DAJ CYNK

Xperia Z5 wchodzi do USA, bez czytnika linii papilarnych

15.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6697

Ważne 3

7

Sony postanowił w końcu wprowadzić na rynek amerykański swoje nowe flagowe smartfony: Xperię Z5 i Z5 Compact. Będą wybrakowane.

Sony postanowił w końcu wprowadzić na rynek amerykański swoje nowe flagowe smartfony: Xperię Z5 i Z5 Compact. Będą wybrakowane.

Dwie najistotniejsze nowości, które przynosi linia Z5 to nowy aparat fotograficzny i czytnik linii papilarnych ukryty we włączniku. Jak się okazuje, Japończycy dosyć długo ociągali się z premierą nowych telefonów w USA i ostatecznie wprowadzą je bez jednej z tych kluczowych cech.

Trzeba przyznać, że czytnik linii papilarnych w europejskich wersjach Xperii Z5 jest jednym z najbardziej udanych na rynku. Jego skuteczność jest zaskakująco duża, a odczyt odbywa się w już w czasie wciskania przycisku odblokowania telefonu. Zupełnie nie czuje się momentu autoryzacji.

I tej wygody pozbawieni będą mieszkańcy USA. Dlaczego? No właśnie póki co nie znamy przyczyny. Sony poinformował jedynie The Verge, autora wiadomości o premierze Xperii w USA, że czytnika nie będzie.

Źródło tekstu: The Verge

Komentarze
Zaloguj się
30. ~
0

2016-03-28 19:04:30

czytnik linii papilarnych to prosty sposób na założenie teczki każdemu obywatelowi z jego odciskami palców. Czym tu się podniecać czytnikiem linii papilarnych? czy naprawde uważacie że to aż takie osiągnięcie techniki że zwykły kowalski traci na tym że nie ma tego w telefonie?? WTF?!

Odpowiedz

29. ~
-1

2016-01-17 08:18:47

Osobiście nie jestem entuzjastą czytników liń papilarnych w telefonie (wolę normalny kod PIN), ale śmiać mi się chce z tych osób co podnoszą lament, że będą przez niego śledzeni, szpiegowani, inwigilowani, przy dzisiejszej technice nie trzeba do tego czytnika lini w telefonach! Kto ma czyste sumienie i tak będzie spał spokojnie (czasy nalotu na dom osoby prowadzącej stronę satyryczną na byłego prezydenta mamy już na szczęście za sobą).

Odpowiedz

28. ~
-1

2016-01-17 00:21:38

a ekrany dotykowe w kontekście prywatności/papilarności/danych zbieralności Was nie zastanawiają?

Odpowiedz

26. kowcio
0

2016-01-16 22:03:22

Czyli Z5 pozbawiona najfajniejszej i najciekawszej funkcjonalności i innowacyjności względem starszych modeli. Tak, używałem Z5.

Odpowiedz

25. ~Templariusz
1

2016-01-16 21:26:14

#8 - czyli rozumiem, że nie widziałbyś także nic złego w tym, że każdy Twój sms i rozmowa jest nagrywana i przechowywana, bo nie masz nic na sumieniu?

Odpowiedz

23. ~
0

2016-01-16 20:24:56

15. O szóstej rano to wpadali komandosi Bula do gościa, co prowadzi w sumie mało popularny blog satyryczny.

Odpowiedz

22. ~
1

2016-01-16 20:22:45

12. To z tego, że za rok, dwa, pięć, dziesięć lat przestępca wejdzie w posiadanie Twojego układu żył i będzie się nim autoryzował. Jak to zrobi? Pojęcia nie mam, ale jestem pewien, że to zrobi.

Odpowiedz

21. ~dj czytnik
1

2016-01-16 19:27:39

ojejuuuu bez czytnika!!!! czyli nie mozna dzwonic, klepac smsow ani bzdur na fb ogladac :((, brak czytnika!!! juz slychac ze ludzie sobie zyly tna z tego powodu, TRAGEDIA....

Odpowiedz

20. ~
0

2016-01-16 19:19:50

przeciez blokowanie tel. mozna wylaczyc.

Odpowiedz

0

2016-01-16 19:10:50

@18, Po prostu wprowadzasz do pamięci telefonu dwa palce (zwykle dwa kciuki) i gdy jeden jest np. skaleczony, co powoduje utratę linii papilarnych na max kilka dni, śmiało odblokujesz telefon drugim palcem. W ostateczności po staremu, czyli kodem PIN

Odpowiedz

18. ~~~
0

2016-01-16 18:37:20

Hehe ciekawe czy byście odblokowali telefon z uszkodzonym palcem. haha, ale jaja by były, jakty telefon się wypiął na was.

Odpowiedz

17. ~mm
0

2016-01-16 17:47:33

@7Przy wyjeździe do USA (a nawet przy składaniu wniosku o wizę) pobierają odciski. W Polsce przy wniosku o paszport także. Więc już dawna rządowe instytucje mają nasze odciski.

Odpowiedz

16. ~+++
0

2016-01-16 17:28:22

Treść wiadomości@15. musza podporzadkowac sie. Bo inaczej beda klopoty. Nie on wymyslil to prawo.

Odpowiedz

15. ~franco baresi
0

2016-01-16 16:59:02

Zbigniew Ziobro też pewnie będzie niebawem miał dostęp do twojego czytnika i linii papilarnych. Uważaj żeby do spółki z Prezesem nie zamówili Ci budzenia na 6-tą rano. Winien czy nie winien, siedzieć powinien ;)

Odpowiedz

14. TomecekGD
0

2016-01-16 14:12:09

Wiem o tym, ale co z tego, że bank/rząd/służby/firmy trzecie (w to wątpię) mają dostęp do mojego układu żył w zaledwie jednym palcu (w zasadzie końcówce palca)? Co im to daje? W jaki sposób narusza to moją prywatność? W żaden, a ułatwia życie do tego stopnia, że w ten sposób można by się autoryzować w każdym urzędzie i płacić w każdym sklepie.

Odpowiedz