DAJ CYNK

Xiaomi z patentami od Microsoftu ruszy na podbój świata

01.06.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 3629

Ważne 5

1

Microsoft sprzedaje Xiaomi około 1500 patentów i rozpoczyna długoterminową współpracę z chińskim producentem. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Microsoft sprzedaje Xiaomi około 1500 patentów i rozpoczyna długoterminową współpracę z chińskim producentem. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Po spadkach sprzedaży w Chinach, Xiaomi coraz bardziej łakomie zerka w kierunku rynków zachodnich. By jednak ekspansja była możliwa, firma musiała zaopatrzyć się w niezbędne prawa patentowe.

W ramach podpisanej z Microsoftem umowy, Xiaomi nie tylko zakupił duży portfel patentów, ale też zadeklarował instalowanie aplikacji Microsoftu na urządzeniach producenta (w tym Skype i Office).

Do 3700 już posiadanych przez Xiaomi patentów doszła pula od Microsoftu zawierająca m.in. patenty związane z komunikacją głosową, multimediami i chmurą obliczeniową. Zdaniem analityków, może to już wystarczyć by smartfony chińskiego producenta mogły oficjalnie trafić do Europy czy USA.

Źródło tekstu: Reuters

Komentarze
Zaloguj się
17. goral2099
0

2016-06-03 23:41:43

16: I Telepolis z komentarzami od anonima.

Odpowiedz

16. ~
0

2016-06-03 23:18:27

> Xiaomi z patentami od MicrosoftuTelepolis z artykułami od Luina.

Odpowiedz

15. ~.
-1

2016-06-02 08:57:14

CZYŻBY CHCIELI WYKOŃCZYĆ CIOAMI CIO ???

Odpowiedz

14. ~
1

2016-06-02 08:36:34

@12 to nie jest bezinteresowne. Z nokia im nie wyszlo a z xiaomi juz od 2-3 lat wspolpracuja robiac z MI4 dualbota chocby

Odpowiedz

13. ~
1

2016-06-02 08:29:38

@11 plus bedzie pewnie deska ratunkowa Microsoftu bo to co robia z WinPhone to zupelna plajta

Odpowiedz

12. ~Destro
2

2016-06-02 08:29:37

Microsoft całkiem się ich pozbywać pewnie nie będzie bo z nich jeszce korzysta czy będzie czy surface.Nokia nigdy nie powinna być sprzedana, KE dała ciała. Teraz hameryka ma 100% systemów mobilnych, 100% komunikacji. No, ale jak Merkel jest podsłuchiwana i ...nic ?! Pomysł przyjmowania uchodźców i imigrantów to też pewnie pomysł USA. Skoro to Stany wywołują wojny, skoro ISIS działa tam gdzie USA zniszczyły struktury państwowe to niech oni i ich sojusznicy przyjmują imigrantów.Co do tych patentów to ciekawe co na to inne firmy, Microsoft ułatwia chińskiej konkurencji wejście na rynek.

Odpowiedz

11. bolek2004
0

2016-06-02 08:25:51

Tyle że jak Siałmi wejdzie na Europę to już nie będzie to samo, cenowo jak i pewnie jakościowo.

Odpowiedz

10. Goral
1

2016-06-02 08:24:54

Elop już w boeingu ? Szkoda Xiaomi, te ich ostatnie Mi5 są nawet nawet :/

Odpowiedz

9. ~arkadiush
0

2016-06-02 08:04:20

@5 toś Amerykę odkrył...

Odpowiedz

8. ~arjadiush
1

2016-06-02 08:03:15

@7. Roboty niech poszukają nowej...

Odpowiedz

7. ~Ola
1

2016-06-02 05:42:26

Jednak może być cos na rzeczy z tym pozbyciem się patentów bo w Polsce w Microsofcie ludzie którzy pracowali przy komórkach dostali wypowiedzenia i nie wiadomo co dalej....

Odpowiedz

6. ~~~~
1

2016-06-02 02:02:45

Niech w końcu wprowadzą lte800

Odpowiedz

5. ~
0

2016-06-02 01:22:41

Podobno fejsbuj nas podsłuchuje

Odpowiedz

4. LuiN
1

2016-06-01 22:51:21

@3, MS - od Microsoftu prawa patentowe nabywa mnóstwo firm... i jakoś nie padły. Spokojnie.

Odpowiedz