi podzespołami to biorę od razu!

Odpowiedz

13. ~Sony xperia xz Premium
0

2017-08-12 07:34:54

Osagi

Odpowiedz

12. ~
0

2017-08-11 21:23:20

@6 tez myslalem ze liczy sie szerokosc. Aktualnie uzywam bb passporta i uwierz mi, ze po przesiadce z 5 calowca jest bardzo wygodny, oczywiscie jest ciezki, ale jest wygodny, z odpowiednim etui bardzo dobrze uzywa sie w jednej rece. Jak biore teraz cos /''normalnego/'' do reki to oczywiscie mam wrazenie /''o jaki cieniutki i lekki/'' ale jednoczesnie odczuwam wrazenie obcowania z delikatna zabawka. Dziwne, ale prawdziwe :)

Odpowiedz

11. ~
0

2017-08-11 20:30:16

"Dokładki taki sam układ trafił za to do Xperii Z5 Compact." - Dokładnie.

Odpowiedz

9. dapter
0

2017-08-11 19:13:48

@4 pewnie tak jest, dlatego według mnie do codzinnego korzystania wystarczy 4,5", idealny do kieszeni

Odpowiedz

8. mp107
0

2017-08-11 19:11:01

@6 Ja zwracam uwagę bardziej na wysokość - ze względu na występujące w Androidzie rozwijany z górnej krawędzi pasek i tendencję do umieszczania w aplikacjach klawisza menu w górnej części ekranu.

Odpowiedz

1

2017-08-11 19:04:46

@6 Też kwestia gustu. Łatwiej się taki telefon trzyma ramieniem jak masz ręce zajęte. Ciężko to się rozmawia przez Moto Z z największym powerpackiem, bo waży przynajmniej dwa razy więcej niż normalnie. Przy zwykłej masie smartfonów nie jest źle.

Odpowiedz

6. PLANET
-1

2017-08-11 18:58:54

@2: liczy się szerokość urządzenia..@4: to fajnie masz, ale to nie jest wygodny telefon do klasycznych rozmów telefonicznych..Ad news: IMO fake. ZG Compact? Brzmi jak Z6 Compact... Prawie jak ; )

Odpowiedz

5. mp107
-1

2017-08-11 18:54:47

Moim zdaniem rozmiaru telefonu nie określa rozmiar jego wyświetlacza, a wymiary całego urządzenia.Ja również jestem zwolennikiem małych urządzeń i w tendencji do wąskich ramek upatrywałem nadziei, ale wygląda na to, że przełoży się to raczej na większy wyświetlacz w tej samej wielkości smartfonie.

Odpowiedz

4

2017-08-11 18:31:34

@2 Kwestia przyzwyczajenia. Po roku z 5,2 cala, które uważałem za ideał, przesiadłem się na 5,5 cala i czegoś takiego trzymam się już ok pół roku. I teraz ciężko mi z czymś mniejszym.

Odpowiedz

3. ~Haiper
0

2017-08-11 18:30:15

Z braku sensownych telefonów

Odpowiedz

2. dapter
-1

2017-08-11 18:21:39

dla mnie ponad 4,6 cala to nie compact...to jest normalny rozmiar telefonu, nie rozumiem fenomenu powyżej 5 cali

Odpowiedz

1. ~
0

2017-08-11 17:20:13

Zależy mi na tym, aby znaleźć odpowiedź na pytanie zadane w tytule, dlatego przedstawiam różnice między prawdą a farszem:Prawda oznaczana jest wartością liczbową 1, podczas gdy farsz jest sumą składników do niego dodanych.Prawda, zdaniem filozofów, występuje w intelekcie i zmysłach. Farsz z kolei występuje w pierogach, naleśnikach, pieczonym drobiu i warzywach.Prawda zawiera w sobie różne twierdzenia, a farsz – cebulkę, grzyby, kaszę i różne warzywa.Mam nadzieję, że pomogłem :-)

Odpowiedz