DAJ CYNK

Xiaomi: Windows 10 w naszym telefonie z Androidem? Nie ma problemu

18.03.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 4819

Ważne 6

1

Firmy Xiaomi i Microsoft podpisały porozumienie w sprawie udostępnienia Windows 10 Technical Preview dla flagowego Xiaomi Mi 4.

Firmy Xiaomi i Microsoft podpisały porozumienie w sprawie udostępnienia Windows 10 Technical Preview dla flagowego Xiaomi Mi 4.

Do tej pory Xiaomi Mi 4 pracował pod kontrolą Androida 4.4.3 KitKat z nakładką MIUI 6.0. Niebawem użytkownicy otrzymają narzędzia do wgrania do telefonu rozwojowej wersji Windowsa 10, a finalnie zapewne też jego ostatecznej wersji.

Tym sposobem chiński producent ma od teraz w ofercie najpotężniejszy na świecie smartfon z mobilnym Windowsem, o ciekawszej specyfikacji niż nawet oferowana przez Lumię 930. Xiaomi Mi 4 bazuje na 4-rdzeniowym Snapdragonie 801 z rdzeniami Krait taktowanymi zegarem 2,5 GHz, grafiką Adreno 330 i 3 GB pamięci RAM, ma 16 lub 64 GB pamięci wewnętrznej (brak czytnika), 5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 pikseli), HSPA+, LTE, GPS, GLONASS, Beidou, radio FM, port podczerwieni, Wi-Fi a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth 4.0, główny aparat 13 Mpix (sensor 1/3", Sony IMX214), z jasnym jak w Galaxy S6 obiektywem F/1.8 i filmami 4K (HD w 120 klatkach) oraz przedni aparat 8 Mpix (obiektyw też F/1.8, ilmy FullHD). Całość zaszytą w obudowie ze stali nierdzewnej (grubość telefonu to 8,9 mm) zasila akumulator o pojemności 3080 mAh z funkcją szybkiego ładowania (Quic Charge 2.0 - 60% naładowania w 30 minut).


Telefon w wersji z 16 GB pamięci kosztuje 320 dolarów, a z 64 GB - 400 dolarów.

Źródło tekstu: Xiaomi, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~skalarek
0

2015-03-19 00:57:15

Jeśli MS zależy tylko na popularyzacji systemu to to jest dość dobry ruch ale oni jeszcze produkują smartfony - za chwilę okaże się że nie wiadomo po co :) Choć w cenie 300-400 zł to telefon z WP jako kafelki do dzwonienia są OK.

Odpowiedz

14. ~skalarek
0

2015-03-19 00:55:27

#8: zainstalowałem developer preview na 3 dni... WP10 bije... ale po głowie sam siebie... (na razie tyle o nim można powiedzieć)

Odpowiedz

13. ~
1

2015-03-18 21:00:24

xiaomi kombinuje inaczej... ze wzgledu na patenty softwarowe bedzie im ciezko sprzedawac to oficjalnie na calym swiecie z androidem... za to sprzedadzą to z windowsem i mozliwoscia wgrania andka...oczywiscie jesli dobrze mi sie wydaje ze patenty w windowsie leza po stronie MS.

Odpowiedz

12. ~Tadeusz Lolecki
2

2015-03-18 17:24:48

8: bawilem sie windowsem na lumii i szczerze powiedziawszy to odnioslem raczej wrazenie, ze to taka wczesna wersja androida.

Odpowiedz

11. ~Tadeusz Lolecki
1

2015-03-18 17:24:17

7 i 9: oczywiscie ze HERE jest na Androida i to od dawna.

Odpowiedz

10. ~jarko
0

2015-03-18 16:33:21

Ciekawe, kiedy pojawi się Beta Windows 10 na resztę kompatybilnych Lumii :) Wie ktos cos na ten temat? :)

Odpowiedz

9. ~cyanoone
1

2015-03-18 15:41:07

@7Wydaje mi się, że są darmowe mapy Nokii również na Androida. Co do innych to są jeszcze mapy OSM.

Odpowiedz

8. ~
1

2015-03-18 15:12:52

Bardzo dobry ruch, MS wie że Nowy windows 10 bije na głowę androida i dając możliwość instalacji obu systermów klienci będą mogli się sami o tym przekonać.

Odpowiedz

7. ~Adas
0

2015-03-18 14:12:25

Gps, glonass, beidou - fajnie jest miec duzo wszystkiego, ale np.taki beidou ma dzialac od...2020. Glonass odpalili chyba dopiero w zeszlym roku, a poza tym,to te 3 niewiele roznia sie parametrami(dokladnosc do 10m). Fajnie by bylo, jakby w koncu ruszyli cos z europejskim galileo(ten ma miec dokladnosc do 1m), ale poki co sa jeszcze daleko za chinczykami... No ale przede wszystkim darmowe mapy offline - szkoda, ze nikt nie chce zrobic konkurencji dla navi nokii :(

Odpowiedz

6. matteo
0

2015-03-18 14:02:46

Nawet to widać na obrazku...

Odpowiedz

5. LuiN
3

2015-03-18 13:45:30

4, rcicho - chodzi o mobilnego Windowsa. Od tego roku wszystkie systemy Microsoftu mają jedną nazwę - Windows 10. "Phone" z nazwy wycięli.

Odpowiedz

4. rcicho
0

2015-03-18 13:29:03

Snapdragon 801 to przecież architektura ARM czyli niezgodna z x86.

Odpowiedz

3. ~Jonasz Szesnasty
-4

2015-03-18 12:48:44

No Microsoft już nieźle musi być zdesperowany, skoro decyduje się na taki krok żeby tylko wepchnąć gdzieś tego swojego Windows Phone, którego nikt nie chce.

Odpowiedz

2. ~ZnawcaAndroida
-5

2015-03-18 12:37:09

Kiedy firma Android podpisze umowe z Microsoftem ?Od kiedy wiem nigdy sie obie firmy nie lubiły ale mozna by zrobic cos dla abonamentek i abonentów jak np Fifa z PESem mogłaby sie polaczyc albo MCDonald z KFC ale nei bo liczy sie pieniądz i nie mozna uruchomic takiej usługi, a pewnie mogla by byc drozsza i tez by zarobili .

Odpowiedz

1. ~Tadeusz Lolecki
-1

2015-03-18 12:35:34

dadza do tego dual sim i dual boot i jestem ich klientem.

Odpowiedz