DAJ CYNK

Xperia XZ Premium: Japończycy zrobili wytrzymały smartfon

10.07.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 35

Ważne 3

2

Zack z kanału JerryRigEverything tym razem znęcał się nad topowym smartfonem firmy Sony.Zack z kanału JerryRigEverything tym razem znęcał się nad topowym smartfonem firmy Sony.

Jak zwykle testy wytrzymałościowe składały się z trzech części. Najpierw Zack badał odporność elementów obudowy na zarysowanie. Zarówno wyświetlacz, jak i tył Xperii XZ Premium zostały pokryte szkłem Gorilla Glass 5, które zostały porysowane ostrzem nr 6. Takie samo szkło chroni obiektywy obu aparatów, co szczególnie cieszy, jeśli sobie przypomnimy, że obiektyw aparatu w Xperii Z5 Premium chroniony był tworzywem sztucznym. Najbardziej od noża Zacka ucierpiały boki smartfonu, które wykonane zostały z poliwęglanu. Na szczęście przyciski oraz dolna i górna powierzchnia XZ Premium to metal.

Drugi test to przypalanie płomieniem zapalniczki. Wyświetlacz Xperii XZ Premium przetrwał ten test bez szwanku, wracając szybko do stanu sprzed działania ognia. Także test wyginania w jedną i drugą stronę dla flagowca Sony zakończył się pełnym sukcesem.Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się