DAJ CYNK

Xiaomi Mi 4c - potężny smartfon za zaledwie 200 dolarów

22.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 10146

Ważne 6

1

Xiaomi Mi 4c ma metalowy szkielet, poliwęglanową obudowę i podzespoły, których nie powstydziłyby się telefony za 2000 zł, a kosztuje zaledwie 200 dolarów.

Xiaomi Mi 4c ma metalowy szkielet, poliwęglanową obudowę i podzespoły, których nie powstydziłyby się telefony za 2000 zł, a kosztuje zaledwie 200 dolarów.



Smartfon bazuje na sześciordzeniowym chipsecie Qualcomm Snapdragon 808, dokładnie tym samym, który zapewnia wydajność flagowemu LG G4. Do tego dostajemy 2 GB pamięci RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej, łączność LTE, aparat 13 Mpix z autofokusem opartym na detekcji fazy i dwukolorową lampą, przedni aparat 5 Mpix oraz najnowsze złącze ładowania USB-C. Nie zabrakło portu podczerwieni obsługującego ponad 2000 różnych urządzeń (nawet lustrzanki), z kolei funkcja Edge Tap sprawia, że dwukrotne puknięcie palcem w bok telefonu zastępuje przycisk wróć, a jednokrotne spust aparatu. Wszystkie te dobrodziejstwa udało się zmieścić w obudowie o grubości 7,8 mm z zachowaniem niskiej masy 132 gramów.

Akumulator o pojemności 3080 mAh (z Quick Charge 2.0) wydaje się dobrze dobrany do 5-calowego ekranu FullHD. Jakby dla kogoś było to nadal mało, dopłacając 35 dolarów liczyć możemy na 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Smartfon będzie dostępny w Chinach w wielu wariantach kolorystycznych obudów. Sprzedaż rusza już jutro, 23 września.

Źródło tekstu: The Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się
55. ~Ric
0

2015-10-03 08:36:07

Nie ma przypadkiem lepszych parametrów od tego Xiaomi Mi 4c taki XIAOMI REDMI NOTE 2 PRIME ??? I jest tańszy.

Odpowiedz

54. ~ddd
1

2015-09-26 20:59:25

Rafiki mozna za tyle kupic w sklepie w Chinach.Ta cena jest wyssana z palca i nie dotyczy nas importerow.I tu pojawia sie pytanie czy po dodaniu nie bedzie nawet drozej? Jesli ktos ma firme to np. takiego Xiaomi nie odliczy wiec cena wzrasta mu o 40% :( czyli moze juz kupic normalnie spotykane markowe sluchawki a nie bawic sie w Chiny

Odpowiedz

53. ~RAFIKI
2

2015-09-24 14:45:10

To dalej nie jest 200$prośba do Redakcji 0 skoro podajecie konkretną kwotę to podzielcie się źródłem skąd można nabyć sprzęt w tej cenie.100 USD to prawie 400zł różnicy!

Odpowiedz

52. ~
0

2015-09-23 13:40:38

@Rafik w Chinskim sklepie. Na wspomnianej stonie 32GB:Subtotal: $278.99Shipping & Handling: $17.00Duty Insurance: $13.95Order Total: $309.94Lub na ali lekko taniej

Odpowiedz

51. ~RAFIKI
0

2015-09-23 11:06:02

A gdzie można je kupić za 200 USD?

Odpowiedz

50. ~Darek
0

2015-09-23 09:22:54

Rewelacja. Czy będzie dostępny w Polsce?

Odpowiedz

49. ~sxs
0

2015-09-23 09:10:50

Oczywiście żadnych DHL-i, bo wtedy vat niemal pewny... Tylko Singapore post itp. Nie zginie, a jak zginie to strata nadawcy nie Wasza...

Odpowiedz

48. ~sxs
0

2015-09-23 09:09:30

VAT to ruletka, 9/10 razy się uda, 1/10 trzeba zapłacić. Tak mówią statystyki. Choć bywają bardziej lub mniej upierdliwe urzędy celne, więc zależy to też od lokalizacji...

Odpowiedz

47. ~Ewka
0

2015-09-23 08:54:58

@42 gdyby nigdy nie było VAT to nie dawałoby specjalnej opcji która kosztuje 5% ubezpieczenia przed Vat

Odpowiedz

46. ~Ewa
0

2015-09-23 08:54:11

@42 kupując na aliexpress masz 100 procent prędkości lub zwrot kasy.zawsze!

Odpowiedz

45. ~sxs
0

2015-09-23 08:43:58

@wawelski Robi Ci różnicę kto Cię kontroluje? Chińczyk (Xiaomi, Lenovo), Koreańczyk (Samsung) czy Hamburgeiros (Apple) ?Ktoś tam pisał o patelni... Na dzisiejsze czasy to 5,0 to rozmiar "mini", 5,5 to standard, a powyżej 5,5 to duży (phablet, patelnia czy co tam kto woli..). Niestety (a może stety) wiekszość dobrych telefonów dziś wychodzi w rozmiarze 5,5 cala... też byłem zwolennikiem małych (4,5 cala nosiłem) , ale odkąd mam 5,5 Fulhd to już nie zmienię na mniejszy. Rozmiar przeszkadza tylko w czasie biegania...

Odpowiedz

44. ~wawelski
-1

2015-09-23 07:36:29

Ransomware lub lub malware w promovji?

Odpowiedz

43. ~
-2

2015-09-23 01:21:07

Ale brzydki ten telefon.

Odpowiedz

42. ~SHIBBY
0

2015-09-23 00:30:02

@41 Ewka, płacisz $279 plus koszt wysyłki DHL i to wszystko. Ibuygou posiada tylko oryginalne produkty, często dają z najnowszym, co ważne polskim softem, pakują wszystko w papier prezentowy i oznaczają jako "gift" o niskiej wartości. Przesyłka idzie ok. 4 dni, nie ma żadnych VATów, czy innych ukrytych kosztów. Fakt, da się kupić taniej, ale raz że jak pisano wyżej jest na rynku mnóstwo podróbek, a dwa darmowa wysyłka oznacza jakiś miesiąc czekania na paczkę i jak gdzieś po drodze zaginie to masz pecha. Z resztą jak chcesz kupić Xiaomi poczytaj sobie forum miuipolska i postępuj zgodnie z instrukcjami, radami tam opisanymi i będzie dobrze.

Odpowiedz