DAJ CYNK

Xiaomi: W ciągu 10 lat będziemy największym producentem smartfonów

20.11.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 5744

Ważne 5

0

Chiński Xiaomi powstał w kwietniu 2010 roku, pierwsze smartfony zaprezentował w sierpniu 2011 roku, a po trzech latach stał się trzecim największym producentem smartfonów na świecie. Lei Jun, szef firmy zapewnia, że to dopiero początek.

Chiński Xiaomi powstał w kwietniu 2010 roku, pierwsze smartfony zaprezentował w sierpniu 2011 roku, a po trzech latach stał się trzecim największym producentem smartfonów na świecie. Lei Jun, szef firmy zapewnia, że to dopiero początek.

Zobacz: Xiaomi trzecim producentem smartfonów na świecie

Xiaomi, niegdyś niewielka firma produkująca smartfony, o których mówiło się, że to podróbki iPhone'ów, ma teraz wielkie ambicje. Jak twierdzi Lei Jun, w ciągu 5 do 10 lat Xiaomi będzie gotowy do objęcia pozycji lidera na światowym rynku smartfonów.

W Chinach Xiaomi ma obecnie przeszło 70 mln aktywnych użytkowników swoich smartfonów, a w przyszłym roku planuje dobić do pułapu 200 mln, co oznacza sprzedaż w 2015 roku na poziomie minimum 100 mln sztuk. W III kwartale Xiaomi stał się numerem jeden w Chinach, detronizując Samsunga. Koreańczycy zapowiedzieli już, że będą walczyć, ale może to nie być łatwe.

Zdaniem analityków, jeśli Xiaomi jedynie rozszerzy zasięg dystrybucji swoich urządzeń o kolejne kraje, znaczny wzrost sprzedaży będzie natychmiastowy. W ciągu ostatniego roku producent z sukcesem rozpoczął sprzedaż na sześciu nowych rynkach azjatyckich, takich jak Malezja, Tajwan, Indonezja czy Indie. Już one gwarantują firmie stały wzrost sprzedaży.

Chiński Xiaomi ma przy tym zdrowe podejście do bezpieczeństwa danych swoich klientów. Wszystkie urządzenia zakupione poza Chinami nie przetrzymują danych na chińskich serwerach, lecz na serwerach Amazonu zlokalizowanych w USA i Singapurze.

Zobacz: Xiaomi przenosi dane użytkowników poza Chiny

Kolejnym krajem na celowniku Xiaomi jest Brazylia. Plany dotyczące szerszej obecności na rynku europejskim nie są jeszcze znane.

Źródło tekstu: GSM DOME, wł

Tagi: Lei Jun xiaomi
Komentarze
Zaloguj się
0

2014-12-12 13:58:47

Ja to używam Xiaomi od początku czyli min. 2012 roku, i fakt pierwsze modele nie były jakieś super, jednak te teraz to najwyższa pułka. Widząć ekspansję Xiaomi jestem ciekawa kiedy będzie ona w Polsce dostępne ( ) Może potraktują nas jako emerging market i uderzą w miarę szybko!?!

Odpowiedz

32. ~konio
0

2014-11-22 13:34:59

Złego słowa o Xiaomi powiedzieć nie mogę! Dobre smartfony, jakość wręcz bardzo dobra, wykonanie soft jak i materiały super. Patenty mnie nie interesują cena się liczy i tyle w temacie!

Odpowiedz

31. ~bumbum
0

2014-11-21 22:53:23

Od kilku lat kupuje tylko z chin smartfony. Teraz mam Xiaomi z którego zresztą pisze teraz. nigdy już nie kupię w Polsce za 3 krotną cenę. A serwis w chinach jest lepszy niż w Polsce. Osobiście korzystałem z naprawy gwarancyjnej.

Odpowiedz

30. ~Tarakum
0

2014-11-21 15:05:18

Moja dziewczyna kupiła Xiomi Mi2s i nie narzeka, sam się troche bawiłem tym telefonem, szybko, stabilnie, wszystkie testowane apki działają, dobra konstrukcja, słaby troche aparat... Sam przymierzam się do zakupu Mi4 lub Mi3 lub Lenovo Vibe X2 lub Golden Warrior A8...

Odpowiedz

2014-11-21 12:21:18

@9 Nie miałeś w ręce ani Mi3, ani Mi4, prawda? Wiesz po czym poznałem? Po tym, że piszesz piramidalne bzdury o jakości Xiaomi. "Kolega miał" coś tam. Wiesz, a pewna moja koleżanka miała upławy, co jednak nie upoważnia mnie do autorytatywnego mądrzenia się na temat zakażenia dróg rodnych.

Odpowiedz

28. ABP
0

2014-11-21 11:58:23

@20: Największy można różnie zdefiniować. Jako sprzedający najwięcej sztuk towaru, sprzedający towar za na największą sumę lub jeszcze inaczej. Co do zarobków, to można je robić marżą lub obrotem. Pewnie specjaliści od zarządzania w Xiaomi wiedzą co robią, kierując sprzedaż na te a nie inne rynki, skoro firma dobrze prosperuje i dalej się rozwija. Ja aż takim fachowcem w zarządzaniu nie jestem, więc w ich imieniu nie będę się wypowiadał, ani też nie będę poprawiał ich strategii rozwoju firmy.Faktem jest, że ich topowe modele mają bardzo interesujący stosunek jakości i możliwości do ceny, przez co są poważną alternatywą dla biedniejszych rynków. I pewnie też z tego właśnie powodu cieszą się na tyle dużym zainteresowaniem w Polsce, że są chętni, żeby je sobie samodzielnie sprowadzać.

