DAJ CYNK

Ogromna Xperia 10 Ultra i "kompaktowa" Xperia 4. Sony chce zadowolić każdego

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5314

Sony Xperia 10

Xperia 1 oraz Xperie 10 to nie jedyne smartfny jakie Sony szykuje na ten rok. Przed nami ogromna Xperia 10 Ultra oraz Xperia 4, która będzie uchodzić za model Compact, ale wiele osób może jej w takiej formie nie akceptować.

Odkąd ekrany smartfonów zaczęły zajmować niemal całą powierzchnię przedniego panelu, patrzenie na samą przekątną wyświetlacza nie do końca ma sens. Często urządzenia z niemal 6-calowymi ekranami potrafią być mniejsze niż smartfony z panelami o przekątnej 5,2 cala sprzed dwóch lat.

Mimo wszystko na pewno wiele osób nie nazwie Xperię 4 kompaktową, bo smartfon będzie wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala. Pomimo tego szerokość jej obudowy będzie identyczna jak w przypadku Xperii Z5 Compact i Xperii XZ2 Compact. Wszystko to dzięki zastosowaniu proporcji 21:9. Specyfikacja smartfonu nie jest jeszcze znana, ale dotychczasowe głosy mówią, że nie będzie to flagowiec i Xperia 4 otrzyma układ Qualcomm Snapdragon 710.

Zobacz: Sony na MWC2019: Ekrany 21:9, kinowy dźwięk i obraz, ale i dziwny kształt telefonów [wideo]

Galaxy S10e, Xperia 10 Plus, Xperia 10 Ultra

Xperia 10 Ultra z kolei będzie już prawdziwym kolosem. 7-calowego smartfonu w żaden sposób nie nazwiemy kompaktowym. Z drugiej strony smartfony Xperia Ultra zawsze znane były z potężnych rozmiarów, ale również bezkompromisowych specyfikacji. Jednak nie w tym przypadku. Podobnie jak Xperia 4, Xperia 10 Ultra ma otrzymać Snapdragona 710, 6 GB pamięci RAM, 128 GB pamięci wbudowanej i podwójny aparat, taki sam jak w mniejszych modelach Xperia 10.

Nie wiadomo jeszcze kiedy oba smartfony trafią na rynek.

Zobacz: Sony Xperia 10 - recenzja smartfonu z niewykorzystanym potencjałem

 

Źródło zdjęć: Phonearena; sumahoinfo

Źródło tekstu: sumahoinfo; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu