DAJ CYNK

Xiaomi Mi 7 - "bezramkowy" AMOLED i Snapdragon 845

23.11.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10465

Ważne 3

3

Według raportów z Chin, Xiaomi szykuje na przyszły rok "coś dużego". Flagowy Mi 7 ma stanowić spory postęp w stosunku do tegorocznego Mi 6.


Xiaomi Mi 6

Według raportów z Chin, Xiaomi szykuje na przyszły rok "coś dużego". Flagowy Mi 7 ma stanowić spory postęp w stosunku do tegorocznego Mi 6.

Wiele wskazuje na to, że Xiaomi Mi 7 będzie miał "bezramkowy" wyświetlacz, wypełniający prawie całą przednią powierzchnię telefonu. Ma to być 6-calowa jednostka typu AMOLED Samsunga o proporcjach 9:18 (1:2). Tegoroczny Mi 6 wyposażony jest w 5,15-calowy ekran IPS LCD FullHD. Jeśli okaże się to prawdą, czytnik linii papilarnych trafi na tył urządzenia. Dodatkowo Xiaomi interesuję się technologią rozpoznawania twarzy w 3D, która jest obecna w iPhone'ie X.

Mi 7 ma być napędzany procesorem Snapdragon 845, któremu będzie towarzyszyć 6 GB pamięci RAM. Prawdopodobnie nic się nie zmieni w kwestii zasilania i w nowym flagowcu pozostanie akumulator z Mi 6 o pojemności 3350 mAh. Jeśli chodzi o aparat fotograficzny, to oczekuje się tylnej kamery z dwiema matrycami 16 Mpix, przy czym co najmniej jedna z nich będzie w komplecie z obiektywem f/1.7.

Przewidywana cena smartfonu w Chinach to 2699 juanów (około 1465 zł) za najgorzej wyposażony wariant. Chiński raport nie podaje daty premiery Mi 7, ale można się spodziewać, że - wzorem przeszłości - nastąpi to pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku lub na początku drugiego kwartału.

Zobacz: Redmi Note 5 na pierwszym zdjęciu
Zobacz: Xiaomi Mi Mix 2 debiutuje na polskim rynku

Źródło tekstu: mydrivers.com, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~User
2

2017-11-23 22:20:18

@14, bo nie kupuje się wersji przeznaczonych na rynek chiński, Twoje problemy wynikały głównie z tego że kupiłeś model przeznaczony nie na nasz rynek i w dodatku na mediateku :)

Odpowiedz

20. ~gosciu
0

2017-11-23 21:40:06

@19 - nie wiem w czym masz problem - ja mam telefony z AMOLEDami dlugi czas i nawet na pierwszych nie ma sladu wypalenia czegokolwiek. Telefon to nie ramka do zdiec wyswietlajaca statyczny ograz

Odpowiedz

19. ~Adam
0

2017-11-23 16:29:01

Znów wypalający się Amoled..

Odpowiedz

18. msnet
0

2017-11-23 15:56:59

@16, qwe - zawsze i wszędzie stosuję konwencję, że najpierw podaje się szerokość wyświetlacza, a potem wysokość. Stąd 9:18.

Odpowiedz

17. tehmal
-1

2017-11-23 15:48:07

@5Wersja global zawsze ma b20.@14Ja zaś mam odwrotne uczucia, ale fakt, MIUI8 kapkę zabugowane, teraz jest MIUI9 z miuipolska i jest świetnie!Najlepszy smartfon jaki miałem, a miałem sporo flagówców SONY/Samsung.@10 IPhone SE też kupuje 1400zł za najbiedniejszy model... czyli tyle samo...pozerze.

Odpowiedz

16. ~qwe
0

2017-11-23 15:39:44

"o proporcjach 9:18 (1:2)"Czyli będziemy go używać domyślnie w trybie horyzontalnym jak Nokia N-Gage? Bo zwykle telefony są 18:9 ;)

Odpowiedz

15. ~jurek
0

2017-11-23 14:32:21

Tez mam iphone se ale mam tez xiaomi mi6 i oba chodza super

Odpowiedz

14. sudione
-2

2017-11-23 13:10:16

Xiaomi? W życiu nie miałem bardziej wkurzającego telefonu niż Xiaomi!:/ Kupiłem najwyższy model z serii, czyli Pro: dwa aparaty, ekran OLED, bateria 4000mAh, 10 rdzeni, 6/64GB, koszt 850zł!!! Ideał? Na papierze na pewno, a w rzeczywistości koszmar!:( Pomijam, że nie było NFC, czy LTE B20 (800MHz), bo za tę cenę trzeba iść na kompromisy, ale ale ale. Sorf chiński zabugowany, niemożliwa, albo bardzo skoplikowana zmiana (trzeba było jakieś posty pisać na chińskim forum i czekać, aż Mayrix, czy kod przyśle na odblkokowanie telefonu), stockowa aplikacja do SMSów robiła takie jaja, że mózg się lasuje. Odinstalować się nie dało, a po zamianie na inną aplikację co jakiś czas wyskakiwało info "kuku jestem tutaj, dlaczego mnie zdradzasz z inną apką?";). Uzbroiłem się w cierpliwość i pomyślałem "a co tam! Zaraz będzie aktualizacja do MIUI 9!". Sprawdźcie kochani, czy Redmi Pro jest na liście telefonów wytypowanych do aktualizacji. DRAMAT! Nigdy więcej takiego szrota!:/

Odpowiedz

13. ~
0

2017-11-23 13:03:43

Przede wszystkim dobre i tanie a nie płacić za to samo 4 x więcej

Odpowiedz

12. ~Hotelarz
0

2017-11-23 13:02:17

@11, Nie wiem czy wiesz ale bardziej Samsung się reklamuje na świecie a Xiaomi tego nie potrzebuje bo ludzie wiedzą że mają dobre telefony i po prostu kupują.

Odpowiedz

11. ~Tom
1

2017-11-23 12:15:03

w zyciu bym syfa iphona nie kupił, przereklamowany bubel i tyle.

Odpowiedz

10. ~młody_pelikan
-2

2017-11-23 11:53:24

ja mam iPhone SE. I co wy na to androbiedaki?:D

Odpowiedz

9. ~Bouli
0

2017-11-23 11:23:23

Nie jestem fanem Xiaomi, ale info a propos wielkości ekranu. Pamiętajcie, że to 6 cali w proporcji 18:9 więc mówimy o budzie od około 5,2" sprzed roku/dwóch, może ciut większej. G6 i S8 mają chyba koło 5,7" a buda jak np J5 2017

Odpowiedz

8. ~Adam
1

2017-11-23 11:00:56

A ja mam mi max 2 czyli 6.4 cala i nie narzekam

Odpowiedz

7. ~abc
0

2017-11-23 11:00:47

@3: to po co pisać o jednym, a pokazywać drugie?

Odpowiedz