DAJ CYNK

Xperia XZ Premium i Internet 750 Mb/s

22.08.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 17

Ważne 1

5

Xperia XZ Premium osiągnęła prędkość pobierania na poziomie 750 Mb/s w sieci LTE. Test został przeprowadzony na stadionie Wembley.Xperia XZ Premium osiągnęła prędkość pobierania na poziomie 750 Mb/s w sieci LTE. Test został przeprowadzony na stadionie Wembley.

Podczas testu smartfon strumieniował film w rozdzielczości 4K z usługi Amazon Prime, pobierał pliki z Google Drive oraz muzykę w celu odtwarzania jej w trybie offline. Gigabitowy moduł LTE, w który został wyposażony układ Qualcomm Snapdragon 835 będący sercem Xperii XZ Premium, pozwolił uzyskać prędkość pobierania na poziomie 750 Mb/s oraz prędkość wysyłania 110 Mb/s. Podczas testu smartfon był podłączony do brytyjskiej sieci EE (Everything Everywhere).

Sony nie informuje o tym, czy sieć była specjalnie przygotowana na ten test, ale bądźmy szczerzy, bez tego osiągnięcie ponad 700 Mb/s podczas pobierania plików nie byłoby możliwe. W ramach kontrastu, ostatnio podczas połączenia z siecią LTE-A pomarańczowego operatora udało mi się za pomocą Motoroli Moto Z2 Play osiągnąć zawrotną prędkość pobierania ok 6 Mb/s i 11 Mb/s wysyłania. Oczywiście smartfon był podłączony do dosyć mocno zapchanego nadajnika, ale to tylko obrazuje jak bardzo różnią się wyniki podczas typowego, codziennego połączenia, a specjalnie przygotowanego w ramach różnego rodzaju testów.

Źródło tekstu: Sony; wł

Tagi: sony
Komentarze
Zaloguj się