DAJ CYNK

Xiaomi Mi 6 oficjalnie zaprezentowany

19.04.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 27

Ważne 6

2

Po kilkunastu dniach intensywnych przecieków Xiaomi Mi 6 został oficjalnie zaprezentowany. Większość przedpremierowych informacji została potwierdzona.Po kilkunastu dniach intensywnych przecieków Xiaomi Mi 6 został oficjalnie zaprezentowany. Większość przedpremierowych informacji została potwierdzona.

Smartfon został wykonany ze szkła i metalu. Szkło na przednim i tylnym panelu zostało zakrzywione na wszystkich czterech krawędziach. Linie anten zostały przeniesione z tyłu obudowy na górną i dolną krawędź, dzięki czemu z tyłu obudowy mamy gładką taflę szkła. Dostępna będzie również wersja z ceramicznym tylnym panelem i obwódkami aparatów pokrytymi 18-karatowym złotem. Obudowa jest odporna na zachlapanie.Ekran o przekątnej 5,15 cala wyświetla obraz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. Zapewne niedługo zobaczymy również wariant Plus smartfonu z większym wyświetlaczem i rozdzielczością QHD. Sercem Mi 6 jest procesor Qualcomm Snapdragon 835 w parze z <.b6 GB pamięci RAM. Do wyboru będą dwa warianty, z 64 GB lub 128 GB pamięci wbudowanej.Główny aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 12 Mpix. Jeden obiektyw jest szerokokątny, z kolei drugi to tzw. teleobiektyw z optycznym zoomem, takim samym jak w iPhonie 7 Plus. Dodatkowo obiektyw szerokokątny został wyposażony w 4-osiową optyczną stabilizację obrazu. Przedni aparat wykonuje zdjęcia o rozdzielczości 8 Mpix. Zarówno z przodu jak i z tyłu smartfon nagrywa filmy w rozdzielczości 4K.Na wyposażeniu znajdziemy łączność LTE (klasa nie jest jeszcze znana, zapewne minimum 9), Wi-Fi (a/b/g/n/ac), czytnika linii papilarnych umieszczony pod ekranem i głośniki stereo. Xiaomi zrezygnowało z gniazda Jack 3,5mm. Za zasilanie smartfonu odpowiada akumulator o pojemności 3350 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu MIUI, opartego na Androidzie 7.1.1.

Sprzedaż Xiaomi Mi 6 wystartuje 28 kwietnia. Wariant 64 GB będzie kosztować 360 dolarów, a 128 GB 420 dolarów. Za wersję z ceramicznym tyłem trzeba będzie zapłacić 435 dolarów.

Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.

Źródło tekstu: Xiaomi; wł

Komentarze
Zaloguj się