Odpowiedz

27. vonski
0

2014-11-21 11:42:41

@22: to przytocz mi z łaski swojej te "poważniejsze" artykuły o nieprzestrzeganiu zasad. Czytam raczej sporo branżowych portali i jakoś tego sobie nie przypominam.@23: do Xiaomi możesz normalnie kupić wszystko: wyświetlacze, baterie, płyty główne. Tylko tak samo jak sam sprzęt - w Chinach.

Odpowiedz

26. ~user Mi3
1

2014-11-21 11:00:00

Nie piszcie Państwo głupot o chińskim sprzęcie: bo 99% rzeczy które macie na sobie i obok siebie jest robiona w Chonach - i pewnie kolego 23 twoaj moto też. Jakby się kto pytał to np. takie ikony jak VOLVO są chińskie. Wiec spoko.Poza tym na zdrowy rozum - jak ktoś jest 4 producentem na siwecie i jest w czołówce testów Antutu to nie moze być słaby.ALE - jak chesz wywalic kasę za coś co możesz miec za 60% ceny - to Panie 23 wywalaj Pan - pozdrownienia dla Pana portfela

Odpowiedz

25. ~
-1

2014-11-21 10:53:13

"zdrowe podejście do bezpieczeństwa danych swoich klientów. Wszystkie urządzenia zakupione poza Chinami nie przetrzymują danych na chińskich serwerach, lecz na serwerach Amazonu zlokalizowanych w USA i Singapurze." - LOLLuiN, wyjaśnisz mi na czym polega to zdrowe bezpieczeństwo w świetle tego co napisałeś?I jeszcze może tak na marginesie: dlaczego za każdym razem do skopiowanego kawałka tekstu doklejacie link?

Odpowiedz

24. ~Weź na test / dają
1

2014-11-21 10:48:35

Ci mają i sprzedają - z tego co czytałem na forum to mają jako 1-wsi w polsce ich autoryzację / sklep i serwis/ którą dostali w tym miesiacu z tego co pisało. Pisali że robią nowy sklep który bezie sklepem firmowym - ma być jakoś od grudnia oficjanie na telekrowa.pl

Odpowiedz

23. ~jano
-1

2014-11-21 10:45:02

Największy nie oznacza najlepszy dla mnie oprócz smartfona liczy się wsparcie techniczne serwis i oczywiście dostępność części zamiennych a do tego nawet baterii nie uświadczycie nie wspominając już o wyświetlaczach lub innych elementach obudowy a o wewnętrznych podzespołach nie wspominając. Chińczyki niestety są jednorazowe rozbijesz wyświetlacz i od razu idzie do kosza taka jest prawda dlatego dziękuje bardzo nigdy więcej nie kupie chińszczyzny po moich niemiłych doświadczeniach z Pentagramem (Innos) w życiu nie miałem gorszego sprzętu a zapłaciłem za niego więcej niż za swoją obecną Motorole Moto G którą po prostu uwielbiam.

Odpowiedz

22. ~
-1

2014-11-21 10:21:16

@17 - a patenty to się tylko na software kończą? Chłopie, weź poczytaj sobie o Xiaomi, w każdym poważniejszym artykule o nich jako powód ich niewychodzenia z dzikich rynków na cywilizowane jest to, że nie przestrzegają żadnych zasad... Oczywiście, że w Polsce można kupić Xiaomi, można też sobie indywidualnie imporować itd., ale powtórzę się po raz nie wiem który - jest powód dla którego nie ma ich oficjalnie w USA i Europie.

Odpowiedz

21. ~
0

2014-11-21 10:19:26

@15 - mieszka, mieszka, ale to nie są najzasobniejsze rynki. Myślałem, że oni chcą zarabiać, ale skoro tak rozumiesz bycie największym - ten kto sprzeda najwięcej, to ok, może jakimiś biednymi modelami nadgonią... Gdybym miał wskazać palcem na producenta, który naprawdę w skali globalnej ma szansę być największy (i taki, który z patentów nie robi sobie jaj, jak Xiaomi), to byłoby to Lenovo.

Odpowiedz

20. applefan_
-1

2014-11-21 10:01:28

Jest dokładnie tak jak pisałem już kilka razy. Zostanie Apple z ofertą premium, najlepszą jakością i systemem i producenci Chińscy z tańszymi sprzętami dla pozostałych klientów. Niestety ale nie widzę miejsca dla Samsunga, HTC, LG itd z tymi ich tzw "flagowcami" i cenami jak za iPhona. Rynek to już w tej chwili pokazuje. Samsung w tej chwili zostaje właśnie sprowadzony do walki na samym dole i tam właśnie przegrywa bo koszty ma większe od Chińskich producentów. Pozycja Apple jest niezagrożona i stale rośnie bo nie widzę na horyzoncie żadnego konkurenta dla iPhona. Wyniki po okresie świątecznym dobitnie to pokażą i dobiją konkurencję.

Odpowiedz